Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerinted egy átlag európainál...

Szerinted egy átlag európainál kijönnek a iPhone előnyei?

Figyelt kérdés

Ugye amerikai piacra van tervezve. iPhone, Macbook, iMac. Ők vesznek appokat, zenéket, stb. Ott hatalmas előny lehet az iTunes, iCloud és az különböző szinkronizálással kapcsolatos dolgok. Egy átlag európai embernál /windows mindenhol + letölt mindent/ szerintetek kijönnek ezek a dolgok? USB-vel amúgy is hipphopp lehet rakosgatni a dolgokat, meg rengeteg király felhős alkalmazás is van. Google Drive, Box.


Be fogja érni a Google apps, az iApps-eket szinkronizálás, gördülékenység terén? Meg úgy konrétan mit gondolsz erről?


2012. máj. 22. 21:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van 1 Google accountod. Ez alatt van neked Gmail+címjegyzéke, Google Maps, Naptár, Vallet, Drive...ect vagyis egy halom szolgáltatásod. Azt, hogy ezeket min akarod használni a reptéri kutyát nem érdekli.

Igen, ezekről kér le adatokat minden olyan kliens aminek megadod a google accountod elérését.

Ha bármilyen eszközön bármit módosítasz (ahogy már írtam egyszer) az kap egy időbélyegzőt, így mindig a legfrisebb állapot lesz az érvényes. (pl offline vagy és a naptáradban módosítasz egy találkozót, de ez a naptárad szerkesztési joggal meg van osztva pl a titkárnőddel aki szintén módosít valamit ugyanezen a bejegyzésen, akkor az utoljára történt módosítás lesz az érvényes. Ha a telefonod ismét offline lesz de a módosításod régebbi mint amit a titkárnőd csinált akkor egyszerűen a telefonodon lévő adat fog megváltozni. Ha újabb akkor a felhőben tárolt információ módosul)


Ki is importálhatod ezeket az adatokat ha akarsz tartani egy statikus állapotmentést belőlük (a címjegyzékemmel csináltam ilyent mielőtt ráengedtem a blackberryt mert az néha csinál "érdekes" mutatványokat, de nem volt gond).


Ha te a címjegyzékedet eddig össze vissza tartottad mindenfelé, mint én is régen, szánj rá egy napot és rakd rendbe az embereidet a google fiókodban. Meghálálja magát később.


Volt már a kezemben szerintem az összes rendszer és soha, semelyiknek nem jelentett gondot a Google szolgáltatásainak a használata (nem véletlenül a legnépszerűbb) még a BIS nélküli Blackberrymre is tudtam a naptáramat és a címtáramat szinkronizálni.

Arról nem beszélve hogy a naptárból (ingyen) SMS-értesítéseket lehet küldeni a telefonodra, hogy emlékeztessenek dolgokra.


Szerintem a google szolgáltatások színvonala 5/5.

2012. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezekkel tisztában vagyok, az utolsó kérdésem arról szólt, hogy a szinkronizálás a készülék adatait, vagy magát, az accountodhoz tartozó adatokat írják fellül. Ha például van egy új telefonod, amin nincs semmi, de van rajta egy gmailes fiók és azt nem szinkronizáltad még akkor az történik, hogy az accountod minden adatát lementi a telefonodra/tabletedre, tehát a telefonod írja felül. Utána ha módosítasz a naptáradban, akkor pedig az email fiókodhoz tartozó adatokat írja fellül, ellentétesen, mint ezelőtt. Erre kérdeztem rá, hogy a szinkronizálás folyamata tulajdonképpen mit ír fellül? Az elmúlt napokban végzet kb 4 factory reset (:D) alapján az legelső szinkronizálás a készülékedhez tartozó adatokat, az utána következők pedig az emailcmedét.


Az egyszerűség kedvéért tekintsünk el az offline és/vagy több eszközről végrehajtott módosításoktól.

2012. máj. 23. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!