Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan ellenőrizzem le a...

Hogyan ellenőrizzem le a telefont vásárláskor?

Figyelt kérdés

Magánszemélytől veszek Blackberry 9900 mobiltelefont. Érdekelne, hogy miket érdemes megnéznem rajta, hogy elkerüljem a későbbi csalódást.


Amit tudok: IMEI szám megnézése a dobozon, a telefonon és a készülékben egyaránt.

Volt már 9860asom szóval magát a hetes oprendszer ismerem annyira hogy egy kajli másolattal ne tudjanak megvezetni.


Az ár elég kedvező, de nem gyanúsan olcsó összevetve az itteni árakkal egy ilyen használt készülékért.

Viszont az eladó egy elég gyanús emailcímet használ.

Külföldön élek és onnan készülök megvenni. Személyesen veszem át egy forgalmas helyen.


Milyen buktatók lehetnek?



2012. jún. 18. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az IMEI egyezik, még simán letilthatják a telót egy esetleges többszöri részletfizetés, vagy havidíj fizetés elmulasztása esetén, bár nem tudom, hogy külföldön hogy megy.


Akkor jársz a legjobban, ha adás-vételi szerződést írsz, és az eladó személyigazolványáról és lakcímkártyájáról mindent kiírsz magadnak, mert ha baj történik, ami nem a te hibád, akkor az adásvételivel mehetsz a rendőrségre, bíróságra, satöbbi, ha vissza akarod kapni a pénzed.Bár gondolom ez eddig is egyértelmű lehetett.

2012. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy aukciós oldalon akadtam a hirdetésére. Most megnéztem a többi hirdetést is ettől az eladótól és félelmetes mennyiségű búcsús kacattal kereskedik és régiségekkel. Ugyanakkor van pár számítógépes lakatrésze és más elektronikus eszköze (nem különösebben nagy értékűek)


A 9900as Bold eléggé kilóg a sorból. A neve el is van gépelve Bolt-ra a hirdetés címében. Ugyanakkor a fotókon eredetinek tűnik. A leírásból kisüt, hogy látta, hogy mennyibe kerül a boltokban de különösebben nem ért ezekhez a gépekhez. Ahogy a többi elektronikus eszközön sincsennek műszaki paraméterek.

Mintha a turkálóba lenne bevágva csak ezen érezte, hogy ez egy kicsit talán többet ér pár eurónál.


Persze az hogy ilyen félelmetes mennyiségű mindenféle árút töltött fel nem zárja ki azt, hogy az egész akár nem valami "szajré". (játékoktól kezdve a napszemüvegeken át a szellőzőrendszer csövekig mindene van. Elemtöltő, PC, fényképezőgépek.)


Szóval kicsit megrettentem :D


Van egy használt bolt a környéken. Egy pár euróval drágábban adják ugyanezt a készüléket két hét garanciával (ez náluk a standard). Viszont róluk tudom, hogy a gép valószínűleg a halálból lett életre lehelve akkor. Lehet mégis jobban megérné inkább?

2012. jún. 18. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Oké. Képzeld el a következőt. Bemész valami bazárba és ott egy szirrel-szarral seftelő cigó előkap egy 9900-ast. Még ha normál áron is adja, mégis mit tippelsz? Vett egyet és mégse tetszik neki? :D
2012. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem a telefon eredetére, megemlítettem neki hogy le fogom ellenőrizni a telefon IMEI számát. Erre visszaírt valami olyasmit hogy nagyon furcsa dolgokat akarok inkább eláll az üzlettől :)
2012. jún. 20. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!