Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows Phone (Nokia Lumia...

Windows Phone (Nokia Lumia 800) tippek, trükkök, tapasztalatok? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

A testvérem nyert egy sorsoláson, ezért egy áráért kettőt kap, az egyiket nekem adja. Kipróbáltam Vodafone-ban, mert csak jövőhét péntekre érkeznek meg a telefonok, hogy milyen és mit tud. Nekem kicsit "keszekusza" és egy kicsit átláthatatlan, de csak pár percig nyomogattam. Több kérdésem lenne:

1. Mennyire nehéz átszokni IOS-ról WP-re? Mennyi idő, amíg teljesen beletanul az ember a kezelésébe?

2. Erre is ugyanúgy lehet letölteni alkalmazásokat, mint Android Marketről és App Strore-ból? Ha igen, akkor ingyenesek, vagy fizetősek, esetleg vegyesen vannak ingyenes és fizetős alkalmazások?

3. Egy iPhone 3GS-hez képest mivel jobb és mivel rosszabb?(Ugyanis arról váltanék) Valamint hardver tekintetében melyik az erősebb?

4. Lehet rá tölteni Explorer helyett Chrome-ot?

5. Mennyi alkalmazás van Windows Phone-okra?

Köszönöm a válaszokat!:)



2012. jún. 14. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1.Könnyű, max. 1 nap

2.Igen, ugyanúgy lehet, ott a marketplace rá, telóról és internetről, gépről is elérhető.Ugyanúgy vannak fizetősek, és ingyenesek is.

3.Hardveresen jobb, minden más szubjektív.

4.Elvileg lehet, de az Explorer is baromi jól használható.

5.Több, mint százezer.

2012. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ngyon köszönöm! Esetleg neked is ilyened van, vagy WP-t használsz?:) Ha igen, tudnál róla mesélni?
2012. jún. 14. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak használtam.Egyébként a WP minden telón ugyanaz, csakúgy, mint az iPhone esetén az iOS.Egyelőre csak hardveres eltérés van közöttük, szoftveresen semmi.Mit szeretnél tudni?
2012. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ugyan az, a Lumiára gondoltam.:) Hát hogy lehet- e eltüntetni a menüből egy-két dolgot eltávolítani, a gépről filmet, zenét, képet áthúzni, esetleg lehet-e SSD-ként (külső merevlemez) használni a telefont, navigáció ingyenes rajta?
2012. jún. 14. 21:18
 5/12 anonim ***** válasza:

1.Csak a letöltött, vagy max. Van szolgáltatós app, akkor azt lehet törölni.

2.Szinkronizáciò.Csakis a Zune szoftverrel lehet, és csak olyan zene/film formátumban, amit a microsoft engedélyez.

3.Usb mass storage mód nincs.Lásd: előző pont.

4.A nokia navigációja ingyenes.

2012. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sokat segítettél!:)
2012. jún. 15. 07:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy végül benne lesz-e, de arról is volt szó, hogy a Windows 8-ba beleintegrálják a WP-ok szinkronizálást az OSbe, így a Zunet el lehet majd hagyni.
2012. jún. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én maradnék a helyedben az iPhone-nál, mert még eléggé fapados ez a WP rendszer (még). Persze újabb technológia, jobb kijelző meg minden, de ha rájön az ember a rendszer logikájára, akkor hamar megunja, mert egyszerű mint egy bot, semmi felhasználói élmény és innovatív fejlesztés. Ráadásul új rendszerként nem biztos, hogy iOS szintű zártsággal kellenem meghódítani a világot, gondolok itt a dísz-bluetoothra, hogy nem lehet külső meghajtóként használni, hogy csak úgy nem lehet rápakolni zenéket/filmeket és átkonvertálás nélkül lejátszani, hogy csengőhangot is megszabják hogy milyen formátumban milyen hosszan milyen stb... Vicc, hogy még a sokak által oly sok szeretettel gyűlölt Symbian Belle is többet tud nála!


A lényeg, hogy számodra nem sok újdonságot fog hozni használhatóság tekintetében, sőt!

2012. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mint már írtam, "A testvérem nyert egy sorsoláson, ezért egy áráért kettőt kap, az egyiket nekem adja." Ha nem jön be a WP, akkor maradok iPhone-nál, ezt meg "bevágom" a szekrénybe. Remélem ezzel a kijelentéssel nem tart senki elkényeztetett tuskónak, de eladni meg nem akarom, hiszen úgy kaptam a testvéremtől. Bár szerintem eléggé érdekes és összetett rendszer. Azt mondják, hogy ha beletanul az ember egészen jó, de amíg nincs tisztában az alapokkal, meg hogy mi mire való, valóban a haját tépheti. iPhone-ról igen sok szolgáltatást hiányolok (Bluetooth, vaku, csak iTunes-al lehet rajta bármit is csinálni, néhány hülyeség) Mindenesetre imádom, szerintem eddig ez volt életem legjobb vétele, pénteken majd meglátjuk. Mondjuk lehet hogy már csak az "áráért" is az lesz.:D

2012. jún. 17. 01:57
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, egy kis kiegészítés: IOS-on is csak "dísz-bluetooth" van, egyedül kihangosítót, stb.-t lehet csatlakoztatni vezeték nélkül. Az IOS szintű zártságot már megszoktam, nem új.. A csengőhang iPhone-nál nem lehet hosszabb 30mp-nél és zenéket meg videókat is csak iTunes-on keresztül lehet rápakolni. Iphone sajnos nem használható SSD-ként, mert csak olyan kiterjesztésű, méretű és formátumú fájlokat enged rápakolni, melyet őfelsége, iTunes megenged.. Mondjuk valahol megértem, mert egy telefon nem arra lett kitalálva, hogy mindenféle adathalmazt tároljunk rajta, arra ott a pendrive és az SSD, valamint a hagyományos CD/DVD.
2012. jún. 17. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!