Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nincs napelemmel tölthet...

Miért nincs napelemmel tölthető Androidos telefon?

Figyelt kérdés

Miért nincs napelemmel tölthető Androidos telefon? (Talán eddig 1-2 ha kijött)

Licencelési probléma miatt?

Vagy az akkumulátor "maffia biznisz" miatt nem érné meg?

Teljesen ésszerű lenne, hiszen ez az egyik legalapvetőbb probléma, hogy a nagy kijelzőjű telefonok lemerülnek napközben.



#napelem #szolár #napelemes android #napelemes mobiltelefon
2012. szept. 4. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Napelemes töltő létezik asszem.
2012. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne? Az összeset töltheted napelemes töltővel, ha akarod.
2012. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert többe kerül a leves mint a hús, egyelőre csak sztorinak kiválló hogy napelemes a telefonod.

Meg hol töltöd? A szabadban. Elviszi a medve. Vagy jön a vihar mig alszol és elmossa a telód. Ilyenre senki sem vágyik.


Mi az az akkumulátor maffia?

2012. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg napelemes (beépített akkumulátoros) töltő van (nekem van, otthon töltőről is feltölthető), csakhogy a méretük, hogy a működést egyáltalán biztosítsák (töltésre nem is jutna) kb. 4*-ese a készüléknek.

Ha ezt vállalod, linkelek Neked ilyeneket.

2012. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel nagyobb környezetkárosítással jár a napelem előállítása, mint azé az energiáé, ami a telefon működéséhez kell.

Másrészt: " a nagy kijelzőjű telefonok lemerülnek napközben" és majd éjszaka feltöltöd a napelemmel?....:)

Helyes törekvés persze a megújuló energiák felé fordulni, de jelenleg többnyire erősen kétséges, hogy megtérül-e a befektetés, mielőtt tönkremegy a hozzá szükséges eszköz.

2012. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom mindenkinek lejött amit kérdeztem. Van Samsungnak is olyan telefonja, hogy a hátoldalon napelem van. Magyarul ahol nincs konnektor ott is töltődik a "napon".


Samsung E1107, vagy a Blue Earth. De Androidos telefonban nem igazán láttam, maximum az LG Optimus Sol-t harangozták így be, de az sem lett végül napelemes hátlappal.

2012. szept. 4. 20:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkora méretű napelem, ami "elfér" egy mobil (vagy akármi) hátulján, inkább csak reklámnak jó.

Szétszedtem a töltőmet és rámértem, legnagyobb teljesítményét verőfényben, Nap felé fordítva adja, ami nem meglepő. Bármerre mozdítva már csökken minden.

[link]

A megadott adatokkal 12 óra alatt még így sem tölti fel az aksiját, dehát ez kb. ugyanaz mint mobilnál, tabletnél az üzemidő.

Ha Napnak van fordítva, akkor melegszik rendesen, vagy 60 fokra, ráadásul melegedve csökken a hatásfok! Nagy (kW) rendszereknél ezért olykor HŰTIK! Ha Te ennek kitennéd a

készülékedet, azért a csekély töltésért, amit ekkorka felülettől kapsz, lelked rajta.

Nekem napon a töltő, árnyékban a mobil....

2012. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem világos, köszi!
2012. szept. 5. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!