Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPad, iPhone- Mi az a retina...

IPad, iPhone- Mi az a retina kijelzö? Hogy müködik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen fogalmazva, ez olyan LCD, ami szuper magas pixelsűrűséggel bír, 960x640 pixelt szorítva a 3,5 inch-re, ami 326 pixelt jelent inch-enként (ppi)."


[link]

2012. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tegyük hozzá, hogy IPS TFT panellel. amúgy a 270 körüli új ipad is retina, de azt távolabbról is nézzük, ott sem lehet látni a pixelesedést.
2012. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a retina kijelző ez semmi, csak kitalálták, hogy így egyszerűbben villoghassanak vele az aki csak az ilyenek miatt vesz telefont.

iPhone-ba IPS kijelző van, mint sok más telefonba, és magas a DPI-je, mint sok más telefonnak, ott mégsem hívják ezt retinának, ez csak marketing.

2012. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hihetetlen, hogy amikor apple-ről van szó, egyből már nem is olyan fontos az, hogy a kijelző felbontása milyen. Más telefonok esetében meg elélveznek attól, hogy HD kijelző meg minden...lehet, hogy marketing, de azért a magas pixelsűrűség az mégse semmi. Különben meg iPad 2 és 3 között elég nagy a különbség. Persze én is i4-et használok, és múltkor kipróbáltam az új ipad-et, mellette meg az ipad 2-t, és elég pixelesnek látszódott.
2012. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ mindenkinek! ;)


Én a kis "öregecske" ;) használtan vett 2G - m kijelzőjétől is el voltam bűvölve ;), bár én még negyon kezdő iPhone-os vagyok, ha látnám az újat biztos lehidalnék...


Csak halkan merem mondani, én első blikkre azt gondoltam a retina kijelzőről hogy olyan mint a Head up display a drága kocsikban- követi a szemgolyó mozgását, és az a rész aktiválodik ahova nézel ;))

2012. máj. 21. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
azért ennyire nem retina :D de amúgy ez megszokás kérdése. nekem ez előtt omnia7-esem volt, 4 colon 800x480-as felbontás, semmi bajom nem volt vele, tehát csak azoknak fura a "kis" pixelsűrűség, aki megszokott egy jobb kijelzőt.
2012. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4


Hol mondta bárki is, hogy nem fontos a felbontás vagy pixelsűrűség?

Senki sem fikázta itt se az iPhone-t, se az Apple-t.

2012. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát nem is az, hogy fikázás, hanem az az elején, hogy a "retina kijelző egy semmi" nem semmi, csak el van nevezve :D
2012. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó, ez olyan, mint laptopoknál "CrystalClear" meg hasonló hülyeségek, egy random név, semmit sem jelent.
2012. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!