Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen mobilt vennétek a...

Milyen mobilt vennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2 éve 3gs-t használok, amivel a mai napig megvagyok elégedve, hisz tényleg csak használtam. Semmi problémám nem volt vele az elmúlt évek során. Egy-két dolog aggaszt a szoftverrel kapcsolatosan, meg a kameraminősége. Szívem szerint vennék egy 450d-t vagy 550d-t fotózásra s utóbbit videózásra, de eszméletlenül drága lenne s lehet nem is használnám olyan sokszor suli közben. Így jött az ötlet, hogy feljebb lépnék valami komolyabb mobiltelefonra.

Sokáig az Android nem tetszett, mert lassú, bugos volt. No meg a géppark se volt azért olyan komoly. Most a 2012-es MWC-n amik megjelentek eléggé ütősek. Samsung Galaxy S3-at, illetve Xperia S-t néztem. Inkább a Samsung mozgatott meg. Kijelzőtől tartok, hogy nem-e lesz hibás, besárgul, beég, stb...

4 magot nem használja még ki a rendszer, de ennek ellenére eléggé gyors, 4s sebességét simán hozza szerintem. Esetleg várjam meg az új iPhone megjelenését, ami októberben lesz?


2 éve 78e volt a 3gs, most 55e forintért mennyire éri meg eladni? Szerintem nagyon nagy veszteség nem lenne vele. Némileg bánkódnék utána, de kettő mobil teljesen felesleges szerintem, mert úgyis a komolyabbat használnám nap, mint nap. Drága mulatság lenne, ha állna a fiókban.:D


Kíváncsi lennék rá, Ti mit tennétek a helyemben!?



2012. jún. 3. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a francnak kell neked egy ilyen bika telefon? Teljesen fölösleges! Mit akarsz azon a 4 magon csinálni? A számítógépem nem annyi és még mindent elvisz!
2012. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az Xperia S kijelző problémája csak az első szállítmányra volt jellemző, szériahiba, azt javították.Ha esetleg ilyet fognál még ki, akkor meg ingyen javítják.

Az S3 teljesen felesleges cucc, a hardver még jövőre sem nagyon fogja kihasználni semmi, az anyagminőség nagyon gagyi, a motionwiz parasztvakítás, és 180-200 kilóért tele van olyan, itthon szinte használhatatlan funkciókkal, amiért feleslegesen fizetsz.

Ezért az Xperia S-t ajánlanám, az ráadásul jóval olcsóbb, és minőségibb érzetet is nyújt, mint az S3.

Egyébként az S3-at nem az MWC-n mutatták be, hanem külön konferenciát kapott nemrég Londonban.Bár ez teljesen lényegtelen.

Mellesleg, ahogy néztem videót az S3-ról, a maga 4(ami 5) magjával 2-3 másodpercet gondolkozik a galéria betöltésnél, videók lejátszása előtt is gondolkozik, és az unlock-nál is vannak apróbb meg-megakadások.

Az S3 teljesen felesleges egy cucc.

2012. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyet ertek.

En is az Xperia S-t ajanlom.

2012. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Így belegondolva tényleg felesleg, hisz gyakorlatilag ugyanarra használnám, mint most a 3gs-t. Egy-két dologban mondjuk jobb lenne, de azért az ára számottevőbb.
2012. jún. 3. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenkpp várd meg az iPhone 5 bemutatását. Amikor megláttam a Galaxy S3 árát, úgy néztem, hogy "OMFG, ezek most komolyan gondolják?!", mivel az a 180-190000 abszolút irreális. Az Apple adhatja annyiért, mert Apple, de a Samsungnál ez nem áll fönn. Nem hiszem, hogy sok olyat tud, mit a Galaxy S2 ne tudna, én azt ajánlanám inkább, 120000 forint körül adják, lehet rajta böngészni, teljesen elfogadható a kamerája, viszi az 1080p videókat, Android van rajta, tehát minden software ingyen van rá, szép a kijelzője, mi kell még?
2012. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mármint akkor várd meg az iPhone 5-öt, ha az egy lehetőség számodra.
2012. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

S3 140e forint lesz T-nél, de ennyi pénzért tényleg a hardveren kívül elég olcsó feelinget kelt. :D


Iphone 5-öt amúgy is megvárom, mert nagy csapást gyakorol rám. :D

Lehet mondani, hogy sznob vagyok, de ha valaki Apple terméket vesz élvezettel használja s mindemellett pedig nem fagy, nem recseg.

