Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vélemények/tapasztalatok a...

Vélemények/tapasztalatok a Nokia telefonokról?

Figyelt kérdés

örülnék ha megosztanátok velem a saját tapasztalataitokat!!:)

köszi:)



2012. júl. 6. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Nokiák jó telefonok, bár aki az androidos telefonokat szereti azoknak nem ajánlom.

Aki Windows Phone-os telefont akar vásárolni, az mindenféleképpen Nokia telefont vegyen, hiszen a Nokia operációs rendszere a Windows Phone.

Jönnek rá folyamatosan a frissítések, de az elmúlt időben egyre kevesebben vásárolják a készülékeiket, mivel az Android és az Ios elterjedtebbek mint a WP, több alkalmazás van rájuk, "meg kényelmesebbek".

A Nokia jövőjére sok jót nem jósolnak, hogyha nem robban egyet, és gyárt valami androidos készüléksorozatot ami versenybe tud szállni a Samsunggal, vagy a Sony-val.

2012. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A legjobbak!
2012. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
WP7-es telefonjai jók, ha bejön a rendszer, Symbian-os telefonjaikat 7 éves unokatesómnak sem adnám oda, kinőtt már az ilyen játékszerekből.
2012. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem rosszak. Arany középutat jelenthetnek a médialejátszó és a telefon között.


A nokia anno telefonokat gyártott, aztán jött az iPod ami egy médialejátszó volt és a sikerén felbuzdulva az iPhone néven kapott ugyanez a cucc telefon funkciókat is.

Persze mindenki kapkodta a fejét hogy mi van most és mindenki próbált valami hasonlóval előállni. De valljuk be a telefon kevésbé izgalmas mint a médialejátszó.


A Nokia mint ahogy a többi nagy telefongyártó ezt nem látta be eleinte, így elkezdtek lecsúszni a lejtőn miközben veszteni kezdték a piacokat. A symbian alapú nokiák fő jellemzője még mindig a telefon ettől a nokia nem tudott elvonatkoztatni ezért jól jött nekik egy külsős rendszer (mint másoknak az android úgy nekik az átalakult windows phone). A WP7-es nokiáknál már hangsúlyos lett a médialejátszás és a webes kapcsolatok intuitív kezelése.


Jó telefonok. Jó kamera. Strapabíró kivitelezés. Sok jó ingyenes szolgáltatás.

2012. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 6131-el kezdtem a Nokiánál. Imádtam azt telefont, szép volt, gyors volt, és sok funkció volt benne.

Aztán leváltotta őt az 5230. A 6131 még most is müködik, és imádom, hogy gombnyomásra nyílik a kijelzője, meg úgy álltalánosan is. Szó, mi szó. 1 évig imádtam az 5230-at. Jó volt, működött, gyors volt, szép képeket készített a kamerája ami 2 MP-es volt, brutálul szólt fülessel a zene.

Aztán megutált...lefagyások halmaza, újraindulások napont 3-4 alkalommal, rendszer összeomlások szervizek sorozata, szervizekben csak hümmogtek az emberek, nem tudták mi a baj. Majd egyszer csak zárlatot kapott töltés közben. Megcsinálták 4 hét alatt, majd miután kihoztam, 2 óra múlván a rendszer összeszakadt.

Aztán elkezdtem kutatni új telefon után. Samsungból és az androidból nem kértem. Nem jött be az android. A simbyan^1-et kizártam, csak 3-as jöhetett szóba. Az IOS drága, így maradt a számomra (akkor még) nem túl kedvelt rendszer, a Windows Phone 7.

Erős hardvert szerettem volna normál árban. Így a kereső a Nokiát dobta ki ismét. Húztam is a számat, de kipróbáltam, majd ré nemsokkal később megvettem.

A Nokia jó, de vannak telefonjaik, amik drágák tudásukhoz képest. A simbyannak nem kellett nagyon hardveresen fejlődnie, mivel kicsi volt a hardverigénye és rendkívül energia takarékos is. Ilyet tud az android? Nem!

Nem rosszak, csak a vezérigazgatójuk sz@r! Több lábon kéne járni, és a Meegot fejleszteni még! A WP-ben elsőnek lenni, mint most, és a Simbyant TELJESEN újra írni. Minden évben kidobni egy N9 sikerű gépet, ami az iPhonenak és az S3-nak befűtene. Minen platformnak oda-vissza járhatóságot csinálni, megtartani a Nokiás vonásokat (kamera, zene, külső kinézet, erős wifik, ingyé navigáció) megtartani és az új Simbyanba és a Meegoba belepaszírozni és tovább fejleszteni. Gyorsabb fejlesztést több, és hosszabb szoftveres támogatás (3-4) év, így növelni a tábort. De amíg Elop ül a székben, addig a Nokia fék nélkül az MS kezébe rohan. Ennek az embernek az a célja, hogy az MS kivásárolja a finneket.


