Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy Sony Ericcson Xperia...

Van egy Sony Ericcson Xperia X8 típusú telefonom, és a múlt héten beleejtettem a vízbe. Kérdés lent?

Figyelt kérdés
Sajnos nem voltam beszámítható állapotban, és folyton be akartam kapcsolni,d e nem ment.. Pár nap után szárat kicsit, és megpróbáltam még 1x, de villogott 3at pirosan az állapotjelző led. Ekkor rádugtam töltőre és vártam míg zöldre nem vált a led. Megpróbáltam bekapcsolni megint, ekkor szokás szerint rezzent 1et a telefon, de sajnos semmi kép nemvolt. Akkor ez azt jelentené, hogy a kijelzőjének lőttek csak, vagy lehet, hogy több baja is van? És kb mennyibe kerülne a javíttatása(még garanciás de beázásra nincs garancia, és a hátulján a kis papír is elszíneződött a víztől)?

2012. júl. 16. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha elszíneződött az indikátor, akkor zárlatot kapott.Ez betudható annak, hogy beázott állapotban az akkuról feszültséget adtál neki, de annak méginkább, hogy hálózatra dugtad.

Eltaláltad, gari nincs rá, viszont, a telefonod: KUKA.


Minimum egy alaplap csere lesz a vége, de ha a kijelzőt is cserélni kell, plusz a szervizdíjat is hozzá csapnánk, akkor már több lenne a költség, mint egy vadi új X8-as.

2012. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És hogyan lehetne kideríteni, hogy mi is a baja? Vigyem be egy sima GSM szervízbe? És ott pénzért mondanák meg, hogy mi a baja?
2012. júl. 16. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd be egy szervizbe, mondd el mi volt vele, és lehet, hogy azonnal tudja, hogy kuka vagy mit kell rajta cserélni. Nem hiszem, hogy azért, hogy megnézi mit is kéne csinálni rajta pénzt kérne. De amúgy nagy valószínűséggel nyekk, lehet, hogy ha nem kapcsoltad volna be a zárlatos akksit meg jól ki lett volna szárítva lett volna esélye, de így nem valószínű és mivel az új alkatrészek horror árban vannak nem hiszem, hogy megérné megcsináltatni...
2012. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma megpróbáltam bekapcsolni, hátha száradt valamennyit, és bekapcsolt a kijelző, és kiírta szokás szerint, hogy Sony Ericcson. Utána nem történt semmi. még 1x megpróbáltam, de akkor már megint nem volt még a kép sem. Legközelebb csak a szervízben fogom megpróbálni ha kell :)
2012. júl. 19. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben, amikor beleejted a vízbe, AZONNAL ki kell tépni az akkumulátort (versenyfutás az idővel... ), és legalább 3 napon át hagyni száradni, majd óvatosan, vigyázva be kell kapcsolni a készüléket! A legrosszabb amit tehet az ember ilyenkor, azt már megtetted ("folyton be akartam kapcsolni", "rádugtam töltőre", "Megpróbáltam bekapcsolni megint" ...)!

Vidd be a GSM szervizbe, ott majd ugyanazt elmondják mint én, majd TALÁN megcsinálják 10-15 ezer forintért!

2012. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!