Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilinternet vagy a wifi...

A mobilinternet vagy a wifi meríti le gyorsabban a telefon akkumulátorát?

Figyelt kérdés

,,A mobilweb sokkal több energiát használ, mint a Wi-Fi. Gondoljunk csak bele ha a mobilwebet bekapcsoljuk a telefon mindig erősebb jelet próbál keresni míg a stabil Wi-Fi ezzel ellentétben csak az adatforgalomra kell hogy figyeljen. Jobb ha a mobilnetet csak 2G-re állítjuk 3G helyett és még jobb ha kikapcsoljuk amikor nincs rá szükség. Beállítások/Wi-fi és hálózatok/Mobil Hálózatok/GSM/UMTS beállítások."


[link]


Én azt hittem, hogy ha wifit használok, akkor merül le gyorsabban.



2012. jún. 15. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Megválaszoltad a saját kérdésedet.


Kérdem én, minek írtad ki ?

2012. jún. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert elbizonytalanodtam
2012. jún. 15. 03:47
 3/5 A kérdező kommentje:

,,Ha napközben huzamosabb ideig van a közelben egy megbízható WLAN, akkor az állandó Wi-Fi kapcsolat kedvezőbb lehet az akkumulátor szempontjából, mivel a Wi-Fi kevesebb akkumulátort használ, mint a 3G. "


De ez tényleg igaz?


[link]

2012. jún. 15. 03:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A WiFI és 3G hálózat tök másképp működik.

A 3G hálózatban egy sor olyan funckió van ami a WiFiben nincs ( mert nem kell ).

Pl WiFiben nincs megvalósítva a "mobility" funkció. Az az nem tudsz csak úgy simán két WiFi hotspot között "cellát" váltani. A WiFit arra találták ki, hogy beállsz egy helyre, rákapcsolódsz, adatot forgalmazol majd távozol.

A mobilinternetet úgy általában arra jó, hogy bárhol, bármikor tudjál adatot forgalmazni ( GSMen, 3Gén, LTEen ) lehetőleg minimális megszakításokkal. Ehhez egy jó adag matekor és protokol funkciót kellett belesulykolni a készülék programjába és hardware-be. Ezen funckiók egyik ára a magasabb akku fogyasztás.

2012. jún. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Természetesen a mobilnet szívja jobban az akksit!
2019. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!