Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefonnál ROM főzése?

>_< kérdése:

Androidos telefonnál ROM főzése?

Figyelt kérdés

Hogyan ? Méirt ? Előnyei ? Hátrányai ? Legális ? Garancia megmarad ?

Most ennyi jutott eszembe, de ha még van valami akkor leírom azt is :) Kifejtve:

Milyen programmal lehet ezt megcsinálni ? Minden telefonra el lehet intézni házilag ? Mik az előnyei, és hátrányai ? Garanciavesztéssel jár-e ? Gördülékenyen fog futni az új rendszer ?

Most csak az Androidos készülékekről van szó, a többi OP rendszert hagyjuk... :D



2012. máj. 28. 12:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
dobd be a telefont egy fazék rotyogó vízebe és akkor főzött lett. Am viccen kivül te tuti hogy nem tudsz romot készíteni. A főzött rom azt jelenti hogy ha be rootolod a telefont akkor tehetsz rá nem eredeti romot amivel általában jobb lesz a telefon és ez a nem eredeti rom a főzött rom.
2012. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A "tehetsz rá" kifejezést részleteznéd ? Itt hardver cseréről van szó, vagy csak szoftveresen kell megbütykölni a mobilt ?

A többi kérdésre is várom a választ :D

2012. máj. 28. 13:33
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

"Itt hardver cseréről van szó, vagy csak szoftveresen kell megbütykölni a mobilt ?"


Ez az a pont amikor azt mondom inkább ne állj neki.

2012. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ki az, aki nem ÍGY kezdte a pályafutását ? Mert neked biztosan elsőre sikerült minden, tanulás nélkül, mi ?

Azt sem mondtam hogy főzni akarok, csak információkat gyűjtök, hátha egyszer szükségem lesz rá. Szidás helyett inkább válaszolj a kérdésre :)

2012. máj. 28. 13:47
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Ilyen kérdések előtt inkább Gugliznod kéne egy kicsit !
2012. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mégis mire való a GYK, ha nem erre ? Szerintem jogom van nem érteni a ROM főzéshet, és a kérdés kiírásához is ^^
2012. máj. 28. 14:08
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként igen elsőre sikerült mert elolvastam minden írást, hozzászólást a telefonom topikjában a mobilarénán.

Úgy kezdtem, hogy már tisztában voltam azzal, hogy mobilban hardvert cserélni lehetetlen, és a ROM egy szoftver.

Még mielőtt nekiálltam volna, utánanéztem mit kell tennem ha véletlenül téglát csinálok a telefonomból. Minden hozzá szükséges dolgot és esetleg a visszaállításhoz szükségeset is letöltöttem még mielőtt nekiálltam volna.

2012. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Beviz Elek ***** válasza:

Szoftveresen kell belemászni! Megszerzel mindig jogot a telefon felett és utána kicseréled rajta az oprendszert. Te házilag nem fogsz tudni ilyet csinálni. Van olyan program néhány telóra (pl SE x8), amivel könnyen csinálhatsz saját romot, de nem sokra mész vele! A legjobb ha letöltesz egyet netről és feltolod.

Előnyök: nincs ezen mit részletezni. Olvasd el a különbséget a 2.1-es szoftver és a 2.3 vagy 4.0 között. Legalapabb különbségek: sd-re telepítés, dualtouch, bravia engine, xloud. + további lehetőségek: cpu húzás, undervolt, ram optimalizálás

Hátrány: Elvileg bukod a garit, de nem minden szervíz genyózik miatta.

Legális, nem fognak megbüntetni miatta, csak a gari miatt rossz. Nekem más a netbeállítás 2.1 és 2.3 alatt, bementem főzött rommal a szolgáltatóhoz és megkértem, hogy állítsa be a netet. Egy rossz szót nem szóltak.

A program minden telóhoz más, én meg tudom csinálni x8-ra, x10 mini-re és x10 mini pro-ra. A többin még soha nem próbáltam, de neten írja, otthon kicseréled. Ha jó rendszert választassz, nem valami fejlesztési zsákutcát, akkor a rendszer sokkal, de sokkal jobban fog menni. Nekem jobban bírja az akksi, gyorsabb a teló, ha komolyabb játékkal játszom, akkor nem indul újra ha felmelegedett, mert felhúzom a procit és nem melegszik túl :)

2012. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7: ROM: Read Only Memory. Ez szerinted szoftver ? Egy PC megszállott, aki évek óra egyre többet foglalkozik hardverekkel, mégis minek nézze ezt a szót, ha nem hardvernek ?

,,Hardver csere lehetetlen": ez igaz, és ezt én is tudom, de még csak pár hónapja érdekelnek ennyire a telefonok, ezért könnyen félreértettem a hibás megfogalmazást.

,,Még mielőtt nekiálltam volna, utánanéztem mit kell tennem ha véletlenül téglát csinálok a telefonomból. Minden hozzá szükséges dolgot és esetleg a visszaállításhoz szükségeset is letöltöttem még mielőtt nekiálltam volna." - épp ezt teszem én is :D


#8:

2012. máj. 28. 15:18
 10/19 A kérdező kommentje:

Véletlen rámentem a küldésre, de folytatom:


8#: Végre egy értelmes válasz :D

Xperia X10 Mini a kiszemelt célpontom :) Arra gondoltam, hogy ezen biztosan tudok kísérletezni... ha valamit elszúrok, akkor szoftverfrissítés a gépről és kész.

2012. máj. 28. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!