Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elromlott a samsung galaxy minim?

Elromlott a samsung galaxy minim?

Figyelt kérdés
Valami su bináris frissítést írt ki miután felraktam a rom manager alkalmazást, frissítettem is, miután befejezte, hirtelen elsötétült a kép és utána nem tudtam sehogy bekapcsolni. Kiszedtem az aksit majd beraktam újra, felraktam töltőre, hogy legalább a kijelző kapcsoljon be de semmi nem segít. Olyasmit olvastam, hogy másnak az alaplapját égette ki, lehet hogy az enyémmel is ez történt? Van rá valami megoldás? Még van garancia a telefonon de még nem szeretném elvinni amíg nem tudom biztosra, hogy nem lehet megcsinálni.

2012. aug. 9. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hiába viszed garanciáztatni, hiszen romolni akartad és közben ment tönkre. Az SU Binary frissítés akkor érhető el ha rootolt a telefon, és ha rootolt akkor a gari ugrott alapból, a ROM Manager-nek pedig root kell. Talán épp ezzel akartad rootolni de valamit elrontottál és a telefon nem tudta feltelepíteni a rendes kernelt.


A következő dolgok történhettek: Soft Brick: amikor csak a szoftver sérült, és Recovery módba még be tudsz lépni (úgyszintén Download módba)

Hard Brick: amikor a hardver is sérült (processzor túlterhelés, kernel hiba) lásd: rossz kernelt telepítettél fel.

JTAG Brick: az a fajta brick, amikor a telefonod kisméretű falazóelem lett, szóval használhatatlan, csak egy alaplapcsere segíthet, de abból már új telefont is veszel.


Mondom mit csinálsz:

Először is megtanulod a google használatát.


2: rákeresel a gugliban: "galaxy mini recovery". Megnézed a billentyűkombinációt a recovery előhívására, ha bejön, ugrasz a 3. pontra, ha nem, ugorj a 2/b-re.


2/b: Rákeresel arra hogy "galaxy mini download mod", megnézed a billentyűkombinációt, ha nem működik, ugrasz a 2/c pontra, ha igen akkor a 3. pontra


2/c: elkezdesz nézni egy új telefont mert menthetetlen


3: Ha bejön a recovery vagy download mód, akkor felmész a www.forum.androidhungary.com oldalra, regisztrálsz és megkeresed a Galaxy Mini topicot, és oda írsz egy hozzászólást hogy "soft brickes lett a telefonom amikor megpróbáltam rootolni Rom Managerrel", majd várod a hozzáértők utasításait (nekem Galaxy S2-m van ezért nem értek a Mini-hez, ezek csak az általános brick-gyanús eljárások).


És végül a 4. pont: soha nem módosítjuk a telefont úgy hogy nem tudjuk mit csinálunk.

2012. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
rootolva van a telefon de ezt könnyen vissza lehet állítani. Szerintem nekem hard brick a probléma, mert nem lehet sehogy sem bekapcsolni a telefont, még a kijelző sem kapcsol be. hiába próbálom download vagy recovery módba rakni mert nem lehet. elvittem a szervizbe, majd hívnak ha megcsinálták. köszönöm
2012. aug. 10. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Garanciás szervizbe vitted el? Könnyen vissza lehet csinálni? igen, könnyen vissza lehet csinálni magát a root-ot egy original kernel flashelésével, de arra nem gondolsz hogy a garanciás csávó első vagy második dolga megnézni a /dev/ mappában lévő fájlban a flashing-countert, ami mutatja hogy hányszor cseréltél szoftvert és mire cserélted. Hard Brick-et pedig iszonyúan nehezen javítanak, néha nem is olcsón, talán egy új telefon is kijönne belőle.
2012. aug. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen garanciás szervizbe vittem. majd kiderül mi lesz.
2012. aug. 12. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából semmi, mert kiderítik hogy rootolással kapcsolatos dolognál rontottad el.
2012. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most kaptam vissza, kicserélték a főpanelt. Működik minden.
2012. aug. 21. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!