Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudhatom egy érintőképe...

Honnan tudhatom egy érintőképernyős telefonról hogy lehet-e körömmel vagy ceruzával nyomkodni?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm az érintőképernyőket, de 2012-ben szerintem sehol nem fogok olyan telefont találni magamnak, ami billentyűs, mégis "tud valamit". Nem, sajnos a QWERTY-billentyűzetek sem a megfelelők, pont abból az okból, amiért körömmel gépelős telefont keresek: iszonyú picik a gombok, nekem meg nagyok az ujjaim (nő létemre..). Sokkal kényelmesebb körömmel gépelni (nem az, hogy lenyomnám a betűt, utána törlök, mert lenyomtam 2 másikat..stb.). Ismerősöm Nokiája is ilyen, de az egy régebbi darab.


Tudom, most elég sokan elkényeztetett pic.sának fogtok nézni, hogy miért nem jó nekem ujjal gépelni, stb stb, nekem egyszerűen kényelmesebb és gyorsabb így.

És bocsi, ha hülyeséget kérdezek, eléggé tudatlan vagyok ebben a témában.


2012. okt. 22. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha vezető a körmöd akkor tudod ,ha szigetelő akkor nem nyomkodni. Vagyis nem a nyomást érzékelik hanem a vándorló töltéseket. Ha benyálazod a körmödet akkor biztos megy.
2012. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mikey1988 ***** válasza:

Az ilyen körömmel vagy ceruzával nyomkodható kijelzőket nevezik rezisztív kijelzőknek. Csak épp ezek elavult technológiának számítanak, így az okos telefonokon nem szokott csak kapacitív kijelző lenni.


A Nokia Asha 305 és 306 ami tán valamelyest sokat tud, de mégis rezisztívek. Az előbbi két simet kezel, az utóbbi pedig WiFi-vel rendelkezik, de sajna egyik sem tudja használni a 3G hálózatot és GPS sincsen rajtuk. Meg tán problémásak is, túl árazottak a képességeikhez képest.

[link]

2012. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!