Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia E7-00-ról vélemények?...

Nokia E7-00-ról vélemények? Jobb mint a HTC Desire Z?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2012. szept. 2. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon gagyi telefon, sokkal rosszabb a Desire Z-nél. De utóbbit sem ajánlom, ha nagy qwerty-s telefon kell, a Motorola Milestone-ok között keresgélj.
2012. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért gagyi? Köszi
2012. szept. 2. 17:06
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Nevetséges minden téren, a korabeli alsókategóriába illő hardver, nagyon ronda kijelző, symbian.
2012. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem egyáltalán nem gagyi, egy komoly üzleti telefon. Nekem is ilyen van, és egy nagyon jó kommunikátor. Persze aki megalomániás, az ilyenben e gondolkozzon.


Ha neked fontos az akkuidő, akkor androidba, és nagy órajelű processzorokba ne is gondolkozzál. Ez tapasztalat. Nekem egy Samsung S2 volt, de azt minden nap töltenem kellet, akármit csináltam vele...


Most nekem egy Nokia E7 van. De én a telefonomat 2-3 naponta töltöm. Persze nem lógok rajta reggeltől estig.


Nekem a Symbiannal érdekes módon nincs semmi gondom. Ellenbe a sok trolal, akik azzal érvelnek, hogy "szar", meg hogy lefagy... Ugyan úgy testre szabható a Bellés és Annás rendszer, mint az Android. Csak sok emberben az a beidegződés él, hogy a Symbian Anna- Belle ugyan azt hozza, mint az 5800-án, a Symbian S60. De ez nem így van, hála. :D Ez tapasztalat. Plusz kapsz egy tökéletes anyaghasználatú s összeszerelésű készüléket, ami anodizált aluminium. Az enyém párszor esett le, de sérülésnek nem sok nyoma van. A procija az igaz hogy 680Mhz, de nagyon jól van optimalizálva, és ráadásul nem merül le egy nap alatt mint a több gigahertzes társai. Mert a nagy órajel átka az, hogy ha nem nyúlsz hozzá, akkor is lehúzza az akkut, 1-1,5 nap alatt. Van hozzá egy HDMI átalakító amivel HDMI tv-re, laptopra tudod csatlakoztatni. Van még hozzá egy USB-OTG átalakító, ami arra szolgál, hogy tudsz a telefonhoz csatlakoztatni 8W alatti működésű kölső HDD-t, valamint pendriveokat csatlakoztatni közvetlen a telefonra. 16Gb háttértár, ami nem bővíthető. De nekem elég, persze ez ember függő.


Az a gond a Symbianos okostelefonokkal, hogy amiken nem Anna, vagy Belle van, azok tényleg nagyon rosszak, ebben igazuk van az androidosoknak. Szóval ha Symbianos telefonban gondolkozol, akkor minimum Anna, az frissíthető Bellére.

2012. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Utolsóval teljesen egyetértek, nekem is Symbianos telefonom van, és semmire el se cserélném!:)

Nekem lefagyni se szokott, egyszer volt hogy befagyott az Ebuddy rajta, újraindítottam és tökéletesen is működik azóta!:)

2012. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is kétnaponta töltöm a Defy-t, alig ötször erősebb az E7-nél. A lepontozást meg kösz, viszonzom máskor is.
2012. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A #4-essel én is egyet értek teljesen, valamint azok a kiegészítők amik az E7 csomagjában vannak, meg vannak az N8-asban is. Annyiban különbözik az N8 az E7-től, hogy az N8-as 16Gb háttértárát lehet bővíteni még plusz 32GB memóriakártyával. A #6-osnak pedig csak annyit tudok írni, nem gond ha lepontozod a Symbiannal kapcsolatos pozitív válaszokat. A tények azok tények maradnak. Természetesen én nem pontoztalak le. Mindenkinek mások az igényei, az elvárásai, és a véleménye. Ezt én tiszteletben tartom. Persze aláírom, hogy a Symbian sem tökéletes, de az android se az... Ez tapasztalat.



Nekem is egy E7-esem van. De meg vagyok elégedve érdekes módon én is a Symbian Bellével.


Ők a symbianos „felsőkategoriás” telók. Amiken Belle van, vagy letölthető rá. Mint a X7, E6, E7, C7, N8, 700, 701, 603, ezek viszont a Symbian korrekt telók, amik szerintem nem valami rosszak, csak azt mondják rájuk, mert szintén nem androidos. Amennyit akadtak nekem a Bellés telók, annyit akadt nekem a android is. Szerintem ezek sem rosszabbak mint az androidosok. Csak le vannak hordva, mert egyszerűen nem a legújabb. :D

