Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meddig kell töltőn hagyni az...

Meddig kell töltőn hagyni az új telefonomat? (Sony Ericsson Xperia mini pro)

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez nem telefononként van megszabva, de félek, hogy "elkalibrálódik" rosszul lesz kalibrálva az akku. Meddig hagyjam töltőn kikapcsolva úgy hogy nem nyúlok hozzá?

Nem tudom mert én kibírom egy napig is úgy hogy hozzá sem érek, de az nem lesz baj hogy ha 20 óráig töltőn hagyom?

(tudom hogy a töltő automatikusan kikapcsol, de gondolom nem véletlenül írják, hogy 10 vagy 12 vagy 16 órát kell legelőször töltőn lennie)

egyik haverom új telefonját rádugta a töltőre, elkezdett rajta youtube-ozni és tör sz@rul bírja az akksi (xperia x8) (napi 2x kell töltenie)

én nem akarok így járni


2012. júl. 9. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak addig kell tölteni, amíg el nem éri a 100%-ot, utána azt csinálsz vele, amit akarsz, hülyeség a 16 óra, az csak a NiMH akksikra vonatkozott. Az újrakalibrálást egy alkalmazással is el lehet végezni (viszont gyári rommal semmi értelme).
2012. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miután feltöltött az akkululátor, A töltõ automatikusan lekapcsol. Ezeket a telefonokat nem lehet túltölteni.
2012. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tudom sajnos ezt csak rootolt telefonnal lehet, gyári rommal nem.

akkor már ilyen Li-ion os akkuval ezt már nem is kell eljátszani, mintha nem is lenne új?

elé két óra, és kész? 100%-ot ha kiírja levehetem e töltőről? :)

mintha csak simán feltölteném?

2012. júl. 9. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen!
2012. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!