Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kezdő vagyok, elmagyarázná...

Kezdő vagyok, elmagyarázná nekem valaki, hogy mi az a 4G meg 3G?

Figyelt kérdés
Köszi:)
2012. jún. 21. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Neked mint felhasználónak nem sokat kell róla tudnod.

Mindkettő egy mobil távközlési technológia.

Jelenleg a kereskedelmi forgalomban lévő hálózatok közül a 4Gén tudsz leggyorsabban adatot forgalmazni ( cirka 60 Mbit/sec letöltés és kb 21 Mbit/sec feltöltés ). Ilyen hálózat jelenleg Magyarországon a T-Mobile ügyfeleinek van és Budapesten használható ( tervezik vidékre is ).

3G hálózatokból már nagyobb választék van Magyarországon, mindegyik szolgáltatónak van ilyen hálózata. Ezen hálózati beállítástól függően elméletileg max 42 MBit/sec letöltési sebességet tudnál elérni.

A modernebb telefonok ( pl okostelefonok ) legtöbbje tud GSM és 3G hálózatot kezelni. Tudomásom szerint még nincs olyan telefon Magyarországon ami a hazai LTE frekvencián működne, LTEre stick-et ad a szolgáltató ( amit pl a laptopba kell beledugni ).

2012. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* Az LTE sebességek a Magyarországon elérhető sebességekre vonatkoznak. A max sebesség LTEn, kereskdelmi forgalomban jelenleg 100 Mbit/sec körül van ( letöltés )
2012. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kööszönöm szépen!
2012. jún. 21. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
pl. samsung galaxy s2 4g lte HD
2012. aug. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!