Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon kínálat 2012-ben?

Delusion kérdése:

Okostelefon kínálat 2012-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A sablonos kérdés után itt a részletezés.


Ma megpillantottam egy kérdést az Xperia X10 mini pro-ról, a telefonról, amellyel jelenleg én is rendelkezek. Nekem nagyon rossz tapasztalatom van róla, és már nem bírom vele sokáig, úgyhogy egyre inkább a fejemben van egy új okostelefon gondolata, és ezzel kapcsolatban szeretnék pár ajánlott típust kérni tőletek.


iPhone-t/iOS-t semmiféleképpen nem vásárolnék, nem tudom megengedni magamnak, de ha meg tudnám akkor se vásárolnék szerintem.

Blackberry-k nem tudom mennyire elterjedtek Mo.-n a többihez képest (az alacsony piaci részesedésükből és árukból kiindulva), nekem tetszenek, de nem igazán tudom mennyire van jövőjük - mindenféleképp hosszú távra tervezek (2-3 év). A hozzá állítólag szükséges BIS-ről is elég "változatos" dolgokat hallottam.

WP7-ről még ennyit sem tudok, de általánosságban elmondható, hogy nem vagyok "Microsoft-hater". Még egy WP sem volt a közelemben, úgyhogy tényleg nem sok közöm van hozzájuk, de pofásnak tűnnek.

Aztán itt van az Android, amiről igazából nem tudok rosszat mondani, de áradozni se tudnék. Teszi a dolgát, semmi több...jó tapasztalatom van vele.


Azt akartam kihozni ebből az egész leírásból, hogy nekem igazából mindegy, milyen OS fog zakatolni az általatok ajánlott készüléken; ami igazán számítana, az az, hogy jó (!!) supportja legyen, alkalmazások széles skálájával rendelkezzen (vagy ne, de az alapvető dolgok - WolframAlpha, FB, MSN, Viber etc. - azért legyenek támogatva), és tényleg legyen jövője, nem engedhetek meg magamnak minden fél évben egy új készüléket csak azért mert már elavult lesz. Tudom, ez tech, nem nagyon érdemes ilyen elvárásokat felállítani, de azért mégis...

Ami még nagyon számít: az, hogy szép, nagy kijelzője legyen. Legyen a "nagy" definíciója >= 3.7". Ez gondolom érthető az x10 mini pro után...ja, és ilyen exkluzív dolgok mint pl. fizikai qwerty, 12MP-es kamera, swarovski kristályok (lol) blabla nem szükségesek.


Költségüket tekintve 60K felé nem mennék. Nem igazán tudom, hogy ehhez az összeghez mennyire reálisak az általam szabott feltételek, de ez a 60K nem olyan, hogy "ha hozzáraksz még egy húszast vehetsz X-t". Itt már többször is olvastam, hogy jó androidot száz alatt nem igazán lehet kapni, amit én eléggé kétlek, de hát már nagyon régóta nem követem a telekomot.

Nem ragaszkodok ahhoz, hogy mindenféleképp új legyen, de azért jobban örülnék neki, mint egy használt, régi modellnek.


Bármilyen jellegű okoskodás sokat jelentene, előre is köszi a válaszokat, javaslatokat ! Konstruktív válaszokra megy a +, ha esetleg valakit ez motiválna.


2012. jún. 30. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A 100 ezres határ szerintem régen se volt igaz, ma meg már főleg nem. Ár-érték arányban ma legjobb az Alcatel OT-995, erős hardver, 4.3", és kevesebb mint 50 ezer ft kártyásan a T-nél.
2012. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alcatel OT-995 ennyiert best buy. talan meg picit olcsobb is.
2012. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tetszik, hogy konkrét elképzelésekkel állsz hozzá a dolgokhoz, nagyban megkönnyíti a helyzetet neked is, nekünk is. A fent említett Alcatel OT 995 valóban jó választás a leírtak alapján.