A Nokia készülékek annyiban különböznek még a többi gyártótól, előnyére, hogy, ezekhez az eszközökben galvanizált alumínium van felhasználva, például az X7, E7, N8, C7. Ami meglöki az árát! Puha tapintású, jó fogású, minőségű műanyagok mint pl: E6, 700, 701, 603, lumia 610-710 vagy policarbonát van felhasználva lumia 800-900. Felsőkategriás, vagy jobb minőségű rugalmasabb cornin gorilla glas üvegek vannak felhasználva. Ja, és mellesleg tökéletesen lehet őket látni szikrázó napsütésben is, mert clear black technológiás amoled kijelzővel vannak felszerelve. Gyönyörű fekete színek, napsütésben is jól látható. :) Csak úgye a felhasznált anyagokat nem veszik figyelembe a vásárlók, csak a vasat lesik. Azt ha leseik, a japán sony, vagy a koreai samsung, akkor reped, törik darabokra…


Itt egy felsőkategóriás üveggel felszerelt Nokia 900-as. Persze én nem próbáltam ki, annyi pénzem nincs. :D


http://www.youtube.com/watch?v=Jf1fRu9YgfE&feature=related


Amikor megvettem az E7-est voltak aggályaim, mert előtte Androidot használtam.

Én csak csodálkoztam, hogy bBelle is teljesen testre szabható, mint az Android is. Azt közlöm, nem Bellével, hanem Annával vettem a készüléket. A legkisebb beállítást is be tudod állítani, minden jól átlátható, könnyen kezelhető, és szép. Lehet hogy ˝elavult˝ a Symbian. De nagyon is használható. Mint a ahogy a #6-os is írta, nem azt hozza, amit az S60-as platform. Lényegesen jobb.

Visszatérve. Problémám a Symbiannal? Van, méghozzá az hogy a telefonhoz nem értő emberek(véletlen se a mobilarenára gondolok) tesztelik őket, semmit nem tudnak róla és fikázzák. A tudatlan barmok azt nem tudják hogy a menüben hogy lehet gyorsan görgetni... Az ilyen embereknek letépném a kezét és a hátába szúrnám!!!

A másik gondom az hogy vannak az android királyai, akik a szart is megetetik veled ha rajta van az évezred legsikeresebben marketingelt kakája.


Minek 4 magos proceszor abba a szar hulladék koreai vacakba?!

190 ezer forint és kapok egy hulladék anyaghasználatú áramzabáló szart. Nincsen olyan oprendszer, amit ne nyomogattam volna... És az összes közül az android az egyetlen, amitől felfordul a gyomrom. Másolt gány, semmi innovativitás. Az andorid másolja a biztosat, "Macintosh". Mindenkinek az van és ha nem ilyened van vagy iphonod, akkor te nem vagy ember, te egy senki vagy. 680Mghz-en is van élet, a keveset töltős, megbízható élet. Nem kell félni hogy lemerülsz az ország másik felén és eltévedsz. A térképei nagyon jól használhatók a nokiának!

A facebook előretelepített alkalmazás borzalmas, használható, de nem felhasználóbarát. Erre is van megoldás, nem kell használni.


Legdurvább idáig az volt hogy megnyitottam neten 5 ablakot, de olyan igazi sokat betöltőset és akkor bezárta az internetet. Utána visszaléptem és az előzményekből megnyitottam. Nem haltam bele.:)

Zavaró benne az alkalmazások nevének indokolatlan lerövidítése.

Meg 3 dolog eszembe jutott.

1. Rugják ki a honfitársaitokat a Nokiától, mert kibuktok olyanokon hogy két másodperccel később tölti be az időjárás jelentést..:D

2. Igazi egyéniségnek és messze nem egy marketing befolyásolt leszel tőle.

3. Környezetemben hirtelen 0-ról kb. 5-re ugrottak meg a Nokia telefonok.


Közlöm, hogy hiába az android szabadsága, SOHA nem fog olyan zenei szintet elérni, mint a Simbyan. Pl az xpress music vagy az x sorozat, PL X3- X7 És kamera terén se.

Mind hiába, mert az N8 lett az idáig legnagyobbat szóló Simbyanos készülék a 808-ról nem is beszélve, jó optimalizálással az élen, és hosszú szoftveres támogatással. Tény, van jobb is ezért az árért, de ilyen zenehallgatással, és kamerával, és átlátható logikus rendszer felépítéssel...egyik se. Se iphone, se Android, se Wp7.

És miért avult el a Simbyan?? Mert nem támogat erős procikat, és a kezelő felülete lényegében ugyan az maradt. Amúgy az is nyílt forráskódú rendszer, mint az Android.

De azért ennyire takarékos a rendszer, mert egyszerre 2 proci dolgozik, bármit is csinálj! (CPU és GPU). És hogy más ROM-ot tudjál rá tenni, nem kell kernelt cserélni. Könnyen optimalizálható rendszer.


Nem védem a Nokiát, de szerintem ha ezek a kritériumok kellenek/megfelelnek , akkor teljesen jó a Nokia.


Remélem tudtam segíteni. :)

2012. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindenhova ugyanezt másolod be, kezdi hitelét veszteni. Elhiszem, hogy neked tetszik, de ha a kérdező az androiddal veti össze, akkor máris kizárható a symbian-rajongása.


A négymagos koreai vacakot pedig csak én gyűlölöm jobban nálad. :) Még én is azt mondom, hogy előbb Nokia, mint Samsung.

