Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes lecserélni egy Nokia...

Érdemes lecserélni egy Nokia N8-as telefont egy Androidos Samsung Galaxy Note-ra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szinte minden tekintetben erősebb az N8-asnál, de hozza pl. ugyanazt a fényképezőgép minőséget mint a Nokia? A Note-hoz mellékelt Stylus ceruza pontos?

Mennyit bír a Note mondjuk egy teljes feltöltéssel, e-book olvasással, és pl. napi 1 óra internetezéssel?



2012. máj. 23. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csöpp méretkülönbség a kettő között! Ha az N8 épphogy megfelelt a számodra kezelhetőségben, akkor a Note-ot nem fogod tudni használni!

Kamera tekintetében nincs semmi, ami megszorongathatná az N8-at, ebben ő a király! Már eleve a Carl Zeiss optika miatt is, ami szerintem = a minőséggel.

Ami azt illeti, hogy minden tekintetben erősebb, hát ezt nem tudom, ugyanis a kettő nem egy kategória! Mármint a rendszer!

Az android sajnos egy optimalizálatlan cuccos és szinte mindent erőből szeretnének megoldani, ezért pakolgatják bele mindig a több magos procikat stb...

Ha kapott már ICS-t, vagyis android 4.0 rendszert, akkor jobb a helyzet, ugyanis a korábbi verzió nem használja ki a GPU-t, vagyis a grafikus gyorsítót! Az N8 esetében a Symbian ugyanakkor összedolgozik a proci és a GPU, mint a számítógépekben, így a processzorra kevesebb feladat hárul. Nem véletlen, hogy androidon 2 mag kell gyakorlatilag a 720p videózáshoz is, és akkor 6-9 Mbit/s videófelvételre képes csak, ugyanakkor az N8 a maga 680 MHz-es procijával 15 Mbit/s felvételi bitrátára képes. Van egy kis minőségbeli különbség a felvételek között az N8 javára! Továbbá ott a pixel binning eljárás is, ami szinte minőségromlás nélküli közelítést eredményez, különösen videózás tekintetében! Lehet hogy a Note 1080p tud, de zoomnál elvérzik a cuccos!

Továbbá lemondhatsz az ingyenes navigációról, az fm transmitterről (nem tudom te használod-e, én szinte naponta).

Na igen, az üzemidő! Ez jó kérdés. 1 napot is alig bír ki. Hatalmas kijelző, nagyobb felületű megvilágítás, jóval hamarabb merül. Illetve a méret miatt, amiben egyedülálló, talán ez lehet a hátránya is, hiszen erre külön kéne optimalizálni a programokat, de hát nem hinném, hogy külön megírnak minden programot a Note kedvéért!


Én személy szerint még nem találtam meg azt a telefont, amire érdemes lenne lecserélni az N8-amat, de ha mégis választani kellene, akkor jelenleg talán a Nokia Lumia 800, vagy androidos vonalon a SE ARC S!

De ez csak fikció, mivel egyik sem hozza az N8 kamerájának szintjét, illetve több olyan funkció hiányozna belőlük, ami az N8 esetében meg van!

A Note egyetlen előnye talán a böngészés lehet a nagy kijelző miatt, bár csodát attól sem kell várni, attól hogy nagyobb, még ugyanolyan alkalmatlan a teljes értékű böngészéshez, mint az összes többi telefon!


Összegezve szerintem egyáltalán nem éri meg váltani!

2012. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ku##rvra érdemes a note nagyon jó teló
2012. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha inkabb fenykepezesre hasznalnad, akkor nem eri meg, de ha szamit a tobbi tulajdonsag, akkor mindenkeppen.

egyebkent sztem inkabb xperia s-re csereld le.

2012. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jo hogy érdemes
2012. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a Samsung meddig támogatja a Note-t, de a Nokia 2 éve folyton pátyolgatja az n8-at, pedig azért már nem egy fiatal készülék. Minden más gyártó ad 1-1,5 év szoftver támogatást, aztán by-by! Vagy veszel újat, vagy lemaradsz! Az N8-ra jön még a Nokia Carla (Belle utódja).

Az biztos, hogy az Android 4 lesz Note-ra.

Én személy szerint nem bírom a nagy kijelzőket, és feleslegesnek tartom a sokmagos procikat, meg az optimalizáltan androiddal se vagyok jóba. Viszont a Simbyannak meg egy-két hülyeségét nem szeretem.

2012. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!