Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A ZTE Blade okostelefonom...

A ZTE Blade okostelefonom folyamatosan újraindul használat közben. Mi lehet a baj és mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
1 éve vettem a Telenornál. Kezdetben azt hiszem android 2.2 volt rajta, akkor még nem tapasztaltam újraindulásokat, de borzasztóan szaggatott a rendszer. Így feltettem a Cyanogenmod 7.1-et már a következő nap. Azóta folyamatosak az újraindulások, és nem csak egy játékkal nem tudok játszani rendesen (5 perc után kifagy és újraindul), de még néha akkor is csinálja amikor például telefonálni akarok, vagy egy menetrendet megnézni. Átlagos használatnál egy nap 6-7-szer indítja magát újra. Próbáltam azóta rengeteg más oprendszert rárakni, jelenleg épp az android 4.1 van rajta, de mindegyiknél tapasztalható a hiba, vagy nem tudom mi ez. Azt hallottam, hogy az okostelefonokat hosszabb időkre ki kell kapcsolni hogy a hiba ne jöjjön elő, ez igaz? Vagy ha kicseréltem az oprendszert, gondolom a Telenor már nem hajlandó szervízelni? Valamit ki kéne találni, mert így használhatatlan a telefon! Köszönet a hasznos válaszokért előre is!

2012. szept. 29. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tolonganak a válaszokkal:)

Én azt mondom, hogy a leírásod alapján valamilyen hardver hiba van a készülékben. Ha még garanciális (elvileg 2 évig?), akkor vissza kellene vinni a szolgáltatóhoz javításra, cserére.

Ja, hogy romot csereberéltél? Akkor állítsd vissza a gyári állapotot a következőképpen: [link]

Ha sikerült, ártatlan arccal visszaviszed a Teleizéhez és előadod a problémát. Persze jobb, ha úgy csinálsz, mint aki azt sem tudja, mi az a rom.

2012. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megfogadtam a tanácsod, visszatelepítettem a gyárit, még elsején be is vittem a telenorhoz. Olyat mondott a csaj, hogy kettéállt a fülem: Valószínűséggel ez el fogja veszíteni a garanciáját, mert kopott, látszik egy horpadás, tehát nem rendeltetésszerűen lett használva, illetve a bekapcsoló gombja sincs meg, ezért nagy esély van arra, hogy a erre fogják majd a "nem kijavítást"... " na kérem.. attól hogy elejtettem egyszer, attól felháborító dolog lenne, ha ezért nem javítanák ki. Mellesleg ironikus módon a gomb épp akkor esett ki, amikor a zsebemben volt (ez halál komoly). Úgyhogy várok, hó közepére, max. végére kapom vissza a készüléket vagy kijavítva, vagy egy köpéssel a kijelzőjén... Ti nem lennétek idegesek??
2012. okt. 8. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ne hagyd magad lerázni, ha biztos vagy az igazadban. Szépen, nagyon udvariasan, de határozottan magyarázd el, hogy egy év alatt nem a vitrinben állt a telefon, hiszen arra készítették, hogy használd. Tehát, ha rendeltetésszerű használattól kopik (a festék kopása eléggé jellemző) és kiesik a gombja, arra szolgál a vételárba beépített garancia, hogy ezeket a hibákat orvosolják, vagy cseréljék ki a készüléket. Ha szívóznak, mondd azt, hogy ha kell, megvizsgáltatod a készüléket a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósággal. Ha erre sem reagálnak pozitívan, bátran kérd el a Vásárlók Könyvét és írd le a sztoridat (remélhetőleg tényleg nem potyogtattad le a telefont, mert az nem garanciális ügy).

Sok szerencsét :)


[link]

2012. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat! A telefon pár napja megérkezett, szoftvert frissítettek, eddig még nem fagyott le egyáltalán! persze lehet azért, mert még nem próbáltam ki valami játékkal, de az pozitívum legalább, hogy sima használat közben még nem adta fel a szolgálatot... de ha van valami újdonság, akkor írok, legalább tudjon mindent az, akinek hasonló problémája van. még egyszer köszönöm!
2012. okt. 16. 19:30
 5/9 Golan Trevize ***** válasza:
Legközelebb első lépésként recovery-ből töröld a cache partíciót és a Dalvik cache-t.
2012. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

mivel a régi rendszert lassúnak találtam ismét, újra megpróbáltam egy jobbat felrakni. most már egészen biztos, hogy valamit én szúrtam el nagyon, mert abban a percben, amikor az új android 4.1-et telepítés után elindítottam, azonnal újraindult, és azóta megint csinálja. így telepítettem fel a recovery-t: [link] és így pedig magát az oprendszert: Download ROM, GAPPS on your SDCARD

Boot into Recovery, Clockwork.

Optionally, but HIGHLY RECOMMENDED: BACKUP YOUR CURRENT ROM

Wipe Data/Factory Reset (Mandatory if you're coming from any other ROM!)

Wipe Cache

Mounts/Storage > Format System (Mandatory if you're coming from any other ROM!)

Advanced > Wipe Dalvik Cache

Install from zip > Select downloaded ROM

Install from zip > Select download GAPPS

Reboot (might take a while,pls be patient!)


nem tudom mi lehet a baj, most megpróbálom megint, utolsó kommentelő tanácsa szerint, ha nem írok, az azt jelenti, hogy nem sikerült..

2012. okt. 21. 13:09
 7/9 A kérdező kommentje:
írok, de csak azért, mert még mindig rossz :( nem tudok rajta egy jegyet lefoglalni, egy sms-t megírni, mert az utolsó pillanatban mindig újraindul. használhatatlan!
2012. okt. 21. 13:24
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

Ezt találtam:

"Android 4.1.1 (JellyBean) is currently being worked on through an unofficial port of CyanogenMod 10 and is in Alpha development (not suitable for daily use)."


Keress valami stabil, kitesztelt romot a telefonodra, jelen pillanatban nincs stabil JB rá.

2012. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Akksi csere .... mást ne cserélj .
2015. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!