Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telekomadó bevezetése miatt...

A telekomadó bevezetése miatt vissza lehet mondani a hűségszerződéseket?

Figyelt kérdés
Ugyan nem a telefontársaságok terhelnek rád extra díjat, de az előfizetők sem ilyen feltételek tudatában írták alá a hűségszerződéseket. Ez mindenképp szerződésmódosítással jár, és elviekben ezt nem vagy köteles elfogadni. Valaki járt már hasonló cipőben, hogy fel tudta mondani a hűségidejét büntetés nélkül?

2012. máj. 12. 16:18
1 2
 1/13 petko333 ***** válasza:
Erre általában azt szokták mondani a szolgáltatok hogy nem de probáld meg én Telenoros vagyok és a különleges elbirálások osztályán talán megengedik.
2012. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem egy belső csoport ítélete ebben az ügyben igencsak elfogult lenne! :) Én inkább a jogi hátérre vagyok kíváncsi, ami természetesen teljesíteni kell minden szolgáltatónak.


Viszont ez az ügy elég kényes, mert most józan paraszti ésszel gondolkodva az egyik fél mindenképpen rosszul jár. Az ügyfelek, ha ezt a plusz költséget a nyakukba varrják, holott ennyiért már nem rendelték volna meg azt a csomagot, vagy a szolgáltatók, akik pedig kedvezményt adtak ezért cserébe. Mondjuk az utóbbi szereplőket nem kell félteni, ez az egész hűségidő szerintem rohadt gusztustalan, mert távozásnál a nyújtott kedvezményed 3-4-szeresét is elkérhetik tőled, ha távozol!

2012. máj. 12. 16:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Ugyanis a telekomadó nem érinti a szerződéseket.

Ugyanis sokan(lehet te is) nem tudják hogy a telekomadót nem az ügyfeleknek kell fizetni a percek után hanem a szolgáltatónak.Az meg más történet hogy a szolgáltatók minden valószínüség szerint beépítik majd a díjakba ilyen-olyan módon.A szerződés meg nem tiltja hogy a hűségidő alatt árakat módosítsanak.

2012. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Beviz Elek ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés, engem is érint a dolog.

Okostarifa 180-am van családi csomaggal. A családi csomag havi 1000 ft, így ingyen beszélünk. Az új adó nem a percdíj x százalékára vonatkozna, hanem 2 ft/perc. Az mindegy, hogy mennyi a percdíj. Tehát én úgy gondolom, hogy ez vonatkozni fog még az ingyenes hívásokra is (családi csomag, flotta). Nem azért fizetek, hogy utána ingyen beszélhessek pénzért...

A másik a net. Abból nem tudom, hogy mi lesz/lett, de szó volt róla, hogy arra is kell fizetni (x ft/mb). Az okostarifára azért volt szükségem, mert eddig mindent hívással, sms-sel oldottam meg. Most ugyanannyit fizetek, mert sokmindent elintézek neten (facebook, email, viber)és kevesebbet kell telefonáljak. Ezzel spórolom meg a net havidíját. Ha fizetni kell majd mb-onként is, akkor tilthatom le a netet és a hajamrakenhetem az egészet...

2012. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Amenothep válasza:
Nem érinti. A szerződésed ilyesmi miatt szerződés bontási díj megfizetése nélkül nem mondhatod fel. Egy adó bevezetése miatt egyetlen szolgáltatást sem lehet felmondani, sem telefon sem más. Nyugodtan kérdezz rá de ugy elhajtanak hogy csak na :) Nem is értem ilyen kérdés hogy születhet meg valaki fejében.
2012. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Amenothep válasza:
És a szerződésed azért nem mondhatod fel mert a szerződésben szereplő adatok és díjak ha megnézed nettó díjak. Nem véletlenül.... Másrészt a percdíjad sem emelkedik egy forintot sem. Hanem az adó amit Viki bácsi kivetett. Semmi köze a szerződésedhez. Ha fel tudnád mondani minden további nélkül, akkor a 3 magyar távközlési cég már meglincselte volna Viki bácsit.
2012. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért kell hozzászólnod, ha nem értesz hozzá. A stílusod pedig kritikán aluli: "Nem is értem ilyen kérdés hogy születhet meg valaki fejében." Miért titulálsz mást hülyének a válaszodban? Még ha igazad is lenne, de nincs, és ezt mindjárt levezetem neked egy példán keresztül.


Ahogy azt már a kérdés magyarázatában is megírtam, ez egy speciális helyzet, mert egy harmadik fél (az állam) avatkozik be. Amennyiben a szerződésed olyan körülmények ismeretében kötötted, amikor még nem volt szó egy ilyen külön teherről. Példa: Ha mondjuk valaki 30.000 Ft-os havidíjért írt alá hűségnyilatkozatot, és egy ÁFÁ-n kívüli adóteher +15.000 Ft-ot ráemelne a csomagjára, szerinted fair lenne??? Bírná ezt a 45 ezer forintot fizetni, ha már így is megélhetési problémái vannak szerencsétlennek (a telefon munkaeszköze) / vagy likviditási problémái vannak a cégnek? Szóval szerinted ilyenkor dögöljön is meg ez az ügyfél? Mert szerinted ilyenkor nem visszavenne a fogyasztásából, és megpróbálná szintén 30.000 Ft körülire kihozni a számlát? Jaah, hogy a 30.000 Ft-ot azt mindenképp elkéri a mobilcég előfizetésnek, így hiába csökkenti a beszélgetéseit az ügyfél, és a másik oldalon pedig az állam is tartja a markát?!?


