Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miben korlátozza a felhasználó...

Miben korlátozza a felhasználót az iPhone?

Figyelt kérdés
Szeretnék iPhone 4s-t, vagy esetleg majd az 5-ös szériát megvenni, amikor kijön! Eddig csak jókat hallottam ismerősöktől és nagyon jó képeket videókat készít és az értéke lassan csökken, ezért szeretnék iPhonet! Ami a kérdésem: Miben más (rendszert leszámolva) mint egy Android. Tudok rajta youtube-ról letöltött zenéket hallgatni? Tudok rajta divx filmeket nézni? szóval minden olyan dolgot amit Androidon meg lehet csinálni az működik iPhone -on is ( csak másképp) vagy nem? A Samsung Omnia első szériáját leszámítva ez lesz az első komoly telefonom, úgyhogy kicsit tudatlan vagyok! Várom a véleményeket is! Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 12. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:

iTunes nélkül SEMMIT sem tudsz rárakni a telefonra. Lehet elsőre nem tűnik olyan nagy dolognak, de rohadtul az.

Mások: letöltött játékokat sem tudsz ezek miatt rárakni, max Jailbreak-el, de akkor sem gépről, hanem iPhone-on belül. Filmeket tudsz rajta nézni, csk le kell tölteni 1 ingyenes lejátszót, ami kezel minden formátumot( iOS alap lejátszója jó, de asszem nem kezel túl sok formátumot.)


Youtubezni természetesen tudsz rajta.


bluetoothon nem tudsz küldeni fájlokat, csak headsetre van benne.

kb ennyi, ami lényeges.

2012. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, engem nem zavar ha csak itunes-al tudok rá tenni tartalmakat! A lényeg hogy filmet lejátsszon, letöltött zenéket lejátsszon meg hogy legyenek hozzá ingyenes progik! A rendszer amúgy egyszerű? Jó a kezelhetősége?
2012. aug. 12. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves első, tört alkalmazásokat is tudsz iTunes-on keresztül feltenni. Ez hülyeség, hogy csak telefonon.

VLC nagyon jó lejátszó, én is azt használom, ingyenes is, divx, minden játszik.

iPhone-ok közt tudsz küldeni fájlokat, ha szedsz le hozzá progit.

2012. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És milyennek látod, jó a kezelhetősége? Megéri az árát nem? Mi a véleményed úgy az egészről?
2012. aug. 12. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem jársz vele rosszul.


Engem személy szerint idegesít a rendszere egy Androiddal összevetve. De ha nem vágysz különösebb átszabásról tökéletesen szerethető. Nem véletlenül olyan népszerű. Meg lehet csinálni vele mindent amit a többivel és egyszerű is mint egy bot.


Az iTunes/Zune (windows 7-en) dolog valóban nagyon idegesítő. Ez addig amíg otthon vagy elmegy, de tegyük fel hogy le kéne kapnod valamit egy másik gépről egy barátodnál, vagy egy táborban, vagy a munkahelyeden szeretnéd használni..stb. Ezekben a gépekben nincs memóriakártya bővíthetőség sem. Így ha a gép valami "csoda" folytán nem indulna el egy verőfényes, szép nyári napon ('persze ilyen nem fordul elő ugye?') akkor minden adatod megy vele együtt a levesbe.


Az új Apple cuccok aksi üzemideje szerintem katasztrofális, de mivel ez igaz a legtöbb új okostelefonra ezzel nem nagyon van hátrányban :P (egyszerűen a határokat feszegetik mindenhol)

A másik hátránya, hogy az üvegborítás miatt törékeny kényes jószág.

De jó készülék nagyon!


Az android nekem jobban tetszik, mert szeretem, hogy azokat látom a telefon indításakor, amiket én szeretnék és úgy ahogyan azt én szeretném. Ott használom ahol én akarom, úgy és akkor amikor én akarom. Azt rakok rá amit én szeretnék. És tudok venni olyan készüléket aminek nem lesz baja ha elázik vagy ha leejtem.


