Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elegendő 8 óra töltés az új...

Elegendő 8 óra töltés az új telefonomnak?

Figyelt kérdés
A legelső töltésére értem
2012. júl. 21. 16:03
1 2
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kell még 4óra sem. Csak töltsd fel 100%-ra. Amiket sokáig kellett tölteni, azok az Li-Mh akksik voltak, a "mostaniak" pedig Li-Ion típusúak.
2012. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor a f@szért mondják állandóan a szolgáltatóknál hogy 10-12 órákat kell tölteni?
2012. júl. 21. 16:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért mert régen tényleg így kellett. De már vagy 10 éve nem. Csak a legtöbb ott dolgozó le van maradva ezért szajkózzák még ezt.
2012. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mert a szebbik felem lika is többet ért az egészhez, mint a legtöbb eladói gárda. (Tisztelet a kivételnek) Nekik még a használhatatlan Red Bull Mobile is istenkirály 12G-s, FullHD képernyős 64 magos csoda.
2012. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem hagytam annyira lemerülni hogy kikapcsoljon de már csak egy kicsi volt benne mikor felraktam. Az úgy oké?
2012. júl. 21. 16:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Az úgy oké.

Ahogy már mondták, csak a régi Ni-Mh/Nikkel-metalhybrid akksikat kellett kisütni, a szolgáltatósoknak meg még mindig ezt szajkózzák a nagy székből, hogy ezt kell mondani.


Felteheted akár 8 órára is, de felesleges, 100 után a töltésvezérlő IC blokkol.Az alaplapi és az adapteres is.Onnantól kezdve csepptöltő módba vált, 99-98% környékén visszatölt 100-ra, és megint blokkol az IC, és így tovább.A maradék áramfelvétellel meg csak fűtöd a lakást, igaz, elég elenyésző hatásfokkal.

100-ig kell tölteni és kész.

Arra figyelj, hogy csontra sose merüljön az akksi, mert azzal viszont rontasz a kapacitásán.A túl sokáig fel nem töltött Li-ion akksit(elég neki néhány nap) meg lehetetlen viszahozni az életbe.

2012. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen. Ne hagyd, hogy teljesen lemerüljön, és olyan 2-3%-nál tedd fel töltőre. Hagyd, hogy teljesen feltöltsön 100%-ra, és ezután normálisan használhatod. Remélem segítettem. Ja, és ha valaki feltesz egy kérdést, akkor vagy válaszolj rá normálisan, vagy pedig akkor inkább ne is írj semmit. elsőnek szót.
2012. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7: Az nem hybrid, hanem hiDrid. (angolul hydride) :)
2012. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sok helyen hybrid-nek olvastam, félre lettem vezetve saját magam által. :D

A lényegen úgy sem változtat sokat, max megtanultam, hogy nem jól tudtam eddig.

2012. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!