Blackberryről az a véleményem, hogy ha az neked jó lenne, akkor nem tennéd fel itt a kérdést. Az komoly üzleti telefon, ha olyan körökben mozognál, hogy a tudását kihasználd, akkor már tudnád, hogy más szóba sem jöhet.

Véleményem szerint ez az egész országban pár száz embert jelent.

A száz alatt ne vegyél androidot megfigyelésem szerint két fajta ember hajtogatja. Az újgazdag kis tini p0cs, akinek apuci megveszi az S3-mat, mert az S2 már őskövület.

A másik az okoskodó tudóskockák, akiknek még az életben nem volt okosteló a kezükben, de már három cikket elolvastak róla, és rohadt nagy szakértőknek érzik magukat.

2012. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia. Hasonló helyzet előtt állok és várok jelenleg a Sony xperia GO-ra. Sok telefont kipróbáltam már és összességében mindegyikkel ugyan az a bajom. Nagyon kell őket félteni :P. Az Android vonallal nyitom a meglátásaim:


-Mióta nincs 'Ericson' a 'Sony' telefonok nagyon jók és tetszetősek, mivel meg akarják alapozni a helyüket ezért tényleg jó dolgokat hoznak ki. A GO ráadásul jó áron kerül majd a boltokba és elég erős lesz hozzá, hogy kiszolgálja az igényeim.

Nekem egy olyan telefon kell amit lehet nyúzni és persze megvannak rajta a szükséges alkalmazások. Ha nem úgy néz ki mint egy építkezési walkitalky az csak előny és eddig egyedül a GO ilyen.

-A HTC kicsit el van anyátlanodva mostanában. A készülékei jók nekem egy HD2-esem van amin most Android ICS fut (akadás nélkül) WP7 is futhatna rajta de nem fut mert.. ezt majd később. A HTC készülékei nagyon jól moddolhatók, ha szeretsz ilyesmivel bogarászni élvezni fogod őket, de a supportjuk valami félelmetesen szar és a telefonok sem azok a túlélő típusok. Ellenben jó telefonokat csinálnak csak drágán. Az időállóságát mutatja, hogy még mindig a HD2esem van.


A Blackberry csillaga sajnos leáldozóban. A 7es szériának már így is olyan Osborne-t csináltak, hogy ha tönkre nem is mennek bele de nagyon a nyakukon fog maradni mindegyik. A BB10 késni fog és hát. Meglátjuk hogy végzik. Az alkalmazáskínálat. Hát BIS-el még elmegy de egy android ingyen többet nyújt neked mint egy BIS előfizetéses BB (igen a BIS ért havonta fizetsz amiért cserébe használhatod a navigációt, a chatet, az emaileket... ugye milyen unikum szolgáltatások? Ilyeneket aztén nem találsz máshol :P) Ellenben mint telefon telefon még mindig a legjobb lenne. A kijelzőik szépek jól látni őket napfényben is, a hangminőség hívás alatt szuper, a beépített funkciók (mint például az este kapcsoljon ki majd mielőtt felébrednék be például) kellemesek. a Trackpad pedig egy igazán szuper találmány. Nagyon szép elegáns telefonok, elegáns megoldások, de olyan mint egy igazi viktoriánus Goth lány.


A WP7 jó nagyon, de gondolj rá úgy mint egy előfutárra. És nagyon sok benen a korlát. Ősszel érkezik a windows 8 (amire nem lehet majd frissíteni egyik hetes készüléket sem) ez az igazi rendszere a Microsoftnak amit a WP7el tesztelt a népen.

A win8érkezésére már lesznek alkalmazások meg minden rá. Ez így tökéletes. De nagyon drága wp7es készüléket nem éri meg vásárolni. Plusz én nem szeretem hogy oylan korlátolt. Nem lehet bele memóriakártyát rakni, van amelyikbe aksit kivenni sem. Aztán a telefon a ZUNE nélkül nem lehet a géppel összekötve.