És a hangsúly az ÁFÁ-n kívülin adóterhen van, mert nem azt emelik! Persze ez egy elég drasztikus példa, viszont eleinte, amikor még az ingyenes percek magadóztatása is téma volt, akkor nekünk a családi csomagok miatt +15-17-ezret jelentett volna, úgy hogy kb az összes fizetendő havidíjunk 25-30 ezer forint (2 vezetékes, 2 előfizetős mobil és 4 feltöltőkártyás).

2012. máj. 24. 02:33
 8/13 Amenothep válasza:
Akkor elárulom hogy az egyik telekommunikációs cégnél dolgozom, és világ életben így működött, és így is fog működni, mivel a szerződésben leírt díjakat egyáltalán nem érinti a dolog, és nem is szerződés módosítás. A felmondási jogoddal akkor élhetsz ha a szolgáltató egyoldalúan a megkötött szerződéseden módosít. Volt hasonló példa 2008-ban mikor az áfa változás volt a telekommunikációs szolgáltatásokra. Egyáltalán semmi köze nem volt akkor sem a szerződésednek hozzá. Megértem a problémát, és számomra is valami hihetetlen gáz az egész, én sem értek vele egyet mint ahogy senki sem. De amit írtam azt arra írtam, hogy olyasmire hogy is gondol valaki, hogy emiatt hagyja majd minden telefonszolgáltató felmondani a szerződését. Ez több 10millió szerződést jelent. Ilyesmire 100% nem kerül sor mert akkor minden egyes mobil és vezetékes szolgáltató kivonulna innen.
2012. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Amenothep válasza:
Közben eszembe jutott még valami. Ha bevezetik a banki tranzakciós adót, és minden be, és kifizetés, átutalás egy szép kis vagyonba fog kerülni, akkor az ugyan ugy nem érinti a bankkal kötött szerződésed, mint jelen esetben. Mivel a plusz kiadásod nem a pénzintézet vagy a telekommunikációs cég szerződés módosításból ered hanem egy olyan dologból sajnos amit az állam dönt el, és Ő szab meg. tehát ha emelnék pl a telekommunikációs adókat annak semmi köze a megkötött szerződésedhez. Mint mondtam volt már ilyen eset sajnos :(. Még egyszer mondom én sem értek vele egyet, mivel mint ahogy Téged, is úgy engem is érint a dolog, mint sok millió embert. Pontosan azért találták ki (nagyon nem akarok politizálni) mert gyakorlatilag kikerülhetetlen és a lakosság 95%-át érinti. Olyan adóterheket vezetnek be, amit nem tudunk kikerülni, direkt így találják ki. Telekadó, tranzakciós adó, telekomadó, és ugye küszöbön az internet adó. Ezek mind ugy vannak megtervezve, hogy az emberek ne nagyon tudják kikerülni, ekte jó sok pénzel fogjuk teletömni az állam zsebét ismét. Teljesen igazad van hogy felháborító. Jelenleg az van hogy mindenki fut a pénze után. és sajnos mi vagyunk azok akik megszívják mindig :( Az állam ugy határozott hogy a csekkbefizetések után ne szabhassanak ki a cégek, pontosan azért mert jól tudja állam bácsi hogy a csekkadó lényege, hogy az embereket átutalási megbízásra, internet alapú számlaküldésre ösztönözzék. De ugye az az államnak nem jó az ha te a számláidat egyéb uton rendezed, pl személyes befizetéssel, internetes számlázó rendszeren keresztül bankkártyával, mert akkor nem lenne értelme a csekkadónak. Sajnos úgy szívatják a népet ahogy tudják, a legpofátlanabb módokon. Gondolom a következő az életadó vagy a levegővétel adó lesz mert azon is kaszálhatnak, és ezektől minden kitelik. 1 szó mint 100 reméljük nem fog sokáig tartani ez az embertelen állapot.
2012. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Amenothep válasza:

rosszul írtam :)

Az állam ugy határozott hogy a csekkbefizetések után ne szabhassanak ki a cégek plusz díjat, pontosan azért mert jól tudja állam bácsi hogy a csekkbefizetés utáni plusz díjat azért találták ki a cégek, hogy az embereket átutalási megbízásra, internet alapú számlaküldésre ösztönözzék, mert az nekik jobban megéri. De ugye az az államnak nem jó az ha te a számláidat egyéb uton rendezed, pl személyes befizetéssel, internetes számlázó rendszeren keresztül bankkártyával, mert akkor nem lenne értelme a csekkadónak. Így gyorsan tettek róla hogy ez az ösztönzés a szolgáltatók részéről el legyen lehetetlenítve.

2012. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!