Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért engedik a mai szülők a...

Miért engedik a mai szülők a gyerekeiknek ezeket a modern okostelefonokat?

Figyelt kérdés

Úgyis csak a menőzésre kell neki meg amire lehet használni az egy gyereknek úgyis felesleges

Tanár vagyok egy őskori nokiám van és tökéletesen kiszolgál akkor mire tudja egy gyerek használni az iphonet meg ezt az új galaxy s3 féle masinát?


2012. jún. 17. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, gondolom elkényeztetik a gyerekeiket. Én 18. szülinapomra kaptam első érintős telefonomat (Samsung Monte). Szüleim azt mondták telóra f##zság ennyit költeni, főleg hogy sokan mászkálnak 100+ telókkal. Nem tudom mit dolgoznak a szüleik ha ilyenekre költik a pénzt...
2012. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
ha megteheted egy ladával jársz vagy egy mercédesszel? Egyébként nagyon sok funkcióját ki tud használni egy diák is, pl fényképez, netezik, gps ha eltéved valahol stb. Haladni kell a korral.
2012. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Egy diák aligha tud netezéssel és Angry Birds-el kihasználni egy 2magos csúcsmobilt. Ha megengedhetsz magadnak egy Mercit, akkor inkább vegyél egy Opelt, olcsóbb és ugyanúgy lehet vele menni. Így elég nehéz spórolásra tanítani a gyereket. Engem úgy neveltek, hogy fölösleges luxusra ne dobjak ki pénzt, ha kevesebből is tudok olyat venni ami megfelel.
2012. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
haladni kell a korral tanárnő
2012. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom a kérdéseket a GY.K.-n, a telefon elsődleges szempontja a face, a játék és a film. Akinek a szülei megtehetik, olyan telefont vesznek a gyereknek, amelyiken mindezek kényelmesen működnek.Hogy az a telefon még másra is képes, az már elhanyagolható szempont.
2012. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem is a kamera modul miatt, de az utolsónak igaza van.A legtöbb fiatalnak (sajnos) nagyobb az internetes ismerettségi tábora, a közösségi élete, állandóan kapcsolatban van mindig, mindenkivel.Ennek megvannak a hátrányai, de az előnyei is.

Személy szerint azt mondom, hogy egy általános iskolásnak felesleges, de egy középiskolás már igenis hasznát tudja venni sok adottságának.

Az nyugodtan vegye, aki használni tudja.Nyiván puskázni is előbb onnan fog, emlékezzünk vissza, mikor a magyar érettségi közepette itt kért segítséget egy "nagy tudású" ifjú titán az esszé kidolgozásánál, az előnye egy középiskolás számára ott kezdődik, mikor sok tanár az internetre tölt fel anyagot, és elég hasznos, ha a telefonra még a suliban le tudja tölteni a megtanulandót, vagy ha csak egy diák kapja meg az anyagot, akkor gyorsan körbe tudja küldeni telefonról telefonra 5-10 perc alatt, nem kell emailezgetni otthon.Megint jó, ha a gyerek prezentációt készít, és eszébe jut a bemutató előtt, hogy ezt és ezt még be lehetne szúrni két sor közé, telefon elő, fájl megnyit, szerkeszt.

És ez csak 1-2 példa a sok hasznos funkció között, amit lehet(ne) használni, bár ugye a tapasztalat azt mutatja, hogy sokan tényleg csak vagizásból vesznek 100+-ért okostelefont, és megy a facebook ezerrel, mert nem mindegy, hogy egy 20ezres telefonról írnak az üzenőfalra, vagy egy 120 ezresről.

Ha megengedheti magának xy, illetve az anyja-apja(jobb esetben megdolgozik maga érte), hogy ilyen telefonnal rohangáljon, de nem használja ki minden előnyét, azt hagyd rá.

Az iksolai közösségben már rég nem az számít a diákok között, hogy ki milyen tanuló, hanem aki nagyobbat fakít, menőbbek a cuccai, az a "valaki".

Emellett persze sok más hasznos tulajdonsága is van, csak hirtelen ezt a két példát hoztam fel, amit az iskolában is lehet használni, és előnyös lehet.

2012. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az "utolsó" a 2-es lenne, csak útközben megelőtetek. :D
2012. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
meg pl mikor egész nap másolni kell a táblára felírtakat és elfáradsz, milyen jó, lefotózod a táblát és megvan az anyag :P van sulis mappám amiben tantárgyakra van osztva több mappa és tele vannak táblaképekkel :P igaz mióta -5 MP-s- telóm van nem írok sokat a suliban :D
2012. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ez s mai fiatalság ellustul és lassan írni se tud majd hanem cssk fotózgatni
2012. jún. 17. 21:54
 10/22 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest Tanárúr/nő sem ír valami helyesen.
2012. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!