Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Kinek adtok igazat ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek adtok igazat ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk, több mint két éve együtt.

Több felállásban éltünk már együtt, de szeptembertől egy külföldi országban költöztünk össze, mert a barátom svéd.

Ő most kezdte az egyetemet itt, én pedig végre minden papírmunka elintézése után munkát keresek.


Teljesen más az életritmusunk, mások a problémáink, más körökben forgunk. Ő le van nyűgözve a nyüzsgő egyetemi léttől. Minden extra órára bejár, minden ösztöndíj-programot megpályázik, és most, 2 hónap suli után már olyan tervei vannak, hogy egy félévet Kenyában akar dolgozni, és még ilyen meg olyan szakot is el akar kezdeni, és Afganisztánban is szeretne egy nemzetközi fejlesztési programban dolgozik (ilyesmit tanul)

Amikor megismerkedtünk, mondtam neki, hogy én 30 éves korom előtt szeretnék családot alapítani, nekem az a frászos korom... Mondta, ő is. Most viszont, akárhogy is számolom, ha a tervinek a felét valósítja meg, akkor is 30 évesen épphogy befejezi majd a Mastert.


Nekem -magyar embernek- ez olyan fura, mert én 18 évesen jelentkeztem az egyetemre, 21 évesen elvégeztem, utána jött a világlátás, én is dolgoztam már Amerikában és Afrikában. Most viszont már kezdenék a családalapítás miatt "normális" életet élni, pénzt keresni, félretenni. Viszont ahogy a barátomat elnézem, ő még nagyon nincs ebben a stádiumban.


Ha az elején megmondja, neki nem lesz 35 éves kora előtt családja, lehet nem is kezdek bele, de mostanra tökéletesen beleszerettem, és el sem tudom képzelni az életemet nélküle.

Viszont emészt a tudat a másik oldalról, hogy ő épp most kezdi az egyetemet, és nem fog egyhamar végezni, és egisztencia-teremtéssel foglalkozni. :(


Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni?

Tudom fiatal vagyok még, nem kellene ezen stresszelnem, de annyi 30as nőt láttam 10 éves kapcsolattal a hátuk mögött, gyerek nélkül, kétségbeesetten keresve a férfit, aki vállalna egy gyereket.. Én ezt nagyon szeretném elkerülni :(


2011. okt. 27. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Párt keresel, vagy tenyészbikát?
2011. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egyszerűbb ha megkérdezed hogy ő hogy gondolja átbeszélitek és egy középutat választanátok, mondjuk egy 35 éves kort.. vagy hasonlót mert az nem jó ha az egyik nem valósítja meg az álmait a másik miatt, gondolj bele ha már gyereke lesz akkor nem tud ennyi helyre menni és megvalósítani dolgokat mert apuka lesz, de neked lehet azután is gyereked hogy ő mindezt megtette. Egy gyerek vállalása sok évre szól nem habostorta, és legalább addig te is jobban fel tudsz készülni.
2011. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vele beszélgettél már erről? Ha igen, mi az álláspontja? (A gyerekvállalást illetően.)
2011. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Egyszerűbb lenne, ha megkérdeznéd tőle,hogy mit akar. Akar-e pár éven belül családot alapítani, vagy még nem akarja magát lekötni? Ha tisztáztátok ezeket a kérdéseket, utána eldöntheted, hogy vele maradsz, vagy nem.
2011. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezen csak egy őszinte beszélgetés segíthet, nem a találgatás, hogy vajon mit szeretne, és elejtett félmondatokon paráznak a felek. A legtöbb kapcsolatot a kommunikáció hiány teszi tönkre. Ha elmentél vele külföldre és ott együtt éltek, valószínűleg a barátod is komolyan gondolja a dolgokat. Üljetek le egy este szemtől szembe és beszéljétek meg, hogy mi legyen a jövővel. Nincs gond az egyetemmel, hiszen neki ez az álma. A külföldi munkák pedig vagy összejönnek vagy nem. Neked család kell, itt meg kell találni a középutat. Alkalmazkodás és megbeszélés kérdése.
2011. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Már-már úgy jön ki, hogy ez a szemátláda önző módon tanul, és képzi magát, ahelyett, hogy elvenne, és gyerekeket nemzene neked!

Arra nem gondoltál, hogy ezt nem csak magáért teszi, hanem a majdani családjának is? Hogy jobb, szebb életet tudjon biztosítani?

Érdemes pár évet pluszban várni, mert megtérül. Ha nem tetszik, akkor menj hozzá egy segédkőműveshez. azok már 17 éves koruktól készen állnak a családalapításra.


Azt már csak csendben kérdem meg: a tanulmányok, és a közös élet miért üti egymást? Vagy te is az a fajta lány vagy, akinek a gyűrű meg a házassági anyakönyvi kivonat kell...?

2011. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
igaza is van, tanuljon ameddig lehet. ha neked időpontra fontos a család és a gyerek keress olyat aki már most kész rá.
2011. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia

Én illetve mi is svédben élünk a párommal. Azt látom hogy a svédek sajnos ilyenek egytől egyig karrieristák. Van egy ismerősöm aki (ffi) 40-en túl vállalt be gyereket. De szerintem ha találsz munkát és félre rakosgatsz akkor úgy is bevállalhatjátok hogy ő még tanul. Azt hiszem 8000 kr-t kapsz egy gyerek után havonta. Szóval szerintem nehezen ugyan de kivitelezhető.


Ui: Melyik városban laktok?

2011. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na ne karrieristázzunk le egy fiatalember csak mert tanulni akar, kéremszépen!

24 évesek! Hát tanuljon ha azt akar... Aztán majd megbeszélik a következő 5-6 éves tervet.

2011. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Félreértések tisztázása végett, szeretném leírni, hogy beszéltünk a dologról őszintén, sajnos egyáltalán nem csak találgatok.


Nála most kezd kitolódni a családalapítás gondolata, mert ahogy bekerült ebbe a nyüzsgő létbe, látja, hogy mennyi lehetősége van, és jön rá, hogy még mi mindent szeretne csinálni az életében.


Tudom, hogy mennyire nem vonzó az a nő, aki kétségbeesetten gyereket akar záros határidőn belül, és félek, ha én is kihangsúlyoznám (mert elmondtam már) mennyire szeretnék már családot, gyerekeket, akkor azzal elüldözném.


Igaza van annak, aki azt írta, hogy én tudok gyereket szülni azután is, hogy ő megvalósította önmagát, ő meg családosként már nem ugrálhat nagyon. Persze, itt is a középút lenne a legjobb megoldás, bár a 35 akkor is késő, nem? Abban legalább egyetértünk, hogy 3 gyereket szeretnénk, és én 40 fölött nagyon nem akarok már szülni.


OFF

Egyébként nyugodtan le lehet karrieristázni a fiatalembert :)) mert nála törekvőbb, céltudatosabb, motiváltabb embert nem sokat ismerek. Valószínű tényleg sokra viszi majd.

Én is jártam már egyetemre, az egyik legjobbra Pesten, de ott valahogy egyáltalán nem az volt az érzésem, hogy a diákok minél többet akarnak profitálni, hanem az, hogy csak éljék túl a vizsgákat egy kettessel.


Egyébként nem Svédországban vagyunk, hanem Berlinben, csak a barátom nemzetisége svéd.

2011. okt. 27. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!