Telefongyártók közül nekem meg fogsz lepődni, de a Nokia volt az amivel a legkevesebb gondom volt :P. Tényleg jó készülékeket gyárt és pocsék szoftvereket, a Microsoft házasság pedig, hogy jót tett e neki... hát ősszel kiderül mikor a "picipuha" megvillantja a valódi telefonos rendszerét. Mindenesetre ők legalább fejlesztenek valamit. A Nokiának érdekes a Meego rendszere az N9-en. Nagyon jól kitalált UI de sajnos kicsit lassan halad (mert nem népszerű) és pont ez miatt a kuriózumság miatt egy iylen telefon ára nagyon magas.


Az Apple készülékek tényleg jók de zártak. Ők okosan dobálják a telefonjaik a piacra. Mindig van okod megvenni a legújabb vagy akár a régebbi modellt is, a nagyon régi meg szépen csendben húz a sunyiba. Így kell ezt csinálni. De túl vannak árazva és szabályozva. Azoknak ideális szerintem akik nem képesek/akarnak testre szabni maguknak egy androidot.


ÉS visszakanyarodva az androidhoz. Mire használnád leginkább a telefonod? Sokat mobilnetezel vagy inkább wifit használsz? Függetlenül vagy előfizetéssel vásárolnál. Külföldre gyakran utazol? Ezek még döntő érveket tudnak felmutatni talán...

2012. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hmm, az valóban jelent valamit, ha egy órán belül hárman ugyanazt a készüléket ajánlják :) felkerült a "to-check" listámra.


Rensis, azt hiszem igazad van. Igazából az volt rám nagy hatással, hogy pár ismerősöm rendelkezik BB-vel, és ők nagyon szeretik a billentyűzete és az sms/email/IM/etc képességei miatt. Nálam itt ennek vége is, mert nem nagyon használnám ezekre mobilnet híján, meg hát valóban van oka annak, hogy nem sok BB-vel találkozik az ember, legalábbis én real-life max hármat láttam. Különlegességük, vagy inkább egyediségük miatt olyan "iPhone light", vagy "iPhone business" beütésük van.(az apple-gyűlölők/imádók ne vegyék támadásnak :)) És ha ez a BIS/BB tényleg ennyit kínál, háát....vicces.



Negyedik válaszoló, WP7/WP8 is felejtős, még nyáron el szeretném intézni ezt. Telefonon tetszik egyébként a Metro gui, de az azt hiszem hogy szintúgy WP8-only (persze fenntartom azt a nézőpontot, hogy PC-n nem tudom elképzelni).


Egyáltalán nem lepődtem meg, sőt! :) Ha meghallom, hogy mobiltelefon, mindig ez az első brand, ami eszembe jut. Nem tartom őket többnek egyik vállalatnál sem, de én meg voltam velük elégedve mindig. Jó 9-10 éve a 3200-ban zseniális volt a lámpa! :D


HTC-k külsőleg (és kijelzőméretileg, lol) NAGYON tetszenek, de nem az én pénztárcám sajnos. Nálam a Sony-t nagyon megbélyegezte az x10 mini pro-nak nevezett katasztrófa, de ez csak az én hülyeségem. A GO gyönyörűen néz ki, utána is fogok olvasni, jó lenne tudni a várható bevezető árát mert nagyon tetszik ez is.


Kérdéseidre válaszolva, gyakorlatilag egyáltalán nem utazok külföldre, az elmúlt 5 évben mutatott trendjeim alapján inkább kártyafüggetlenül veszem a készülékeket (és erre néha szükség is van igazából). Wi-Fi > Mobilnet, szerencsére olyan helyzetben vagyok, hogy a legtöbb ismerősömnél, otthon, és, feltéve hogy minden jól alakul, nyár végétől-ősztől a vonaton és az egyetemen is van/lesz Wi-Fi. El tudom képzelni magamról hogy egyszer előfizessek mobilnetre, de egyelőre nem gondolkozok ilyesmiben, főleg a fentebbi tudatában.

