Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android vagy Apple? Melyik,...

Android vagy Apple? Melyik, és miért?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 23:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Az android egy oprendszer az apple meg egy cég, inkább úgy kellett volna feltenned a kérdést hogy android vagy iOS, viszont erre akkor sincs válasz, kinek ez kinek az az meg hogy neked mi a jobb az az igényeidtől függ. Az android nyílt több app míg az iOS zárt több a fizetős app, és nehezebben testreszabható minz az android.
2012. okt. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
szubjektív
2012. okt. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
62%
android. azért amit az első mondott.
2012. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Golan Trevize ***** válasza:
62%

Ha egyikhez sem értesz, egyiket sem ismered, és nincs is affinitásod az ilyen dolgokhoz, akkor - bármennyire is androidos vagyok -, azt kell hogy mondjam, hogy neked az iOS kell. Pont azért, mert egy zárt rendszer, nagyon kevés az elérhető opció/funkció, sokkal kevésbé fogsz elveszni benne.


Ha van érzéked a dolgokhoz, akkor mindenképpen Android, az iOS-en börtönben éreznéd magad.

2012. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Multigod97 ***** válasza:
43%
Előző: ez valamennyire igaz de egy kicsit eltúloztad a dolgokat. Azért az iOS-t is testre lehet szabni, csak érteni kell hozzá, és azért nem ennyire kevés opció van, ahogy leírod. De ez kb. a legnagyobb különbség. Viszont az alkalmazások terén nemcsak, hogy több van az AppStore-ban, de még minőségiebbek is ( ez egy friss felmérésből derült ki), igaz vannak, amik fizetősek, viszont Androidon nem.
2012. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Golan Trevize ***** válasza:
48%

Előző: nem a testreszabásra gondolok (ez a legkevésbé fontos különbség), hanem pl. ilyenekre, hogy nyiss meg az iOS-en egy képet, és nézd meg, hogy hány opciód van, miket tudsz a képpel csinálni. Utána nézd meg Androidon az elérhető lehetőségek listáját.

A pimpeléseket meg tényleg felejtsük el, abból induljunk ki, amit a felhasználó a kezébe kap. Aki akar és tud pimpelni, az úgyis magától el tudja dönteni, hogy melyik rendszerre van szüksége.


Play Store-ban nincs kevesebb alkalmazás, mint Apple Store-ban, ugyanazokat meg lehet találni, ellenben pl. Androidra nagyon sok olyan alkalmazás van, ami iOS-re a korlátozások miatt nincs. Pont emiatt nincs értelme arról beszélni, hogy melyik a "minőségibb", ha teljesen ugyanazt megtalálod mindkettőben... A fizetősek sok esetben olcsóbbak a Play Store-ban. Nagyon sok olyan alkalmazás is van, ami iOS-re fizetős, Androidra ingyenes.


iOS-re nem tudsz csak úgy rámásolni akármit.

2012. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ez hány milliomodik ilyen kérdés? :D Amugy szerintem iOS. De nem tök mindegy egy telefont most mire használ egy átlagos felhasználó?

Telefonálás? -Mindkettő tudja

Játszás? -Mindekttő tudja

Zene hallgatás? -Mindkettő tudja

Filmnézés? - Mindkettő tudja (Igaz iTunesal Kicsit bonyolult rárakni)

Nos most hirtelen ennyi jutott eszembe szóval a kettőt összehasonlítva majdnem teljesen mindegy annak legalábbis aki nem akarja át programozni meg ilyenek.

2012. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Multigod97 ***** válasza:
Golan Trevize: ezt a minőségit nem én találtam ki, ez egy felmérés volt, de nem tudom, hogy mi alapján döntöttek. A mennyiségről meg annyit, hogy a Play most érte el a hatszázat, az AppStore meg a hétszázat, de nincs értelme erről sokat beszélni, mert egy idő után teljesen ki fognak egyenlítődni és egyik sem fog lemaradni. A másik dolog, megnéztem a képes dolgot, amit mondtál és nem tudom, hogy mi kellene még: el lehet küldeni emailben/imessage-ben/Photo Stream-ben (ez egy olyan dolog, hogy lehet csinálni egy mappát képekkel, amit meg tudsz osztani emberekkel)/Facebooko /Twitteren, ki lehet nyomtatni WiFi-n keresztül, másolni lehet, hozzá lehet kapcsolni egy kontakthoz, be lehet állítani háttérnek, lehet vetítést csinálni, rá tudod vetíteni a képet a TV-dre AirPlay-en keresztül, szerkeszteni tudod... Mi kell még?
2012. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Multigod97 ***** válasza:
Hát igen, az igaz, hogy nem lehet annyira pimpelni, de mondjuk ez is szubjektív én az iPademen és iPodomon nem változtattam meg a főképernyő kinézetét és a hátteret sem, nem azért mert nem érdekel, hanem, mert így esik kézre
2012. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Golan Trevize ***** válasza:

először légy szíves mutasd meg azt felmérést.

érdekelne, hogy kik csinálták, kinek a megbízásából és hogy mit jelent az, hogy minőségi.

mert pl. egy e-book olvasó szerintem ugyanúgy néz ki, és ugyanazt tudja (esetleg androidon többet) mindkét rendszeren.


az hogy most 6 vagy hétszázezer alkalmazás van, tök mindegy, a 90% mindenhol szemét. pl. 1000 zseblámpa alkalmazás, ami mind ugyanazt csinálja.


milyen opciók kellenének még? dropbox, picasa, bluetooth, google drive, anyámkínja, bármi, ami a képeket kezeli, megjelenik androidon.


mondom, az iOS azoknak való, akik csak alapfunkciókat használnak, vagy nem tudnak eligazodni egy sok lehetőséggel bíró rendszeren.


mindenki másnak ott az android.

2012. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!