Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy okostelefonra aztmondjá...

Ha egy okostelefonra aztmondják hogy akár 3 napig is birhatja az akksi - akkor ugy értik hogy közbe használod is. Vagy csak akk birja addig hogyha nem használod?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettem egy Samsung galaxy mini telefont. És már akkoris kezdett feltünni hogy elég gyorsan merül (használva). Ès alig bir ki egy napot. Ez normális? Vagy csak nálam van ez igy?

2012. aug. 20. 03:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kicsit aktívabban van használva, szerintem 1 napnál tovább nem igen bírja.
2012. aug. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még rá se nézel és nem hívnak akkor 3 nap.

Az 1 nap normális.

Azért van hozzá a töltő.

Ne szégyelld használni.

2012. aug. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Telefonja válogatja és függ a rajta lévő szoftvertől, annak beállításaitól. Nyilván sokkal jobban merül az aksi, ha egész nap folyamatos a net kapcsolat és olyan programok futnak, amelyek maguktól adatokat kérnek a netről (pl. időjárás, szinkronizáció, stb.), vagy sokat játszol, zenét hallgatsz, olvasol. Így egy napnál nem nagyon bírja tovább, minden este tölteni kell.

Nekem van egy (tartalék) ZTE Blade-m, feltöltve pihen az asztalon, ha nem nyúlok hozzá, 12-14 napig nem merül ki.

2012. aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez normális dolog az okostelefonoknál
2012. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen az aksi az ami nem nagyon követi a mobilok fejlettségét, energiahasználatát..A 3 nap szerintem használat nélkül lehetséges, de akkor minek okos telefon ha csak nézed? :) Jól írták előttem, hogy rendszertől is függ, nekem 1.5-2 nap az átlag ha nem játszom, nem wifizek, van olyan is, hogy 1nap 2x tölteni kell :D
2012. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert a marketing agresszíven hazudik az arcodba és csodálkozol, ha kiderül: nem igaz az állítás.


Samsung.com-ról:

"2G: legfeljebb 570 perc, 3G: 380 perc beszélgetési idő"


Már a megfogalmazás is átverés, köze sincs a valós használathoz. Elképzelhetőnek tartod, hogy 9,5 órán át (gyakorlatilag reggeltől estig) dumálhass egy töltéssel?

2012. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem xperia mini prom van, és 2 napot kibír úgy, hogy reggel-délután zenét hallgatok vele, netezek fél-1 órákat, telefonálgatok, játszok rajta egy kicsit, nyomkorászom, gyönyörködök benne, stb... De 2 napot emellett a használat mellett úgy, hogy mondjuk amikor a második nap végén rárakom tölteni még van 20-30%. Ha izmosabban elkezdek rajta netezni, vagy játszani, akkor persze lemerül egy nap alatt is, de ha mondjuk kikapcsolod azokat a programokat/wifit/netet, amit épp nem használsz, meg fényerőt is visszaveszed, akkor az sokat segít. Meg én kilőttem minden fölös dolgot róla, ami fogyasztja az aksit, pl facebook, meg ilyen állandóan frissülő, nethasználós app-ok, amiket amúgy sem akartam, hogy egyfolytában nézzen, frissítsen.

De 3 napig szerintem maximum akkor bírná, ha nem nyúlnék hozzá, vagy folyamatosan repülőmódban lenne.

2012. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké értem :D köszi a gyors válaszokat!
2012. aug. 21. 02:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!