Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kéne egy terv. A szüleim nem...

Kéne egy terv. A szüleim nem akarják hogy a saját (! ) pénzemből új telefont vegyek. Hogy tudnám őket meggyőzni? BŐVEBBEN LENT

Figyelt kérdés

Egy éve vettem uj telefont,amivel meg vagyok elégedve,de már hosszabb ideje vágyom egy másikra.Először azért nem azt vettem,mert nem engedték meg(akkor még drágább volt sokkal),de 15 éves vagyok,szerintem jogom van nekem eldönteni hogy mire költöm a pénzem.Kb fél éve döntöttem el hogy nem elérhetetlen ez a telefon,és elkedztem rá gyüjteni,szülinapra,húsvétra,névnapra karácsonyra stb pénzt kértem.Most van sok és 65 ezerért akarom a telefont.

OKOS,KIGONDOLT TERVEKET KÉRNÉK! KÖSZÖNÖM ELŐRE IS :-)



2012. okt. 23. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass rájuk. Épp megtanítanak spórolni. Fölösleges évente cserélni a telefonod, főleg ennyi pénzért. 15 évesen mégis, mit tudsz a pénzügyekről?
2012. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyűjts még egy kicsit, hátha tavaszra kijön valami új, ami jobban tetszik. Vagy legalább várj karácsony utánig, akkor sok telefont leáraznak.
2012. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy elmész vagy 50 könyvet venni, de telefont vegyél! XD
2012. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
az mindegy.elég régóta elhatároztam magam,körülöttem szinte mindnekinek olyan telefonja van amilyet szeretne.Az én pénzem az az álomtelefonom.Nem szeretem ha eldöntenek valamit helyettem..Nem érdekelnek a pénzügyek, mások 150-200 ezerért vesznek telefont.Tudod,ha szeretnél valamit,nem számít az ára!Ha tényleg szeretnéd.
2012. okt. 23. 18:39
 5/16 A kérdező kommentje:
a válaszom az 1. nek szántam.
2012. okt. 23. 18:39
 6/16 A kérdező kommentje:
Az ugy nem megy hogy nem mondom el nekik mit veszek.Semmiképp nem akarok előállni hogy "tádámm it az uj telefonom"..Nem szeretnék másik telefont.Soha nem érdekelt a divat,most se azért ilyet szeretnék.Én már kezdettől fogva ilyenre vágytam.Lehet hülyén hangzik de ez van.
2012. okt. 23. 18:41
 7/16 anonim ***** válasza:

"ha szeretnél valamit,nem számít az ára!"

Ez igaz, de azt is figyelembe kell venni hogy ami kell, annak számít az ára, és az az elsődleges. Majd ha lesz saját kereseted tudni fogod mit jelent ez. Engem nem zavar hogy mellettem mindenkinek 5X annyit ér a telója, és arra gyűjtök hogy egyetem után legyen saját lakásom, kocsim, ne a szüleimtől kelljen kölcsönözni (ezt mind úgy hogy nyáron melózok, egyetemen meg kapok ösztöndíjat).

2012. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Saját (!) pénzed? Azt is a szüleidtől kaptad, vagy ha nem, a rokonoktól, akiknek a szüleidnek ugyanúgy vissza kellett venni, tehát ugyanott tartunk. Majd ha megdolgoztál érte, tényleg arra költöd, amire akarod. Addig viszont igaza van a szüleidnek.
2012. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Helyes-nem helyes, hogy mire akarod költeni a pénzedet, azért a szüleidnek értésére kellene adnod, te gyűjtögettél, te spóroltál. Ha elcseszed, magadat okolhatod csak. Általában így tanul meg az ember felelősen gondolkodni idővel.
2012. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

áá nemértitek.. :/ vagyis bocsi azt nem irtam le hogy felét onnan kaptam,hogy ha 5-öst kapok akkor kapok pénzt érte (persze nem ezreket) és igy szorgalmasabban tanulok.De ebbe ne menjünk bele.


aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm,ISMÉTLEM.Nem azt kértem hogy adjatok igazat a szülőknek és hogy hülyének tartsatok hogy venni akarok egy telefont -,- hanem hogy mit mondjak nekik(!!) Nem arra vagyok kiváncsi hogy miért ne vegyek,meg hogy miért spóroljak.Az az alaphelyzet hogy telefont fogok venni.Nem az hogy vegyek e telefont.

2012. okt. 23. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!