2012. szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8-as. Te vagy az első, akinek itt a gyakorin válaszolok a hozzászólásához. Eddig csak ki írtam a véleményem, és néha visszanéztem. De többet nem szóltam hozzá a kérdésekhez.


Mindenhova ezt szoktam bemásolni, mert ezt egyszer leírtam egy helyre és mert ez tartalmazza a lényeget. Én nem meg győzni akarok senkit. Na jó, talán egy kicsit. :)De dönteni úgyis a vásárló fog. Én csak leírom amit tudok. És amit tapasztaltam. Az meg hogy hitelét vesztené, ezt nem értem. Csak józan paraszti ésszel el kell olvasni a szöveget. Értelmezni a mondatokat... Utána nézni dolgoknak, informálódni. Illetve valóban vesztett a hiteléből, mert ismerőseim körébe már nem 5 Nokia telefon van, hanem 7. És nem én beszéltem rá őket. Persze kikérdezték a véleményemet, én elmondtam. De dönteni úgyis ők fognak. Lehet, hogy hihetetlenül fog hangzani. De voltak olyanok akik az androidos csodáikat cserélték le Lumia és Symbian Bellés telefonokra.

Az meg hogy a kérdező az androiddal veti össze. Annak csak annyi oka van, hogy boldog boldogtalan androidos telefont vesz, mert az a menő. Meg azért is, mert mindenki okostelefont vásárol, és a legolcsóbb gagyi szaron is android van. De ha nem érdekelné a Nokia, azon belül is a Symbian, akkor egyszerűen nem hozná fel ezt a kérdést, meg sem fogalmazódna benne. Hanem bemenne egy üzletbe, és megvenné a HTC Desire Z-t.


Egyébkén ha androidos telefont vennék, akkor én is a Motorolát választanék. :) Ebben egyezik az ízlésünk. :D Régen is volt egy Motorola V9-em. Az is jó telefon volt, nagy ott volt a toppon, nagyon egyben volt, és ami nekem fontos, minőségi anyagokból volt legyártva. A Nokián is a Macintoshon kívűl a Motorola az a gyártó amelyik odafigyel a felhasznált, minőségi anyagokra. De ha nem lenne Symbian, vagy Wp7. Akkor se androidosat választanék, hanem egy iPhont vásárolnék.


Annyit reagálnék az utóbbi hozzászólásodhoz (persze nem rosszindulatból), hogy a kevesebb néha több. Meg még annyit, hogy a Nokia az kommunikációs eszközöket gyárt (pl az E7-es kommunikátor) , nem pedig játék gépeket. (Persze a lumia az már teljesen más tészta.) Ezekre pedig pont elég az alacsony órajel is. Mert ugye nem szabad elfelejteni az okostelefon igazából a minél sokoldalúbb, és könnyebb kommunikálásra lett valójában kifejlesztve annó. Pl a Nokiánál az E és az N széria. Csak Steve Jobs oda fűtött a telkommunikációs vállalatoknak a sokoldalú multimédiás iPhone telefonnal. De ha a 3D-s játékra esett a szó, akkor a Symbianos Bellés telefonokon is elfut az Angry Birds, vagy a Need for Speed Shift HD, vagy a Assassin's Creed II, vagy a Medal of Honor, vagy a Real Football 2010 HD. Csak hogy párat említsek, amiken játszottam, és amik megtalálhatók a Nokia áruházban. Persze ezek fizetős játékok, de a legdrágább eddig amit találtam az 650ft, ha letöltöd a gépedre, akkor csak egyszer kell kifizetni az árát. Persze igaz, kevesebb app van a Nokia készülékekre. De én csak azt tudom arra is mondani, hogy teljesen mind1 hogy hány százezer szemetet tudsz leszedni a telefonra. Lényegében teljes mértékig úgysem fogod mindet kihasználni. Van egy kettő, amit folyamatosan használsz a többi ha úgy vesszük, az felesleges. Persze nem azt mondom, hogy ezzel mindenki így van.


Végül is a A Nokia E7-et azoknak a személyeknek ajánlom, akik szeretnének egy olyan telefont, amely megkönnyíti a kommunikációt, illetve sok alkalommal kiválthatja a számítógépek szerepét.


Na, megint jó hosszúra sikerült a kommentem. :D De alapból szeretek dumálni... Ez van. :)

2012. szept. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Addig oké, hogy kommunikálni jó, de nem tűnik fel a kijelzője? A pentile matrix miatt gyakorlatilag 121 ppi-s, kevesebb, mint a legendásan ronda Galaxy Minié... Én is azt szeretem, ha minőségi anyagokból van a telefon, de a kijelző jóval a burkolat előtt szerepel a listámon. Pontosabban az első helyen, mert azt nézem egész nap, nem a hátlapot. :)


Azt aláírom, hogy hozzá nem értő embereknek jó a symbian is, jobban hasonlít a működése a régi telefonokéhoz. És nem mellékesen sok olcsó androidos telefon (főleg régebben, ez ma már csak a Samsung és az LG "kiváltsága") nagyon lassú gyári szoftverrel. Ha valaki nem ért hozzá, nem tud rajta romot cserélni, egy életre megutálhatja az okostelefonokat.

2012. szept. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!