Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » S3 vs iphone5? És miért?

S3 vs iphone5? És miért?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 17:01
1 2
 11/15 Alex67 ***** válasza:
80%

Kedves #10 hozzászóló.

Nagyon köszönöm az észrevételeidet, mert legalább Te vetted a fáradtságot, hogy elolvasd a kommenteket, és reagálj.


A félreértések elkerülése végett...

Nem vagyok sem Android fan, sem kereskedő, sem pedig Samu felhasználó.

Nincs egyik cégnél sem érdekeltségem, de ez a hozzászólásom alapján gondolom egyértelmű.

A kérdező megjelölt két márkát/típust. Ezek közül kellett kiválasztani a véleményed szerinti "jobb" készüléket.


Mivel érdekel, így az átlagosnál mélyebben, és részletekbe menően követem a mobil piac alakulását, ezért van összehasonlítási alapom, meg talán némi tapasztalatom is.


Soha nem állítottam, hogy az IP5 rossz telefon! Én a túlmisztifikált marketingjének köszönhetően túldimenzionált megítélését ítélem el.


Néhány pontosítást, illetve kiegészítést engedj meg nekem...

Az általad linkelt videóban egy régi S2 látható, ahol a videó elején a hátlap rugalmasságát, kvázi kevésbé sérülékenységét mutatja be a tesztelő. Semmi köze az újabb S3 telefonhoz, legfőképp a minőséghez.

Szerinted, az általad említett "üveg" hátlap :) mennyire lenne életszerű egy telefonon? Ettől lesz egy telefon olyan minőségi?


Ahogy írtad..."Már az IP4 lepipálta az S3 kijelzőjét nemhogy az IP5"...

Oké, akkor íme először a puszta tények a kijelző tekintetében, ha már a száraz számokat említjük:

IP5 - 4" IPS TFT, 640 x 1136 px

S3 - 4,8" Super AMOLED,720 x 1280 px


Szintén Te írtad: "A felbontása is jobb az iPhone 4,4s,5-nek, mint az s3-nak, mert egy négyzetcentiméterre több pixel jut mint az s3-nak"


A IP5 képe azért hathat egyesek szemében szebbnek, mert kisebb a kijelző, így nagyobb a pixelsűrűség, de ettől nem jobb a felbontás.

Rakd ki a telefonok képét egy TV-re, készíts pár képet mindkét telefonnal, és rakd fel gépre. Itt már látszik a különbség.

(Egyébként mindkét készülék szép képeket készít!)


Kamerák:

Előlapi IP5: 1,2 MP, 720p@30fps

Előlapi S3: 1,9 MP, 720p@30fps

A főkamerák felbontása megegyezik.


További két idézet a hozzászólásodból:

"Minőség, amit meg kell fizetni..."

"Egyszóval iPhone 5, és ne mondd nekem hogy túlárazott."


Igen, ez a sok százmillióért felépített, marketingre alapuló mű presztízs, és a hozzátartozó rózsaszín köd.

(Ezzel egyébként nincs is baj, hiszen remek gazdasági stratégia, de ez már szakmai rész, ne menjünk bele.)


Nézzük a valóságot beszerzési áron az IP5 esetében:

4 hüvelykes kijelző 18 dollárba, az

Apple A6 processzor ára 28 dollár, a

Qualcomm 3G modeme csupán 14 dollárba kerül, míg a

4G LTE modem pedig 25 dollárba volt a cégnek.

Valóban nem túlárazott a legkisebb IP5 cca. 200eFt-ért, amikor az anyagköltsége alig éri el a 40eFt-ot? (167,5$)


Íme az alapul szolgáló cikk:

[link]


Természetesen az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a Samu S3 sem egyenkénti 100 dolláros alkatrészekből építkezik!


Nézzük tovább a száraz számok tükrében a két készülék "elméleti tudását" HW szempontból.


Mobilnet: (itt az IP5 tudása kiterjesztettebb.)

