Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináltam? Ezért most...

Mit csináltam? Ezért most vajon fizetnem kell? :\

Figyelt kérdés
A helyzet: egy régebbi mobilom van T-mobilos vagyok és az alkalmazások menüpontban találtam egy olyat, hogy frissítés. Rányomtam, de megbántam, úgyhogy megpróbáltam kilépni, de nem engedte. Ezután kaptam egy sms-t a T-mobiltól amiben az állt, hogy az alkalmazáskezelő telepítését megkezdték. Jól megijedtem. 5 perc múlva a következő sms: az alkalmazáskezelőt telepítették a SIM-kártyámra.. Na most ezért majd kapok egy 30.000 forintos számlát?:S

2012. jún. 25. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan internetcsomagod van, ami adatforgalom-alapú és nem havidíjas, akkor az adatforgalom után kell fizetned. Ez a net start csomag, ami 13Ft/10kB tarifával pörög. Ha megnézed a telefonban az internetes adatforgalmat, vissza tudod szorozni a várható árat.


Ha havidíjas internetcsomagod van, ahhoz jár bizonyos mennyiségű adatforgalom, így csak abból fogyott el X mennyiség, és csak a havidíjat kell fizetned.

2012. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem használok internetet, akkor nem kell aggódnom?
2012. jún. 25. 20:43
 3/8 Furjadék* ***** válasza:

Akkor az elöbbi eset áll fent, megnézed mennyi internet ment el, és megszorzod a szerződésben foglalt kb/ft al!

Mindenképpen ki kell fizetned, nics olyan, hogy "nem hazsnálsz" internetet.(Mondjuk ez igaz, mert használTAD)

2012. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem az az igazság. Az alkalmazások feltétlenül az internetet jelentik? Mert mondom az alkalmazásokat frissítettem és valami alkalmazáskezelőt telepített. Az biztosan az internet?
2012. jún. 25. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Máshonnan nem tudsz adatot kapni, csak a netre kapcsolódva. Például megjelent egy 3G ikon, vagy egy H betű, fel-le mutató nyilak, vagy bármilyen más ami addig nem volt ott, az már a hálózati kommunikációt jelzi.


De még a régebbi telefonokban is van adatforgalom számláló, ott talán időszakra lebontva is meg lehet nézni, hogy történt-e le-feltöltés. Ha igen, akkor a kiírt adatot átváltod kB-ba, elosztod tízzel és beszorzod tizenhárommal. A kapott összeg a fizetendő.

2012. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utánanéztem és azt írták ki lehet kapcsolni a netstartot, ha azt kikapcsolom akkor megszűnik az internetes adatforgalom igaz?
2012. jún. 25. 21:15
 7/8 anonim válasza:
Igen
2012. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! :)
2012. jún. 25. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!