Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony vs Nokia, Andorid vs...

Sony vs Nokia, Andorid vs Windows Phone?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan készülők új telefont rendelni. Eddig az Xperia U ,de maximum a P között vaciláltam, de megláttam, hogy egy Nokia Lumi Windows Phone 800-as is csak annyi mint az Xperia U? Nem volt még dolgom windows phoneval, videókon keresztül eléggé átláthatatlan a menüje.

Győzzetek meg érvekkel melyik érné meg jobban ugyanannyiért? Egy Xperia U,esetleg P vagy egy Lumia 800-as?



2012. nov. 18. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Android-on sokkal több mindent lehet csinálni, mivel nyílt rendszer, aztán root-olással teljesen szabad a pálya, de a felhasználók 90%-ák (vagy talán többet) ez nem érdekli, mert nekik csak a facebook kell meg Angry Birds.

Viszont arra is ugyanúgy jó az Android, de a WP8 is.

Mindkettő jó rendszer, igényektől függ melyik kell jobban.

Ha nem akarsz semmit módosítani a telefonon, csak letöltesz játékokat és meg vagy azzal elégedve, akkor WP8 is tökéletes, ha viszont szanaszét akarod tunigolni a telefonodat, akkor Android.

Hozzáértés nélkül sem olyan nehéz, pl. szedhetsz le launchereket, és teljesen megváltozik a telefon kinézete, ehhez még root sem kell, WP8-on hátteret sem tudsz változtatni (de ez nem mindenkinek gond).

2012. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is Lumia 800-am van.Átlátható a menü sőt pofonegyszerű de sajna vannak hiányosságai.Legfőképp funkció szempontjából.Én nem akarlak meggyőzni,hogy ezt válaszd de Androidot biztos nem vennék.Az tény viszont,hogy a WP sokkal megbizhatóbb,stabil,akadásmentes rendszer.Jönni fog rá még frissités és nem csak a 7.8.


Amiket én hiányolok a WP rendszertől,-ből:Jön egy bejövő hivás és befejeződik akkor ne kelljen nekem lezárni a képernyőt hanem automatikusan zárja!

Képernyővédőn óra ami állandóan látszik vele az értesitések, hangszinszabályzó,

Kikapcsolt állapotban való töltés,

zenelejátszo csik a gyorsabb beletekerés miatt,

naptárban a hetek száma, kamerában folytonos zoom és nem ugrózoom,

üzemmódok létrehozása(általános, néma, tárgyaló stb.)

mondjuk lezáró gomb hosszan nyomásával jönne elő, saját sms hang.

2012. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na igen..nekem is ez nem tetszik a WP-ben..túl sablonos..csak azért gondoltam a Lumiára mert nagyobba kijelzője mint egy Xperia U-nak, de az Xperia P szerintem már kicsit drága.
2012. nov. 18. 22:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami tetszik a WP 7.5-ben,Lumia 800-ban:facebook integráció teljes az üzeneteket is megkapom közvetlenül a telefon jelzi.Több emailfiók összeolvasztása.Remek alkalmazások vannak rá.A kinézetei is tetszik ez a lapozós.Gyors és mindig azt csinálja amit akarok.Külső szilikon tok cserével teljesen más a telefon szine.Nokia care-ben vettem most gyári ciánkék szilikon tokot 1.800Ft-ért.Hátrány a médialejátszó nélküli headset.Akksi simán 1 nap.
2012. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De androidra is többféle FB alkalmazás van,nem?
2012. nov. 18. 22:40
 6/9 u.balázs ***** válasza:

Valakinek ez valakinek az tetszik,op jobb a nokiának de hardverileg kamerában appokban sony veri lumiat.

Vagy szebb op vagy jobb hardver, kamera,

Én is gondolkoztam nokián de lemondtam róla, nekem annyira nem tetszik, de valakinek ez jön be. Ezt így nem tudsz rá googlezni melyik a jobb, mindkettő jobb valamiben, attól függ mire használnád, mivel én játékra ezért android(sony)

.

2012. nov. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4


Android nyíltsága itt hasznos: amit gyárilag nem tudja, arra már biztos van egy program neten. Nem szoktam facebookozni, szóval nem tudom gyárilag Androidon ez hogy működik, de ott is eléggé integrálva van, és millió facebook alkalmazás van, amik egyikébe biztos van valami komolyabb integráció.

Több email fiókot szintén gyárilag kezel, és van rá millió levelezőkliens, remek alkalmazásokból meg még több van rá.

2012. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én androidos telefonomba gyárilag integrálva van a facebook, ugyanúgy kapok értesítést ha valaki ír üzenetet vagy postol nekem mint ahogy feroooo említette wp-re. Ez nem hiszem hogy különbség lenne.
2012. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Marci,arra értette Feroo,hogy gyakorlatilag nem is kell Facebook alkalmazást leszedni,csak egyszerűen szinkronizálod a fiókot a telefonnal.Az események,ismerősök megjelennek a kapcsolatok csempén,a csevegő az üzenetek menüpontba integrálódik,na meg szülinapok a naptárba.Minden féle alkalmazás nélkül.Avval kezdtem,hogy leszedtem a Face appot,aztán töröltem is,mert csak a helyet foglalja.A szinkronizálás után,a telefon saját rendszerébe integrálódik,akkor meg minek egy külön app.Szakértők szerint is talán a legjobban megoldott FB integráció a WP-kben van.Microsoftnak van is egy 100dolláros kihívása.Gyorsaságban.Képkészítés,Megosztás verseny.Ha nyersz a WP ellen kapsz 100dollárt.Nem véletlen reklámozza így a Microsoft a WP-t.Nyilván tudják hogy ebben királyok.
2012. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!