Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Talált mobiltelefont hogyna...

Talált mobiltelefont hogyna tudok visszajuttani a a gazdájának?

Figyelt kérdés
találtam egy samsung galaxy s2 mobilt budapesten az europarkban.és nem tudom bekapcsolni mert nem tudoma apinkódját igy nem tudok senikit felhivni hogy kié amobil.valmi ötlet estleg?mert h a nem lesz meg agazdája pár napon belül akkor nem tárolgatom.kidobom
2012. aug. 29. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél bele az adott szolgáltatónak megfelelő sim kártyát.


Ha a telón memóriáján vannak telszámok, talán felhívhatsz valakit...

2012. aug. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezt is megprobáltam.de lervan zárva a telefon is.
2012. aug. 29. 01:03
 3/10 anonim ***** válasza:

" Törvényi kötelesség a talált tárgyak visszaszolgáltatása, illetőleg hatóságnak történő átadása. Gondoljon arra, mi lenne, ha Ön veszítette volna el azokat a tárgyakat. Önnek is jólesne, ha a becsületes megtaláló visszaszolgáltatná értékeit. Azonosításra alkalmas tárgyak esetében, ahol ismert a tulajdonos (pl.: a táskában találunk egy igazolványt) nem szükséges a hatóságokhoz fordulni, adja át a tulajdonosnak. Ha a tulajdonos nem ismert, a tárgyakat a rendőrség ügyeletén kell leadni, ők intézkednek a jogosult felkutatásáról. Amennyiben ez nem jár sikerrel, úgy a megtaláló igényt tarthat a tárgyakra, azonban a tartási engedélyhez, egyéb előírásokhoz kötött tárgyak esetében annak hiánya kizáró ok lehet. Ha a talált tárgyat nyolc napon belül hatóságnak nem adják le, a tulajdonosnak nem adják át, úgy vélelmezni lehet az eltulajdonítási szándékot és jogtalan elsajátítás vétségének gyanúja miatt a megtaláló személy ellen eljárás indul. "


Gyanúm szerint Kispesti vagy. Vidd be a kapitányságra.

2012. aug. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és akkor ha beviszem a rendőrségre leadom megkeresik a tulaját.
2012. aug. 29. 01:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen. De ha nem járnak sikerrel, igényelheted a megtartását. Erről ott érdeklődj személyesen. Egyébként gratulálok a becsületességedhez, hogy vissza akarod juttatni. Szép dolog.
2012. aug. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor holnap után beviszem és leadom.köszönöm:d nem szeretném megtartani.a gazdája biztosan égen-földön keresi.Szeretném visszajuttatni.
2012. aug. 29. 01:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ingyenes (online) helyeken hirdesd meg, bár hogy a hamis jelentkezőket hogy szűröd ki, az is fogas kérdés.


(A PIN-kód éppen alkalmas lenne az illetékessége bizonyítására, de azt meg nyilván nem szívesen adná ki, legalábbis telefonba.)

2012. aug. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.de az a legeygsezrübb hogyha a rendőrségen leadom a mobiltelefont.
2012. aug. 29. 01:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok.

Én is hagytam már el telefont és nagyon sok kellemetlenséget okozott volna a sok telefonszám beszerzése, illetve az hogy az ügyfeleim nem tudnak elérni.

Hozzád hasonló találta meg és igyekezett visszajuttatni hozzám.

A reggel elveszített készüléket már délután visszakaptam.

Nem tudom technikailag hogy működik, de ő is leadta a rendőrségen az előfizetéses telefonom.

Lehet hogy feltöltőssel nem működik a dolog, mert azokat csak úgy bárhol megveheted, nem kérnek iratokat hozzá.

Mindenesetre mással is voltam már így. Az irataimat ellopták Miskolcról. Pesten egy KUKÁZÓ túrta ki egy kukából, és volt olyan rendes, leadta, két nap múlva visszakerült hozzám minden (természetesen a pénz kivételével).

Szóval a becsületes megtalálókra mindig jó érzéssel gondolnak azok akik visszakapják elveszettnek hitt dolgaikat.

2012. aug. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy előfizetéses-e.de ladtama rendőrségen.megprobálják megkeresni a gazdáját.amugy én is hagytam el a pénztárcámát.bennevolt 100 ezer ft.kicsit talán több iratok jogositvány.és a pénzel együtt visszahozta a megtaláló.
2012. aug. 30. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!