És hogy mire használnám...én a mai napig boldogulnék egy 3310-el, mert nem sokat telefonálok, és sms-ezni végképp nem szoktam. De egyszerűen túl sok mindent kínál egy okostelefon. Még elég fiatal vagyok, úgyhogy simán vonzanak az igényesebb játékok, a szokásos instant messaging cuccok, legyen az facebook vagy msn, nálam is befigyelnek, a google/gmail sync nagyon hasznos szerintem ha nincs gépközelben az ember, meg hát maga a tény hogy pl. a fentebbi 4.3"-as kijelzőn már videót/filmet nézni, böngészni is elég jól lehet. Ismerősöm HTC-jén láttam egy nagyon jól kidolgozott térképhálózatot, az is megfogta a fantáziám, mert használnám...ugye GPS az manapság alapfelszereltség.


Szóval összegezhetnénk úgy is, hogy az alkalmazásokat biztosan ki tudnám használni, és nagy kijelzőn simán élvezném a böngészést is. A nagy oldalak jelentős részének már külön mobil alkalmazása van, legyen az BBC, 9gag, IMDb vagy akármi más. :)

2012. júl. 1. 00:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen ez így jobban leszűkíti.


A BB-t felejtsd el az csak könny és szenvedés lenne neked. (bár mondom talán még előtte lépnek valamit mert így tényleg csődbe mennek, hatalmas mennyiségű eladatlan készülék hever a raktárakban)


A Sony ericsonok közül a walkman szériát ismertem. És volt is egy kis kék tőlük. Jó volt nagyon. Hetekig elvolt töltés nélkül...stb. Igazából mióta az ericson kivált egy új palettát hoztak ami nekem tetszik. Tekints rájuk mint új gyártóra ha SONY-terméket veszel :D Ericson nincs többé. A GO-t kedvező árúnak írják. Középkategóriásnak olyan 60körül lehet rá számolni.


Érthető amiket írsz. Én se sokat telefonálok már. Bár néha megesik, de inkább a különféle üzenetküldőkön érem el akit szeretnék. Wifi pedig van mindenütt.

A Nokiák közül két irány van most a WP7 és a Symbian (ott a meego is de nagyon drága) A symbian olcsó és tud mindent ami a hétköznapi használathoz kell, de nem túl szórakoztató, sőt mondhatnám nagyon idegesítő a GUI-ja. De azért az, hogy a 4 éves 5800asom mindig velem van ha útra kelek, talán sejtet valamit. Nagyon sokáig bírja az aksi és ez navigálásnál elsődleges szempont. Ez nekem egy igazi hosszú életű telefon. Valószínűleg ha meglesz a GO a tesómra hagyom, aki még évekig ellesz vele.


A GO-nál ahogy írtam nekem elsődleges szempont, hogy por/csepp és ütésálló, mindezt ízléses kialakításba. Mivel elég sokat bringázok és ilyenkor kell a navigáció egy ilyen készülék le tudná váltani az 5800am :P amit jelenleg más nem nagyon. De neked lehet ezek a szempontok annyira nem fontosak (nekem ez jelenti azt hogy maradhat e sokáig).


Neked azonban egy nagy kijelzős telefon a vágyad lehetőleg jó áron. Én is így voltam vele sokáig. De rájöttem, hogy az első pár hónapos lelkesedés után igazából nem nagyon használtam ki. Inkább csak útban volt. Telefonnak túl nagy, multimédia cuccnak túl kicsi. Gondolkodtál már esetleg egy olcsó androidos tablet + mellé egy kompakt kis telefon kombóban?


Én egy idő óta így használom mióta a tabletek között sok jó olcsó van (pl most jön ki a google nexux 7 A google saját tabletje kb 40ért. Erős proci, friss rendszer..stb). Ezen már tényleg lehet internetezni, olvasgatni, filmet nézni.

2012. júl. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az a 40e inkabb lesz 70-80 mire magyarorszagra er, ha egyaltalan lehet majd kapni hivatalosan a Google-tol. Ha nem, akkor meg megtobb.
2012. júl. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!