Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen qwerty billentyűs...

Milyen qwerty billentyűs telefont ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Most szeretnék új telefont venni.. és csak qwerty-set. A Blackberry megérné, vagy inkább valamilyen másfajta?

2012. aug. 24. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint Blackberry tulaj én ajánlani tudom a Bold családot.


Jó telefon, kifejezetten hatékony ha telefonálásról és üzenetekről van szó. Ha előfizetéssel veszed akkor érdemes mellé BIS-t is kötnöd (van ahol benne van a csomagban). Sajnos e nélkül le kell mondanod a natív email kezelésről a navigációról és a saját messengerről (ez utóbbi mondjuk engem teljesen hidegen hagy mert ennek az igazi ereje akkor jönne elő ha mindenki Blackberryvel mászkálna mert az egymásba épülő alkalmazásai miatt nagyon jól lehetne egymással megosztani a helyzetünket vagy bármit. A térképet sajnálom). A BIS nagyon jó tömörítéssel dolgozik így ha sokat mobilnetezel akkor mindenképpen érdemes, de nem igaz, hogy e nélkül használhatatlan (a fent felsoroltakról kell lemondanod). Én is kártyásan használom most, mert sokat utazok és nem akarok előfizetéssel bajlódni mindenhol.


Van rá jó IM kliens amivel minden chat tökéletesen elérhető és wifin is megy. Könnyen és gyorsan követhető mit engedsz meg és mit nem a telefonnak. Nagyon jól személyre szabhatók az értesítések. És igen a qwerty gombsora az egyik legjobb a piacon. Nem beszélve a trackpadról ami nagyon megkönnyíti és felgyorsítja a munkát vele.


A Curve készülékeket (bár olcsók) nem tudom jó szívvel ajánlani. Nagyon gyenge minőség.

A Torch pedig jópofa de ha érintőképernyős telefont szeretnél, inkább egy androidos készüléket ajánlok. Ez nem erőssége a Blackberrynek mivel az egy trackbad az amiben jobb mint a többiek.


Óvva intelek attól is hogy úgy gondolj erre a telefonra mint a piacon lévő, most népszerű készülékekre. Ez még tényleg telefon. Bár próbálták játékokkal felszerelni de ez majd a Playbook és az új BB10es készülékek sajátja lesz. A legújabb Blackberry 9900 Bold modellem van és van rá nem egy játék ami nehezen tölt be, akar és le is fagy. Ugyanakkor ezek a játékok alig karcolgatják minőségben androidos vagy iOS-es társaikat. Engem ez a rész hidegen hagy szintén, de van akinél fontos döntő érv.

Appok tekintetében sem dúskálsz majd. Androidon volt hogy naponta de legalább is hetente benéztem az alkalmazás boltba. Blckberryn ez nagyon ritka.


Ha ilyen dolgok hiányoznak ajánlom valamelyik Androidos QWERTY telefont. Van belőlük szép számmal de akár a Symbianos nokia QWERTY is több variációt tartogat. Noha szerintem a Blackberry hatékonyabb telefon, nem a játszópajtásom és nem is lesz az.

2012. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2012. aug. 24. 23:21
 3/3 Cloofer ***** válasza:

Ha szeretnél rajta játszani, netezni stb akkor a Blackberry nem épp az ideális választás.


Inkább Sony Ericsson Xperia Mini Pro, de marha jó volna ha mondanál egy árat is.

2012. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!