Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet az, hogy hív egy...

Hogyan lehet az, hogy hív egy ismerősöm német országból, többi lent!?

Figyelt kérdés
(aki német nem magyar), és nem +49es hívószámmal hív hanem +3672 (pécsi hívószámmal)-(én régen pécsen laktam,de nem volt vezetékesem) Fel hívtam ezt a számot ( a magyart) és ilyen nem létezik azt mondja be!? Ez micsoda? És nem lehet a telefonom hibás, mert ez egy régebbi telefonomon is megtörtént már!?Ez micsoda? És nem lehet a telefonom hibás, mert ez egy régebbi telefonomon is megtörtént már!??? Ez mi?lehallgatnak?vagy mi?????
2012. nov. 24. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Minden bizonnyal. Minden bizonnyal. Minden bizonnyal. A legjobb amit tehetsz, hogy új személyazonosságot vásárolsz, elköltözöl és megszakítasz minden kapcsolatot az eddigi ismerőseiddel.
2012. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Komolyabb válaszokat várok.Kíméljenek a barmok, ;)
2012. nov. 24. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de akkor tedd fel a kérdést érthetően. Nagyon zavaros ahogy leírtad.
2012. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnek ment a zöldkéz.

A kérdezőtől csak annyit kérdeznék, hogy hogy hozta össze a hívószámkijelzést a lehallgatással? Mert bevallom, a kérdező kikezdhetetlen vaslogikáját nehezen követtem...Biztos az én hibám.

2012. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaaa!Bocsi nem néztem,hogy mit írtam!!:DD

Na tehát van egy német ismerősöm,néha felszokott hívni a vezetékeséről Németországból,ő vele beszélek de magyar számot ír ki a telefonom amikor ő hív (eddig kétszer történt meg),ez mitől van? értitek ? :D

És az én telefonom nem lehet hibás mivel az első eset a régebbi telefonomon történt!


Egyébként amit kiírt a telefonom azt a magyar számot(amiről a német ismerősöm hívott) le írtam egy papírra és utána felhívtam és nem létezik ilyen tel. szám azt írta ki! ? Na ez mi??

2012. nov. 24. 22:00
 6/9 A kérdező kommentje:
Értelem szerűen nem hívhatott magyar számról,mivel nincs Magyarországon,és nem is létezik ilyen vezetékes szám,amit már korábban is leírtam!? :)) :D Fura szitu!!
2012. nov. 24. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:

A Roaming nem úgy működik mintha hívnál egy országon belüli számot. A plusz költséged innen származik. Vagyis a te hívásod jelét nem lövi be neked egy gép, hogy hopp az ott a német határ.. szóval akkor erre rászámolunk ennyit meg ennyit.


Átmegy egy központon. Ugyan úgy ahogy az ő oldaláról is a válasz. Ezért van az hogy mind a ketten fizettek a hívásért. Ez azonban csak egy kapcsolási szám, nem tudod felhívni.


Ha a lehallgatás miatt van okod komolyan aggódni javaslom válts BlackBerryre és hozzá egy teljes körű BES csomagra. Nem kell többé tartanod a lehallgatástól. A garancia erre hogy az indiai kormány megfenyegette a RIM-et (a BlackBerry gyártója és India az egyik legerősebb piaca maradt miután totálisan bukták Amerikát és Európát) hogy kitiltja a készülékeit ha nem adja meg a titkosítást. Nem adta meg... :) (mondjuk nem lett betiltva sem még)

De nem hiszem, hogy bárki is a te telefonbeszélgetéseidre lenne kíváncsi.


Remélem segített.

2012. nov. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. nov. 25. 09:12
 9/9 anonim ***** válasza:

"A Roaming nem úgy működik mintha hívnál egy országon belüli számot."


Mobil hívás technikai szempontból? Tök egyforma, persze van plusz jelzés váltás mivel ilyenkor egy idegen VLRben dekkol a mobil.


"A plusz költséged innen származik."


Nem a plusz költséged onnan származik, hogy a társoperátor hálózatát használod. A saját és a társoperátor elszámol egymás között a használatért és ezt számlázzák ki neked.


"Ha a lehallgatás miatt van okod komolyan aggódni javaslom válts BlackBerryre és hozzá egy teljes körű BES csomagra. Nem kell többé tartanod a lehallgatástól. A garancia erre hogy az indiai kormány megfenyegette a RIM-et (a BlackBerry gyártója és India az egyik legerősebb piaca maradt miután totálisan bukták Amerikát és Európát) hogy kitiltja a készülékeit ha nem adja meg a titkosítást. Nem adta meg... :) (mondjuk nem lett betiltva sem még)"


Jó. Kevered a szezont a fazonnal. A BESen az mobil adatgorgalom titkosítására kínált saját megoldást a BB. Tehát saját megoldást kínált adat, email, adat alapú üzenetváltásra (természetesen csak BESen belül) a RIM és szó sincs a sima hanghívás titkosításáról.

Elmondanám neked, hogy a világ egyetlen mobiloperátora sem engedne be be olyan készüléket, távközlési rendszert használatba amely "gyárilag" nem lehallgatható. Mivel nemzetbiztonsági kockázat.

2012. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!