Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows Phone vs. Android?

Windows Phone vs. Android?

Figyelt kérdés
milyen telót érdemes venni?
2012. nov. 24. 10:21
 1/6 anonim válasza:
Még mindig az Android a legfixebb rendszer. Főleg az új ICS-vel. Windows mobilra alig van még alkalmazás, ez ellenben az andoridon nagyon sok van. :) remélem segítettem !
2012. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt meg nem lehet mondani anélkül, hogy ismernélek Téged.

Hozzáállásod, türelmed a műszaki dolgokhoz.

Az Androidból szinte bármi kihozható, de nem biztos, hogy azzal az alapprogrammal, amivel megvetted.

Idő és türelem kell a magad képére szabni. Bármit meg lehet vele csinálni (ha bírja a hardver).

Nem ennyire, de ez igaz a WinPhonra is. Ott talán nincs annyi lehetőség.

Iphone viszont más tészta.... (Az se rossz, de az másért jó igazán)

2012. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Újabb "fanboy" aki csak azt hozza fel példának, hogy kevés az app...holott a playnek IS két év előnye van a marketplace-szel szemben.Miért kevés az a 100.000+ app a marketplace-en?És playen miért elég az a 400k+.Szerintem jó, ha max 20 appod van letöltve, amit nem is használsz napi rendszerességgel....akkor meg minek kevés a 100 ezer?Persze, relatíve a play-es appok számához viszonyítva, nem egy átlag embernek...

És hogy fix legyen...épp a multitasking miatt a leginstabilabb és optimalizálatlanabb OS a droid, és ezért kell 4+ magos CPU, meg 10+ magos GPU, meg 512MB-1GB-2GB ram hardveres oldalról, szoftveres oldalról meg a Project Butter igyekszik eltüntetni a microlaggot, mert hiába az atomreaktor a mobilban, egy gb, vagy egy ics úgyis megakad akár a hox-on, akár az s3-on is...

Az "új" ics alatt meg a Jelly Beant érted?Mert ott több az új feature ahhoz, hogy ránc felvarrott ics legyen...


Nem vitatkozni akarok, Első, de neked is "viccesek" az érveid.Egyszer azon lennénk már túl, hogy azért húzzuk le a másik OS-t, mert "nekem ez nem tetszik, az nem tetszik" és irreleváns érveket próbálunk meg felhozni.Mondom ez droid tulajként...


Kérdező:


Droid előny: teljesen testre szabható a kinézet: a homescreen, a menü, olyan és annyi alkalmazást töltesz le, amennyit a telefon tárolókapacitása bír, akár internetről, akár play-ről, akárhonnan, mindenféle hackelés nélkül, egy kis bűvészkedéssel úgy lehet cserélgetni a romokat, mint az alsógatyát, persze, ha van annyi, meg értesz hozzá.


Droid hátrány: kisebb atom erőmű és szoftveres tuningok kellenek ahhoz, hogy megpróbálják eltüntetni az akadásokat, és az instabilitást kiküszöböljék.Alapjaiban rosszul van optimalizálva, és mivel nincs hardveres megkötés sem, minden telón másképp fut.Hol jobban, simábban, hol naponta lehal, stb.


WP előny: atom stabil, gyors, akadás mentes, amíg WP telóm volt, egyszer nem döccent meg egy millisec-re sem, akármit csináltam vele, akárhány appot nyitottam meg, tényleg mindent azonnal megnyit, azonnal bezár, stb.


Hátrány: nem olyan nagy mértékben testre szabható, mint a droid, de az egész Modern(~Metro) UI a minimalista stílusban készült, így az van, amiből lehet választani az sem túl sok.Továbbá 7.5 Refreshig(~Tango) nincs bluetooth-on küldés-fogadás(7.8 update-tel lesz elvileg), nincs usb háttértár mód unlock nélkül (bár az iPhone-on sincs jailbreak nélkül), tehát egy zárt, de stabil OS.


Egyébként felesleges összehasonlítani a kettőt, objektíven össze lehet, hogy ez mit tud, ez mit nem tud, de felesleges, mert teljesen más az OS, a google is és az MS is másképp látja, hogy mi kell a fogyasztói társadalomnak, mások a szolgáltatások, stb.


Olvass utána mindkettőnek, vagy menj be egy szolgáltatós üzletbe, tapizd meg őket, és dönts.


Én most egy wp8-as telót várok, szvsz én a WP-re szavazok.Ott már van Mass Storage mód, vannak modellek, amiket lehet microSD-vel bővíteni, van Bluetooth küldés-fogadás, stb, szóval megérett a rendszer számomra ahhoz, hogy felvegye a versenyt a két nagy riválissal.

Az egyszerűsége miatt, és az optimalizáltsága miatt viszont sokkal jobban bejön, mint az Android OS.


Szvsz Windows Phone.

2012. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez a "nagyon sok" alkalmazás dolog tényleg hülyeség, tekintve hogy mondjuk ezek 99%-a tök felesleges. Amik meg fontosak azok mindkét rendszerem megvannak.


Amúgy sztem Sony Xperia telefonoknál egész korrektül össze van rakva az android, gyors, gördülékeny, sztem semmi gond nincs vele.


De amúgy tényleg legegyszerűbb ha bemész 1-2 üzletbe, és kipróbálod ezeket élesben is.

2012. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért, mert a komplett 2011-es termékcsalád jóformán ugyanazt a hardvert kapta meg, így elég volt egyszer optimalizálni a hardverre, és mindengyiken ugyanúgy fut/ott/, nem beszélve arról, hogy az idei modellek hardveres felépítésében sincs komolyabb érdemi eltérés.

A sony meg ha akar, sokkal jobban tud optimlaizálni, helyre tudja hozni azt, vagy épp eltakarni(ugyanis a Sony UI nem egy hardverigényes kezelőfelület), amire a google képtelen.Sőt, a Sony tudja ezt a legjobban...

...de elég ha megnézel egy olyan termékcsaládot, ami a SOC-ot illetően baromi széles skálán mozog, pl. a Galaxy családot, vagy épp, akármennyire sz*r kimondani a HTC modelleket, akár a Desire, akár a One családról legyen szó, és máris érthető a dolog...

2012. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek :D elég sok hasznos választ kaptam :D ;)
2012. nov. 27. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!