IP5 - HSPA+: 42 Mbps, LTE: 100 Mbps,

S3 - HSPA+: 76 Mbps


A GPS-t, valamint a siralmas Apple térképet (bár készült hozzá már javítás) nem említem, mert az övön aluli lenne, mint ahogy azt sem írom, hogy szégyen, hogy egy ilyen kategóriás telefon semmi innovatívat nemképes felmutatni, amire a konkurens Samu olcsóbb készülék esetén is képes.

Csakhogy egyetlen példát említsek:

Újdonságok:

NFC (Near field communication)

Rövid hatótávú kommunikációs szabványgyűjtemény okostelefonok és hasonló (általában mobil eszközök) között, egymáshoz érintéssel vagy egymáshoz nagyon közel helyezéssel (maximum pár centiméter) létrejövő rádiós kommunikációra. (Wikipedia)

IP5: nincs

S3: van


Lehet NFC nélkül élni, sőt személy szerint nálam biztos nem lenne döntő szempont a vásárlásnál, de újdonság! Mint ahogy a szemmozgását figyelő szenzor is az, ismételten az S3 esetében.

Az IP5 milyen újdonságokat vonultat fel, akár csak az elődjéhez képest, amivel ráadásul közel azonos tudással rendelkezik?

SEMMILYENEKET!


Nos, ahogy írtad is valóban, a minőségnek ára van!

Nagyon nagy ára, mégpedig a rabszolgaként hajtott, ki nem fizetett, ingyen túlóráztatott beszállítók révén, akiket az Apple, és a többi IT óriás köztük a Samu is a legnagyobb lelki nyugalommal foglalkoztat a minél nagyobb profit érdekében.


Íme, egy rövid idézet egy cikkből:

"Az Apple beszállítóinál vizsgálódó Fair Labour Association (FLA) amerikai munkajogi szervezet szerint számos téren megszegte a munkaügyi szabályokat a Foxconn. A megengedettnél jóval hosszabb munkaidővel, fizetetlen túlórákkal, az egészségügyi és a biztonsági előírások be nem tartásával, valamint a szakszervezetek függetlenségének veszélyeztetésével többszörösen megszegte a kínai munkajogi törvényeket a Foxconn – derül ki a FLA február elején kezdődött vizsgálatot követő jelentésből."


Tessék a korrektség végett a teljes cikk:

[link]


Egy szónak is száz a vége.

Mindkét cég a profithajhászás nagymestere.

Az hogy melyik, milyen marketing stratégiával manipulálja a vásárlóit, és ki minek dől be ezen a téren az már a tömeghatáson, és az egyedi megítélésen múlik.


Számomra az Apple IP5 továbbra is egy túlárazott "sznobofon" marad, és a Samu S3 sem kerül majd a zsebembe, ebben egészen biztos vagyok, de nem az áruk, hanem elvi okok miatt, de ha már a két készülék közül kellene választani akkor továbbra is S3!

Hangsúlyozom ez az Én szubjektív véleményem, ami egyáltalán nem irányadó!

2012. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ezt jól kifejtetted :D
2012. okt. 1. 21:59
 13/15 anonim ***** válasza:
23%

Érdekes. Mégis a Samsung lett tavaly és idén is az ÉV telefonja :)

Tavaly az S II

Idén az S III

Az iPhone mindig a 4-5 helyen volt

2012. okt. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó:2010-ben az iPhone 4 volt..Meg nem tudom milyen 3-4 ediket mondsz..Idézek:A Londonban megrendezett Mobile Choice Consumer Awards idei fordulójában a Samsung Galaxy S 3 állhatott a dobogó tetejére, míg a második helyen az Apple előző évi telefonja, az iPhone 4S futott be. A szavazást még augusztusban tartották, így a frissen bemutatott iPhone 5 érthető okokból nem szerepelt a lehetséges opciók között.
2012. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%
+1 aki azt írta hogy a samsung szar! Nekem ingyen se kéne egy foS3
2012. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!