Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történhetett? Mi lehet a...

2012XY kérdése:

Mi történhetett? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Nekem lenne egy problémám:S Sajnos én nem nagyon értek az ilyen fajta cuccokhoz. A problémám a következő. Nekem van egy Telenor Hipernetem, (stick-es) havi 2 GB adatforgalommal. A szeptemberi hónapban szinte nem is használtam az internetet, és ma néztem meg hogy hol tart az adatforgalma, és láttam hogy felugrott 8.21 Gb-ra. (a fogadott : 4,18 GB és a küldött pedig 4,3 GB) pluszban kaptam a szeptemberi hónap elején egy sms-t a Telenortól hogy: "Az emelt díjas szolgáltatásokra és mobilvásárlásra a hitelkeretét megváltoztattuk. Értéke ezen túl : 10. 000FT lesz. " Én tudtommal nem használtam emelt díjas szolgáltatást, és tisztában vagyok vele, hogy ez mit foglal önmagába. Kérdésem a következő: Mi történhetett? Mi lehet a probléma? Számíthatok-e magas összegű számlára? Az sms amit kaptam, összefüggésbe hozható- e az ebben a hónapban állítólagosan felhasznált adatforgalommal?


Megjegyzés:Eddig soha nem használtam ill. használtuk ki a

2 GB- adatmennyiséget.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat , az ügy igen sürgető lenne!!



2012. okt. 2. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:

"Az emelt díjas szolgáltatásokra és mobilvásárlásra a hitelkeretét megváltoztattuk. Értéke ezen túl : 10. 000FT lesz."

Ez azt jelenti, ennyi értékben vásárolhatsz mobilon keresztül, vagy használhatod az emelt díjas szolgáltatásokat. Persze, a levásárolt összeget a következő számládon hozzáteszik. Fizetned kell. Ez olyan, mint egy hitel.

2012. okt. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. "Én tudtommal nem használtam emelt díjas szolgáltatást, és tisztában vagyok vele, hogy ez mit foglal önmagába. "


A kérdésedből nem úgy tűnik hogy tisztában lennél azzal mit írsz le.

Nem emelt díjas terhelésről kaptál értesítést, hanem az igénybevehető limit emeléséről (a megemelt összeghatárig tudnád használni ha akarod, azon felül pedig akkor sem ha muszáj lenne).


2. "Számíthatok-e magas összegű számlára? Az sms amit kaptam, összefüggésbe hozható- e az ebben a hónapban állítólagosan felhasznált adatforgalommal?"


Idézet a telenor ASZF-ből a Hipernet 5-re vonatkozóan:


-Nincs túlforgalmazási díj, belföldi internethasználat esetén nem fizetsz többet a havidíjnál! (Hipernet 5 esetén 2 éves hűséggel)


-A tarifacsomagok Telenor hűség nélkül, illetve 1 éves hűséggel is elérhetőek, ebben az esetben az akciós havidíj nem kérhető, az e-mailezés és böngészés nem korlátlan, hanem a havidíjba foglalt adatforgalmi keret terhére biztosítjuk, nem vehető igénybe a 100 GB extra éjszakai adatforgalmi kvóta, illetve nem biztosítjuk díjmentesen a Net Pajzs internetbiztonsági szolgáltatást, valamint a modemek ára eltér a 2 éves ajánlatoktól. Ezen feltételekről, és a modemek díjairól érdeklődj az üzletekben, és telefonos ügyfélszolgálatunkon: 1220.


Összességében ha értelmezni szeretném a helyzeted, akkor nagy valószínűséggel nincs hűségidőd, vagy kevesebbmint 2 éves. A túlforgalmazást a következő számlával fogod fizetni.

Ha van 2 éved aláírva akkor nincs semmi gond.

2012. okt. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen a segítséget, igazán sokatsegített!

Nekünk Hipernet 5 van, és 2 éves hűségnyilatkozattal. Most olvastam el a szerződést. Minden esetre köszönöm a Segítséget. 1 kérdés még , az emelt díjas szolgáltatásnak minősül az is ha én be rakom a kártyám a telefonba és telefonon keresztül használom a netet, és pl letöltök egy képet vagy egy játékot egy oldalról de az a file ingyenes (vagy is nem kerül semmibe) és nincs figyelmeztetés esetleges emelt díjas szolgáltatásról akk is érv érvénybe lép a dolog?

Rem érthető volt a kérdés :D

2012. okt. 2. 08:55
 4/6 A kérdező kommentje:

** ez kimaradt!!!


mondjuk ha konkrétan ilyen jellegű letöltést csinálok a mobiltelefonon keresztül a hivatalos Samsung Apps oldalról

( [link] )

de maga a letöltendő file ingyenes.

2012. okt. 2. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ezt már olvastam korábban.
2012. okt. 2. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!