Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit lehet a WAP-on csinálni?

Mit lehet a WAP-on csinálni?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy lehet vele internetezni, mint a számítógéppel? Például myvipezni? Vagy nem? Egy átlagember mire használja a WAP-ot, és mennyi ideig?
2009. júl. 2. 18:38
 1/3 A kérdező kommentje:
El se tudom képzelni, hogy milyen az a WAP.. Még soha nem láttam ilyet.
2009. júl. 2. 18:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Wireless Application Protocol (WAP) a vezeték nélküli adatátvitel egy nyílt nemzetközi szabványa. Hordozható eszközökhöz (mobiltelefonok, PDA-k) fejlesztették ki. A protokollcsalád célja a webböngészés lehetővé tétele csökkentett funkciókkal és néhány mobilspecifikus kiegészítéssel. Ezt a protokollt használja a legtöbb mobiltelefonra írt internetes oldal (wap site).


A Wireless Markup Language (WML, vezeték nélküli jelölő nyelv) egy XML alapú leírónyelv, amelyet a WAP specifikációt támogató eszközökhöz terveztek.

(forrás: Wikipédia)


Az Interneten általában a html "nyelven" írt oldalakat nézegetjük a számítógép böngészőprogramjával. A mobiltelefon böngészője a WML "nyelvű" internetoldalakat képes megjeleníteni. Az újabb telefonok böngészője már képes a html oldalak megjelenítésére, de nem egyenértékű a számítógép böngészőprogramjai által megjelenítettel.


A html oldalak legjobb megjelenítése a JAVA képes mobiltelefonon az Opera Mini böngészőprogrammal érhető el, bár ezzel sem olyan, mint számítógépen. Nem működik pl. a (sajnos néhány weboldalnál kizárólagozan használt) flash.


Legutóbb azért használtam a WAP-ot, mert nem jutottam számítógép közelbe, és az információgyűjtést találtam a legjobb időtöltésnek.


Opera Mini-vel olvastam híreket, cikkeket, időjárást, tv-műsort, horoszkópot, menetrendet, e-maileket, megnéztem milyen rendezvények lesznek és kerestem az Interneten engem érdeklő témákat.


Mivel Pannonos vagyok, megrendeltem a Mobil Internet Napijegy szolgáltatást, amellyel napi 200 Ft-ért lehet Internetezni (WAPozni) a mobilon. Csak akkor számlázzák/vonják le a napidíjat, ha aznap történt adatforgalom (rákapcsolódás a GPRS WAP/Internet hálózatra). A korlát napi 10MB, de ezt nem értem el, mert az Opera Mini csökkenti a weblapok letöltött méretét, kikapcsoltam a képek letöltését, és nem töltöttem nagyobb fájlokat.


Volt, amikor majdnem fél napot WAPoztam, de az utcán vagy az erdőben az akkumulátor lemerült, és csak este otthon tudtam töltőre kapcsolni.

2009. júl. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. júl. 3. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!