Mindegyik rendszerre vannak szép számmal alkalmazások, szinte bármilyen témában. Szerintem kevés olyan unikum van amit csak az egyik tudna. Azok sem igazán egyediek és valószínűleg gyorsan születik a portjuk a másikra.

2012. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy az árát megéri e arról megoszlanak a vélemények. Én diplomatikusan azt mondom: pont úgy éri meg az árát, mint a felső kategóriás Android készülékek.

Ezzel remélem elárultam a véleményem :P

2012. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen :) Köszönöm a véleményed! Volt benne jó is rossz is, de hasznos volt! Várok addig amíg ki jön az 5, aztán meglátjuk mik jönnek ki még addig!
2012. aug. 12. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:

A vicces, hogy a videók és cikkek alapján most a windows 8 oprendszere tűnik a legjobbnak mobil eszközökön (mint tablet és telefon).

A WP7 ne tévesszen meg. Az csak egy bevezetőnek szánt rendszer ehhez, hogy az emberek megszokják és megszeressék.


Ami tetszik benne azt egy rövid példával mutatom be. Egymás nyakát törik a gyártók, hogy multitask rendszert csináljanak (több program egyidelyű futtatása, azok megállítása nélkül). Az iOS ebben egy nagyon logikus döntést hozott. Nincs valós multitask (az alkalamzások a háttérben meg vannak fagyasztva ha nem futnak). Ez miatt sokan elmarasztalják az iOS-t pedig valójában egy okos döntést hozott.


Valós példát tudok mivel most az új QNX alapú blackberry playbookot használom aminek a legnagyobb "ereje" a multitask rendszerében van. Vagyis akár tucat alkalmazást is futtathatsz egyidejűleg. Ezt számtalan videón meg is nézheted. Kipróbáltam én is, valóban működik. Nincs lassulás. DE! Ez maximum egy szórakoztató eyecandy. Semmire nem jó neked, mert nem tudsz a futó programok között semmilyen interakciót elvégezni. Csak válthatsz közöttük. Végül is akkor miért jó neked hogy fut a háttérben egy játék és egy videó is? A kettőt egyszerre használni nem fogod. Még egy telefonhoz képest nagy kijelzőt magáénak tudó tableten sem.


A Microsoft viszont megengedi, hogy a futó alkalamzások akár egyidejűleg a képernyőn legyenek és hogy közöttük műveleteket hajthass végre. Például a galériádból közvetlenül húzhass be képeket a facebook alkalmazásodba. Ezzel pedig értelmet adnak a multitasknak.


Persze a Windows 8 as telefonokig októberig várni kell még, de szerintem várd meg te is az első ilyen készülékeket. Hátha tényleg olyan jó lesz mint ahogy várható most. Az iPhone nem sok újítást tudott felmutatni az utóbbi időben. Mondhatni megrekedtnek látszik, és várhatóan az 5 sem fog forradalmi áttörést hozni.


Ott van még a QNX alapú BB10 rendszer. Amivel most nagyot kell dobbantania a RIM-nek ha valóban a piacon szeretne maradni. Sajnos fele ennyire biztató hírek nincsenek róla. Bár maga a platform az egyik legmodernebb operációs rendszer lesz, de nagyon csekély a háttere (igaz küzdenek ellene)


Amit ezzel mondani akarok, hogy ha mindig a legjobbra vársz akkor soha nem veszel semmit :)

2012. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ez tényleg így van! :D Mindig van egy pici hiányosság egy kicsi logikátlanság vagy fölöslegesség! És ahogy kijön valami jó elképzeled hogy majd a következő generáció még mennyivel jobb lesz! De hát mindig csak várni várni ahogy eddig is tettem :D Az októbert mindenképp megvárom! Egyrészt pénz, másrészt addigra sok minden ki jön, lehet választani! Csak hát nem akarok bakot lőni tudod.
2012. aug. 12. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!