Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia Ray, HTC Rhyme vagy...

Xperia Ray, HTC Rhyme vagy Nokia N9? És miért?

Figyelt kérdés

A specifikációt én is elolvastam, teszteket is nézegettem, szinte már rongyosra olvastam mindent, de örülnék néhány sajátos véleménynek is, + ha írjatok konkrét indokot légyszi, hogy szerintetek melyiket miért, vagy melyiket miért nem éri meg. Az árat ne nézzük most, hogy túlárazott meg ilyesmi, 100-110 ezerig minden belefér, viszont nem akármi. Válogatós vagyok, sajnos ez van, ők hárman tetszenek, a többiben egyszerűen nem fogott meg semmi:)

Szeretnék jól dönteni, segítsetek! Köszönöm.



2012. júl. 15. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nokia N9. lehet mondani, hogy halott rendszer így meg úgy, ha folyamatosan jönnek ki a pr 1.x-es frissítések és ráadásul a Meego újra életre kelt -Finnországban- csak éppen nem Nokia néven. szépen gyarapodik az alkalmazások száma is, és dolgoznak az androidos appok átimportálásán is, mivel hasonló a rendszer kernelje, az androidéhoz.

Én azt mondom, hogy ez a telefon rövid életűnek látszik, de hosszú lesz, mivel a volt Nokiások, akiket a góré kirúgott, fejlesztik a rendszert. Durva terveik vannak és a Meego megint csak olyan rendszer, mint a Windows Phone, hogy jól optimalizálták. Néha ugyan akadhat, de az a Linux alap miatt van, és mint mindenki tudja, hogy a HTC és az SE is akadhat, mivel az is Linux alapú. Egyedi a Meego, szép is, és a főbb appok már megjelentek rá. Szép az N9 kamerája, mivel Nokia ezért hozza a minőséget a zene terén is.

Én azt mondom, hogy az egyedisége miatt jobb az N9. Hiába az android, ha az 500 000 appból 300 000 fingós büfögős használhatatlan valami. Nehéz rá normális használható appot találni, tele van szeméttel.....Na ez a Nokiánál nem igaz. Ugyan úgy mind a 3 szabad rendszer, vagyis azt dobálsz rá, amit csak akarsz.

Remélem tudtam segíteni :)



Motoros majom

2012. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:
Én viszont kilőném az N9-et, és nem a rendszer miatt. Az csak szokás kérdése, és alap, gyakran használt alkalmazások biztosan vannak rá, minimum. A gond az, hogy bár az ember nem hinné, de valamivel nagyon spóroltak, méghozzá a kijelzővel. Egy olcsó, rossz minőségű amoled-et kapott, ami önmagában nem lenne baj, viszont ha a Ray LED és Rhyme SLCD kijelzője után ránézek a Nokia Pentile Matrix-os valamijére, rögtön taszítani kezd. Ha kapott volna egy normális kijelzőt, akkor szorosabb a helyzet, így viszont azt mondom, hogy Rhyme! A HTC nagyon jól össze tudja pakolni a rendszert, a Sense pedig sokkal jobb, mint a Sony elég átlagosnak mondható kezelőfelülete. Természetesen ha az árakat is bevonnánk a dologba, akkor más a helyzet, a Ray simán vinné a pálmát.
2012. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.


Első: és volt már a kezedben az N9? Valóban vannak rá alapvető alkalmazások? A hangszórója szépen és hangosan szól?


YourDestiny: Van személyes tapasztalatod a Ray-el vagy a Rhyme-al? A Nokia képernyője azt írod, nem jó. Ez pontosan miben nyilvánul meg?

2012. júl. 15. 14:22
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
64%

A tipikus pöttyössége miatt. Keress rá google-ban. Ezen kívül jóval homályosabb képet is ad egy LCD-nél, ami viszont csak akkor vehető észre, ha van összehasonlítási alap. Írjam tovább? Tipikus gond a "fekete alapon fehér szöveg". Okvetlen nézz meg egy olyat is!


Ezen kívül a színek, a narancs pirosas, a sárga zöldes és így tovább. Csinálj egy fotót valamilyen amoled kijelzős mobillal, és nézd meg, mennyit csal a kijelző.


A Rhyme-al nincs személyes tapasztalatom, viszont sok más HTC-vel igen, ezenkívül a Ray-el is annál inkább. A kezelőfelülettől nem voltam túl boldog, a rendszer viszont kellően stabil, csak épp túl erőszakos, hihetetlenül idegesítő, amikor minden áron rá akarja erőltetni a frissítéseket a felhasználóra, ráadásul teljesen ki se kapcsolható, hogy ne emlékeztessél már erre többször, mert elegem van! Zenében nagyon ott van, szépen, tisztán és hangosan szól, viszont a gyári zenelejátszóval gondjai vannak, konkrétan a dalok frissítésével. A kijelző gyönyörű, a kamera korrekt, viszont az, hogy nincs automatikus vaku, csak be-ki kapcsolható fotófény, több, mint borzasztó! Az anyaghasználat méltó a prémium kategóriához, a hívás tiszta és zökkenőmentes, a térerővel sincsenek gondjai. Röviden ennyi.

2012. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, megnéztem, tényleg érdekes dolog, viszont csak nagyítás alatt ennyire csúnya az Amoled, normál esetben nem hinném, hogy akkora a különbség, vagy igen?
2012. júl. 15. 16:51
 6/13 YourDestiny ***** válasza:
Úgyis van különbség, hidd el, jól látható különbség.
2012. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a rhyme kifejezetten női dolog. bár én erősen ajánlom a htc márkát :) a ray androidos de ha nem zavar a kompakt mérete akkor jó választás. n9et kilőném, akkor inkább lumiát vennék. mielőtt valaki beleköt a lumiába tudom hogy nemsoká jön a wp8 és a régebbi készülékek el lesznek felejtve.
2012. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Miért női a Rhyme? Nem csak lilában van, fehérben, kékben és aranyban is. Az a villogós kis kocka kicsit tényleg olyan csajos, de nem kötelező darab.


Megnéztem a Lumiát, hát szerintem sokkal rondább az N9-nél, mindezt néhány apróságnak köszönhetően. Az a három gomb ott alul, hát... meg valamiért a kijelző is kisebbnek tűnik, túl sok a felesleges hely alatta. A másodlagos kamerát kilőtték, szóval nem értem, miért vennéd meg inkább azt. Tud valami extrát?

2012. júl. 15. 18:55
 9/13 YourDestiny ***** válasza:
Jól látod, kisebb a Lumia kijelzője, és szerintem a készülék is rosszabb. A WP7 az egyetlen pozitívuma (az is csak a WP-sek számára), meg azt hiszem, kapott egy exponáló gombot, de nem nagy szám az egész.
2012. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

igen van más színből egy ezüstöt még el tudok képzelni egy férfi kezében :) De nem tudom milyen árban van most egy rhyme de nyugodt szívvel ajánlom az összes htc-t kivéve wildfire kategóriát :) nem az első htc-met nyúzom és ha váltok nem kérdés mire :)

N9 helyett nekem a wp rendszere szimpatikusabb de az androidos htc-m nem cserélném le rá a sok kötöttség miatt de cserébe, gördülékeny, smooth.

2012. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!