Jók a Nokiák, csak nagyon lassan jönnek, és mire megjönnek, addigra eljár az idő felettük. De azért vannak nagy durranásaik. Én szeretem a Nokiát! :)

2012. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó hogy kivásárolják a Nokiát vagy tönkretegyék. A Nokia nem fejlesztett abba az irányba amibe most ez az iparág tart. Most meg már hiába is fejlesztene, nem tud megfogni vele elég embert (ez a Blackberry csapdája is).

A symbian nagyon lemaradt ebben a versenyben, ahogy a Meegonak indulni sem érdemes már, a többiek olyan messze kerültek a startvonaltól (és itt már nem számít az hogy a rendszer mennyire fejlett vagy sem).


A Microsoftnak megvannak azok a "felfuttatott" szolgáltatásai amikre egy ilyen készüléknek szüksége van. A windows 8 pedig valószínűleg elég lehengerlő lesz ahhoz, hogy megérje jobban odafigyelni rá. Persze meglátjuk még mit hoz a jövő.

2012. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. igazából akkor csak én vagyok nagyon rossz véleménnyel a nokiáról!

másfél éve vettem egy nem éppne olcsónak mondható készüléket most van 6szorra szervízben, 3 hónapja egyáltalán nincs telefnom mert a h megérkezett a szervízből küldhettem is vissza ugyanazokkal a hibákkal, már lassan többet hívom a nokia reklamációs osztályt mint a családtagjaimat. hihetetlenek. az tuti h én soha többet nem veszek nokiát, és aki csqak kérdezi azt fogom mondani h ne vegyek,, ismerőseim között akiket kérdezek azoknak is mindenkinek van vele vmi baj. szóval én nagyont csalódtam:S:S

2012. júl. 6. 16:08
 8/12 anonim ***** válasza:

A Nokia lemaradt az okostelefonok megjelenéséről és népszerűsödéséről. Most undorító kinézetű WP7-es (8-as)

telókkal próbálnak újra versenybe szállni, de a Samsungot és az Apple-t nem tudják már leszorítani a trónról. Nem is baj.

2012. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Egyetlen Nokia telefonom volt eddig, ez volt amit életemben először újonnan vásároltam. Egy nokia 5800 Xpress Music. Ez a telefon még mindig itt van velem és nagyon sok mindenen keresztülmentünk eddig. Szerencsére az évek alatt soha semmi baja nem volt. Annak ellenére hogy rengeteget nyúztam mind hardveresen mint szoftveresen. Szóval nekem ez a próba jó pontot adott a Nokiának.


Habár 4 éves elmúlt mégis megvan benne minden olyan amire egy ilyen készülékben szükségem van. Tetszik az is hogy buta képernyőzár helyett egy csúszka van az oldalán, hogy rezisztív a kijelzője amihez mellékeltek egy ki pálcát, hogy majd 6 óra folyamatos navigációt ki tudok belőle taposni :P. Vagyis arra van hogy a mindennapi életemet megkönnyítse. De nem valami olyan amit szívesen használok mégse. Ha kijön az Xperia GO le fogom cserélni és immár élvezem azt is hogy egy kis telefonom van aminek nem árt se víz se por se leejtés.


Amúgy nekem hasonló szervizes gondjaim a HTC-mel voltak.


A helyedben méltányossági alapon a készülék cseréjét követelném. 6 javítás után szerintem ez elvárható.

2012. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én az okostelefon piacon Samsunggal indultam, el volta, varázsolva tőle.. Aztán elmentem a médiába, megláttam az N9-es, X7-es Nokiát... Akkor ott szerelem mindkettőbe, majd megvettem magamnak az N9-est. Eszméletlenül tetszett, jól kezelhető volt, és azért vettrm ilyet, mert senkinek nincs. Erre kijött a Lumia család..... -_- Szereztem egy használt X7-es készüléket egy hétre, letesztelni a mindenki által utált Symbiant. És gyerekek, ilyen kellemes csalódás nem ért még ezen a téren.:))

Baromi gyors, szép a megjelenése, egyedi a kialakítása a telefonnak. 680 Mhz a procija, de akadásmentesen fut. Természetesen alig merül le a telefon!:)))) Így nem vpot kérdés, azonnal eladtam a MeeGosat és vettem egy ilyet.


Szóval adok ehy ezrest annak, aki meg tudná mutatni, hogy ennél van jobb!


Nincs olyan teló, amit nem nyomogattam. Galaxy S III a legborzalmasabb, ofujj... Csúnya, könnyű, műanyag. FELE ANNYI PÉNZÉRT FÉM A NOKIÁM!

2012. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!