Tetszenek ezek az Android mobilok is, de ennyi pénzért vagy műanyag vagy a kijelzője beég. Nem akarok havonta gariztatással foglalkozni. :D

Bár addig ki jöhet még akármi vetélytárs, bár idejei évre szerintem már ellőtték a meglepetéseket. Megvolt a hype...

2012. jún. 3. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:

140 előfizetéssel vagy anélkül? Én függetlenül vennék, ha megnézed, például az iPhone-t teljesen ugyanannyiért adja a T, mint az Apple Store (ami mellesleg rohadtul drága. Nem olyan sok ez egy normális országban, de akkor is drága.).


Nem tudom, mikor lesz a bemutatója az iPhone 5-nek, de már nagyon ideje lenne, csak az Apple halogatja nagyon, aztán nehogy az legyen, mint a 4S-nél. Szerintem jó, hogy megvárod, és én biztos nem mondom, hogy sznob vagy, ez egy barom magyar dolog, hogy "akinek akármije is Apple, vagy szeretne Apple-t, az sznob", ennél azért legyünk magasabb sznvonalon.


A kijelző beégésétől nem hinném, hogy tartanod kellene egy percig is, teljesen elvárható, hogy a célnak megfelelő típusú kijelzőt használjanak, és így is teszek. Műanyagnak természetesen műanyag, könnyű, de nem recseg, és egyáltalán nem kelti egy gagyi kínai telefon érzését. Sőt, lehet, hogy ha leejted, nem is lesz (akkora) baja, míg ha egy iPhone-t ejtesz le, akkor tudod, milyen lesz, de megértem, ha kényelmesebbnek találod a fém-üveg együttest.


Már mindegyik gyártó előjött a saját telefonjával, a Samsungnal ott van a Galaxy S3, a Nokiának az a szuperfényképezős telefonja, a HTC-nek a négymagosa, a Sonynak az Xperia S, mondjuk Sonyt nem vennék, LG-t még úgyse, de annak is van tudtommal. Csak az Apple-re vár az egész világ, csak ki ne pukkanjon a buborék.

2012. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy biztos, hogy új formatervet fog kapni a készülék, aztán ezenfelül mik lesznek benne, az jó kérdés. Elég sok minden már benne van a 4s-be. A5-ös proci, feleslegesnek találom a négy magot mobilba, mert gyorsabb merülést eredményez. iOs-t mondjuk ráoptimalizáják, de akkor is értelmetlen. Új szoftverbe kellenének olyan dolgok, amik alapfunkciók, például kitenni a lockscreen-re a jegyzettömböt, stb...

Elég sok minden benne van a 4s-be, így nem tudom, hogy fogják, mindezt felülmúlni.


140e forint maga a készülék T-nél, tehát leteszel ennyi pénzt s csak a készüléket kapod meg. Nincs semmi kártyás csomagba, hűség nélkül van feltüntetve a honlapon.

2012. jún. 3. 14:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Nehéz eldönteni, mert akkor most el kellene adnom a mobilt, stb. Bár így belegondolva sok pénzt kellene ráfizetnem, annyit meg nem igazán ér meg a többlet szolgáltatás. 4G-től eléggé elszaladt a mobil ára. Anno 78e forint volt a 3gs T-nél s a készülék a tiéd volt, tehát semmiféle csapda nem volt benne.
2012. jún. 3. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!