Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » BlackBerry Torch 9800 vs....

BlackBerry Torch 9800 vs. Nokia N8 Vs. Nokia E6? Kérlek fejtsd ki, hogy miért!

Figyelt kérdés

2012. aug. 8. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy el kell döntened, hogy üzleti vagy szórakozás jellegű az igényed!

A BlackBerry és az E6 üzleti vonalon mozog, az N8 meg tulajdonképpen egy mindenes, de leginkább a multimédiában erős!

Én a Blackberryt hanyagolnám, mert ha mégis szórakozásra is kellene, néha jól jön az is, egy kis kikapcsolódás, akkor erre nincsen túl sok program, nincs széles körű kínálat!

A Nokia vonalon az E6 egy régebbi modell, már van E7 is, míg az N8-nak úgymond még nincs kiváltó modellje, illetve most már van a 808 PV személyében, de az egyelőre horror áron van és még magyarországi forgalomban sincs!

Amúgy ár/érték arányban is az N8 a nyerő, mert végül is ezzel is lehet üzleti vonalon mozogni, ezen kívül viszont ott van a 12 mpx-es Carl Zeiss optikás fényképező ami bizony még pár középkategóriás kompakt gépet is megszégyenít, ott van a beépített GPS és a Nokia által biztosított ingyenes térképek az egész világra, videókamera is rendelkezésre áll 720p felbontásban 15 mb/s minőséggel és 3x optikai zoom-nak megfelelő közelítési lehetőséggel (pixel binning), a három közül ebben a modellben van FM Transmitter, ami rendkívül jól működik, autóban még 6 méterről is kiváló sztereo jelet küld, egy internetes rádió+fm transmitter és máris kész az otthoni, vagy akár autóban az internetrádió, ez egy nagyon hasznos funkció, működik 3G és Wifi hálózatokon is! 16 GB belső tárhely melyet microSD kártyával bővíthetünk, max 32GB-osat kezel, de ezzel így már összesen 48 GB helyünk is lehet. Nem túl nagy, nem túl kicsi, szerintem pont optimális, Amoled kijelzője van ami még tűző nap mellett is kiválóan olvasható és a betekintési szöge majdnem 180 fok, és még akkor is tartja a színeket. Pl egy Sony Arc S oldalról nézve igencsak sárga színárnyalatos tud lenni, csak szemből nézve tökéletes.

Fém háza van ami eléggé masszív, nálam esett már párat és még semmi baja, kijelzője meg Gorilla Glass, szintén strapabíró! Sokan a Symbian-ra panaszkodnak, mint rendszer, nekem azonban semmi bajom vele, sőt, szerintem sokkal jobb, mint bármelyik másik rendszer! Az üzemidő számomra fontos, de használni is szeretem a telefonomat! Mindennap van internethasználat, naponta készítek fotókat, este egy kis játék, időjárás widget óránként mászik a netre friss adatért és így is bírja 3-4 napig egy töltéssel. Intenzívebb használat mellett 2 nap!

Alkalmazás szinte minden megtalálható rá, zene és videólejátszási képességei kiemelkedőek, viszi még a 720p mkv fájlokat is amennyiben a referencia kockák száma nem haladja meg a 4-et, de avikat, brripeket is szépen viszi. HDMI csatlakozós! Ez szintén nagyon jó, 720p jelet küld a tévé felé, fényképek, videók visszanézésér, de akár médialejátszóként is használható! És ami jó, hogy alaptartozékként adják a HDMI kábelt is, illetve az USB OTG kábelt is! Ezzel bármilyen USB-s eszközt rá lehet kötni a telefonra, én egy USB lámpával próbáltam ki és világított, illetve egeret kötöttem rá és azzal is lehet használni, ilyenkor egy kis egér jelenik meg a kijelzőn és lehet nyomkodni. De sokkal inkább pendrive-ot kötök rá, hogy lementsem a képeimet, illetve egy pendrive-ról is képes beolvasni bármit.


Mint láthatod, az N8 egy mindenes. Kivált egy fényképezőt, kivált egy kamerát, kivált egy navigációs eszközt, HD játékokkal is el lehet szórakozni egy darabig, pl Asphalt 6, Dungeon Hunter stb.... rengeteg van, internet, böngészés jó, üzleti megoldása is van és persze az alapfunkció mint telefonálás, üzenetküldés is kiváló.


Szerintem nem kérdés!

2012. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és nem szokott lefagyni? vagy makacskodni?
2012. aug. 9. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Lefagyni nem szokott! Van olyan, hogy néha nem akar reagálni, de pár másodperc elteltével kilép a programból és nem kell manuálisan újraindítani! Szóval fagyással még nem találkoztam.

Egyéb probléma ritkán fordul elő, én már csak megszokásból indítom újra hetente egyszer, ezek azért mégis csak operációs rendszerek, néha jót tesz nekik.

Más rendszerrel több probléma van, ezeket most nem részletezném.

Azt vedd figyelembe, hogy ez a telefon már több mint két éves! Hardvere tekintetében nem a legerősebb, de sok androidos készülékkel szemben ebben a grafikus gyorsító képes egyszerre dolgozni a processzorral, így viszont felveszi a versenyt a több magos telefonokkal is, illetve kevésbé melegszik.

Inkább a symbian döcögősebb egy kicsit, de igazából mikroszekundumokról beszélünk, ha valakinek nem fontos, hogy 1 mp-el később jut mondjuk az aktuális időjáráshoz, akkor jó választás!

2012. aug. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!