Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy GIO (S5660)...

Nanemtudom kérdése:

Samsung Galaxy GIO (S5660) telefonra melyik a legjobb, a legeslegjobb ROM?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdés alatt azt értem hogy, lehetőleg ne legyen hibás, stabil legyen, és minden funkció működjön rajta. Ugyanis találtam olyan ROMokat, amiknél nemvolt 3G-s lehetőség, márpedig nekem az kéne. :)


Szerintetek a STOCK a legjobb? Találtam egy ROMot, amit Sony Xperia Mini PRO-n láttam hogy a sarkokban van ilyen (így:

[link]

) Ez a stílus nagyon tetszik nekem, de nem merek semmilyen ROMot letölteni mert félek hogy csak elrontom az egész telefont, amit nem szeretnék NAGYON =D

Ajánlásokat nagyon megköszönném!


Még annyi hogy a STOCK 2.3.6 ból is találtam nagyon sokfélét, de ezek miben különböznek? PL S5660XXKTL és S5660XXKQ6. Melyik a jobb, és miben jobb?



#ROM #Samsung galaxy gio rom
2012. máj. 19. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A Stock romok semmivel sem lesznek jobbak, ugyanazt nyújtják, mint ami épp most van a telefonodon, azon is Stock, azaz gyári rom van.

Az eltérés abban nyilvánul meg, hogy esetlegesen más más hálózathoz, vagy régióhoz vannak kötve.Neked nyilván az európait kellene megkeresned, vagy legalább egy GSM hálózatosat, bár ezt általában feltüntetik.


Érdemes lenne megnézned a Cyanogenmodot, azok a leggyorsabbak a GIO-n.


Amit romot, ha találtál a timescape felülettel, és ha a GIO-hoz van, azzal is megpróbálkozhatsz akár, bár erről nem tudok, hogy a timescape-et átportolták volna a gio-ra, igaz, engem nem is nagyon izgat az egész Samsung vonal.

2012. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, portolt a ROM, amiről a kép van. Link:

[link]


[link]

Ez pedig amit mondtál. Nagyon bizonytalan vagyok ebben is, nemtudom mitől jobb a stocktól.

2012. máj. 19. 21:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Előbb olyan beszélgetést találtam hogy azt írják hogy az újabbakal gond van. PL. a 2.3.5, most ez igaz hogy semmi sem lehet zökkenő/hibamentes, de én mégis szeretném hogy ne legyen problémája, azaz stabil legyen. Most a samsung mobil oldaláról le lehet tölteni firmwareket, de semmilyen információkat nem adnak meg róla. Most ezt honan tudom meg hogy van-e problémája. [Saját bőrömön kell tapasztalnom?]
2012. máj. 19. 22:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő Cyanogenmod.


A portolt is, annak a 7.2 az alapja, gondolom 2.3.5, vagy .7-es android, nem pörgettem lejjebb az oldalon, csak a live with walkman-ből van átportolva a timescape.


A CM9 Nightly ICS meg 4.0.x-es androidon fut.


Annyival jobb a snassz mezei CM7.2, vagy CM9, hogy nincs touchwiz, el vannak távolítva a flesleges appok és widgetek, így több hely marad a ram-ban, és gördülékenyebb is lesz tőle a rendszer, mert a touchwiz minden, csak nem normálisan optimalizált ui.


A timescape portról nem tudok semmit, mert bár cm alapja van, gondolom megmaratak a timescape-es widgetek és stb, bár még ezzel is normálisabban lehet majd használni a gio-t, mint a gyári touchwizes rommal.


All in all, tökmindegy melyiket rakod fel, mindenképpen gyorsabb lesz a telefon, mint a gyári rommal és a TWUI-val.


Annyit még, hogy az ICS romoknál általánban a HWA-val szokott problem lenni, meg a video felvétellel, a panorama shot-tal, és a készített fotó előnézetével, bár ha nem írnak róla a "not working" cikkelyben, akkor működik frankón, vagy épp bugos, vagy egyelőre instabil, de működőképes.

2012. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát jó, ezzel meggyőztél! Mégis olyan magatehetlennek érzem magam. :$ Nagyon nem tudom mit csináljak mi tenne a legjobbat a telómnak :$ Mindenesetre, szerintem, megpróbálom ezt a Cyan.... ROMot.
2012. máj. 19. 22:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Viszont olvasom hogy panaszkodnak a kamerára hogy nem működik, a bugreportban.
2012. máj. 19. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!