Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek az új Nokia...

Kis Pitta kérdése:

Mi a véleményetek az új Nokia Lumia telefonokról? (Lumia 900,800,710)?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha Windows Phone telefont akarnék venni, akkor biztos, hogy Nokiát vennék, mert Ingyenes a GPS navigáció, és vannak hozzá olyan extra szoftverek amik más WP telefonon nincsenek rajta. Most ha lenne rá pénzem, én várnék a megvételével, mert nemsokára kijön a Windows Phone 8, és a jelenleg kapható Lumia modellek nem lesznek rá frissíthetők. Viszont ezekre meg lesz 7.8-as frissítés, ami a kezelőfelületet változtatja egy kicsit. Szóval ha nem kell a WP8, és ha neked megfelel a Windows Phone, akkor Lumiát vegyél. :D (Feltéve, ha akarsz venni. :D)
2012. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legszebb telefon a Lumia 800. De itt sajnos ki is merül a szimpátiám, mert Windows Phone 7-re tervezték. Én nagyon hiányolnám az Android után az SD kártyát, és az erősebb hardvert. (2 mag + 1GB RAM + Adreno 220 nekem bőven elég lenne.) A legnagyobb bánatom mégis az, hogy WP 7.8-og frissül.
2012. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 900 qrvára túlárazott, a 800 jó, de a 710 hardveresen ugyanott van, mint a 800/900, csak műanyag házban, nincs 4"-es kijelzője, mint a 900-nak, vagy polikarbonát háza, mint a 800/900-nak, így a 710 éri meg a legjobban.


Ahogy az előttem szóló mondta: ha elég a max wp7.8, ami ugyanúgy 7.5 lesz, a 7.8 csak egy kis kozmetika, annyi, hogy megkapja a wp8 launcherét a 7.5, akkor a Lumia 710/nagyon max a 800 jó vétel lehet.Érdemes lesz ugyancsak október környékén szétnézni a hardveraprón használt 800/900-asért, mert lesz egy rakat wp fan, aki majd a csere miatt eladja a lumiáját.

Viszont, ha eddig androidos telód volt, akkor lesz mit szokni az OS-en, mert van pár megkötés, mint pl:


nincs Bluetooth fájlküldés-fogadás.

kell a Zune Player a szinkronizációhoz

nincs usb háttértár mód.


Leginkább ez az iOS-re hajaz, minden tekintetben, így az unlock-kal ezek megoldhatók, de nem annyira egyszerű, mint az iOS esetén.


összegezve: a 900 azért nem éri meg, mert ugyanaz a hardver van a másik kettőben is, a 4,3"-es kijelzőn elég harmatos a 800x480-as felbontás, + az előlapi kamera nem éri meg azt a 40-50 ezres pluszt a 800-hoz képest, illetve ugye az Apollo hiánya, de nem megoldható rá.


A 800 jó lenne, de ha azt vesszük, hogy a 710-ben ugyanaz a hardver van, megint nem éri meg az árát csak a 8Mp-s kamera és a polikarbonát ház miatt,illetve azért mert nem lesz rá wp8, de nem is lehet megoldani.


710: Összességében ez éri meg a leginkább a 3 közül, ugyanaz a hardver, ugyanaz az OS, csak nem olyan prémium az anyaghasználat.


Szvsz ha wp teló kell, várd meg az októbert az Apolloval, mert gondolom a Lumia vonalat viszik tovább az Apollóval is, vagy ha nem is kell a wp8, addigra lejjebb megy az ára a Lumiáknak.

2012. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Samsung Galaxy S III még a fantasztikus telefon, de nagyon drága, sajnos nem mindenki engedheti meg magának hogy S III a legyen, eddíg Symbianos telefonjaim voltak, a mostani telefonom eléggé rossz állapotban van, ezért néztem új telefon után, és eddíg a lumia 710 tünt a legmegfizethetőbb telefonnak , de lehet várok egy kicsit, és veszek egy lumia 900 at használtan
2012. júl. 22. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Az S3-nál jobbak: HTC One X, One S, LG Optimus 4X HD.És mind olcsóbb.Legalább egy 20-assal.

A Lumia 900 jelenleg messze el van szállva a 130 ezres árával, de ez októberig sem fog nagyon változni, sőt előbb fel kell futniuk a WP8-as telóknak is, főleg egy wp8-as lumiának, hogy az letolja a 900 árát.


A 710 jó választás lehet egyelőre, ha mindenképpen a WP vonalon szeretnél mozogni.

2012. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az S3 egy túlárazott vacak lett. Többen is panaszkodnak, hogy nagyon könnyen sérül a burkolat.
2012. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#2 Lehet, hogy szép a Lumia 800, de csak mert az N9-től kapta a külsejét (és szerintem azért is tudták eladni, mert a WP7 akárhogy is nézzük, de nem versenyképes TUDÁSBAN a többi rendszerrel, még az "elavult" Symbiannal sem!). A MeeGo vonalat kellett volna továbbvinni, abban van innováció, és tudás!
2012. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még ha az N9-re is hajaz, valahogy más hatást kelt bennem. Pontosan nem ismerem az N9 adatait, de a Lumiában leginkább a unibody kialakítás tetszik. Mármint nem funkcionalitását tekintve, hanem hogy így számomra olyan letisztult, egyszerű. De ez szigorúan egyéni vélemény.
2012. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Lumia egy az egyben az N9 házát kapta, csak a vakut a kamera fölé helyezték, és van egy fényképező gomb pluszba :)


[link]

2012. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nekem 710esem van, nagyon szeretem
2012. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!