Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lenne a legegyszerűbb...

Mi lenne a legegyszerűbb módja annak, hogy a Sony Ericsson telefonomban lévő kb.270 névjegyet (Telefonkönyvet) átmásoljam egy másik Nokiába?

Figyelt kérdés
Sajnos ha a SE-ról átküldöm a komplett telefonkönyvet, azt a Nokia nem értelmezi, csak az első bejegyzést veszi fel. A Sony egy X10 mini, a Nokia egy X2-02, de talán ez mindegy is, sajnos a különböző gyártóról van szó, és nem lenne túl kényelmes egyenként átküldeni a névjegyeket. Remélem van más megoldás.

2012. máj. 24. 11:50
 1/8 anonim válasza:
Lemented sim kártyára a telefonkönyvet, átrakod a nokiába, és felmásolod a telefonkönyvet. Minden telefonban szokott lenni ilyen opció, hogy másolás sim-re/sim-ről.
2012. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez is egy jó megoldás, de az a gond, hogy a SIM-re tudtommal 1 névhez 1 szám tartozhat, nekem pedig több bejegyzés is van, ahol 1 név alá több telefonszám/email cím/kép, stb. tartozik..
2012. máj. 24. 12:10
 3/8 anonim válasza:
Hát igen, a több számos kapcsolatokat sajnos egyenként kell átírogatni.
2012. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem (nem X10-m van, de android) a telefonkönyvben megnyomva a Menü gombot, megjelenik egy menü, itt "Névjegy be és kimásolás", majd "A megjeleníthető névjegyek megosztása" ezután felugrik, hogy min akarom megosztani, Bluetooth, Mail, stb., válaszd a Bluetooth és küld a Nokiára.

képek [link]


Remélem igy sikerül

2012. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a Nokia telefonokon milyen a google alkalmazások integrációja és a fiókok szinkronizálása, de ha minin megadsz egy gmail fiókot akkor szinkronizálod a telefonoddal, és a névjegyzéket feltölti egy accounthoz kapcsolódó adatbázisba.


Ezt Nokiáról vagy le tudod menteni Gmail szinkroniálással, vagy nem, de egy próbát megér. Androidon tökéletesen működik.

2012. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, sajnos a SIM-es megoldás nem működik, egyrészt max 250 nevet és számot tud tárolni, másrészt kipróbáltam, és a másik telefonon teljesen szétesnek a nevek /1 /2 stb. jelek és vesszők vannak benne, valszeg másképp kezeli a vezetéknév/keresztnév kérdését, SIM-en gondolom korlátozott is a karakter szám :(

A Bluetooth küldést én is kipróbáltam már korábban, de a nokia nem értelmezi rendesen azt amit a Sony küld, vagyis csak az első bejegyzést veszi fel a többit nem, hiába küldöm át egyben az egészet.. :(

(Sony-ról Sony-ra ez simán működik)

Valamint a Nokia "Telefonváltó" funkciója sem működik, mert azt meg a Sony nem támogatja.. :(

2012. máj. 26. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Tipp , probáld meg


Lemented az X10 mini névjegyeit amit .vcf formátumba ment.

Ezt átkonvertálod .csv formátumba, pl. itt: [link]

A .csv formátumot már ismeri a nokia (ha jol tudom, remélem az x2 is), illetve szerkesztésre, javítgatásra megnyithatod megnyithatod Excel-el is.

2012. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
gmail szinkronizáció?
2012. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!