Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefon net beállítá...

Androidos telefon net beállítás? Segítség!

Figyelt kérdés

Samsung galaxy ace telefonom van, 200 MB-os nettel (nincs túlforgalmazás szerencsére) ill. otthoni wifi elérés. Szeretném úgy beállítani, hogy nap közben (mikor nem vagyok wifi közelben) a csomagban lévő adatforgalmat használja, (pl viber) minden más alkalmazás csak wifin frissüljön vagy működjön. (otthon, vagy ahol talál)

Mit kell ehhez tennem, beállítanom?

Köszönöm előre is!



2012. okt. 22. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Google playen van ilyen beállitás hogy alkalmazások auto frissitése engedélyezett vagy sem és olyan is hogy csak wifiröl frissithet.
2012. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, meg is találtam.

Így ha nincs wifi, a csomagkapcsolat pedig be van pipálva, akkor az előfizetett netet használja a telefon, jól értem? Ha az alkalmazás így ilyen beállításokkal nincs megnyitva, akkor is generál adatforgalmat?

2012. okt. 22. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Generálhat, ezt hívják Background Process-nek, de ha annyira biztos szeretnél benne lenni, hogy nem generál forgalmat, amikor nem akarod, akkor szedd le az úgynevezett APNDroid-ot. Ha jól tudom, a Store-ban már nincs ingyenes verzió, de pár perc google keresés után találhatsz tört verziót. Az APNDroid átírja az alapértelmezett átjárót a mobilnetnek, így az nem a te számládról, hanem egy nemlétező címről akarja a mobilnetet szedni (ami természetesen nem fog neki működni).


Mellesleg a prioritás mindig úgy van, hogy először a Google alkalmazások kapják a mobil adatforgalmat, csak utána a többi.

2012. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennél az apn nem tudom minél nem okosabb lekapcsolni a mobilnetet? Rádásul ő szeretné használni ezt a vibert vagy mit ami ilyen netes telefon ha jól sejtem ezzel pedig valamiféle mobilnet kell hogy müködjön.


Kérdező nincs válasz, ez a felhasználói szokásaidtól függ. Egy nap alatt is lenullázható egy ilyen progival azt a 200MB-t és elég lehet fél évig is, attól függöen hogy nyomulsz vele. Nem mellesleg gyanútlanul elinditasz egy egészségesebb youtube videót ezt a 200MB-t már le is amortizáltad.

2012. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pár napos még a készülék, sajnos nem igazán volt még időm elmélyedni benne, de nem akarom pár nap alatt lefogyasztani a csomagomat, wifi meg sajnos most nincs a közelben.

Az alkalmazásokat leállítottam,csak a viber maradt és a whatsapp, a csomagkapcsolat bekapcsolva.

Így remélhetőleg (ha nem fogadok, vagy küldök üzeneteket egyik appal sem, mondhatni készenlétben vannak ha van ilyen) talán nem "fogyasztanak olyan sokat.

Jó lenne tudni mennyit használ fel egy-egy alkalmazás, ha nincs használva éppen, csak a háttérben fut.

Köszi a válaszotokat, valóban ki kell tapasztalni.

2012. okt. 22. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!