Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » S. E. Xperia X10 mini pro-n...

Theorba kérdése:

S. E. Xperia X10 mini pro-n visszaállítható-e a vásárláskori Android?

Figyelt kérdés

A (garanciális) szerviz alatt föltettek a 2.3 helyébe egy update-t, s azóta állandóan fölébred a telefon, s fogyasztja az akkumlátort. Garancia azóta lejárt.

Amúgy hova vihetném a készüléket Budapesten?



#Android 2.3 #stanby problémák.
2012. nov. 28. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Sony PC Companion nevű programmal javítás opció alatt vissza tudod tenni a gyári rendszert.
2012. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Beviz Elek ***** válasza:

A 2.3 helyébe? Gyári progi 2.1ig van. Custom rom pedig 4.1ig.

Ki rakott neked 2.3at a telóra?


Amúgy flashtoollal visszadobhatod 2 perc alatt. Ha nyitott a bl, akkor visszadobod a gyári szoftvert, és zárod a bl-t. Olyan lesz mint mikor megvetted

2012. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:
De gyári helyett normális 2.3as customot raknék fel, mert 2.1re alig fogsz felrakni pár progit, meg fog telni.
2012. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


1.-nek: Mac-en dolgozom 20 éve. a Sony Bridge Mac hatásköre erre nem terjed ki. (PC-t meg még nem kezeltem.)


2.-nak: 2.3-mal vettem újonnan. A nyelvezeted nem értem: nem vagyok telefonguru, csak idős ember. (Nem hülye...)


3,-nak: "2.3as customot"... A 2.3 eredeti tökéletesen megfelelt,

amíg hardverhiba miatt nem került garanciális szervizbe, ahol

update-t tette vissza az eredeti helyett.


Megjegyzés:

Ma az összes egyéb szoftveremet (nem sok, csak az alapok) frissítettem,

— és most figyelek.

2012. nov. 29. 01:26
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

Én viszont a Mac-hez nem értek, életemben nem is láttam, nem használtam, se semmi. Nem tudom, hogy milyen programmal tudnád újrarakni (mert gondolom a windows-os nem jó neked).


A másik: Most xperia mini pro-ról (sk17) van szó és nem xperia x10 mini pro-ról (u20i).

Az x10 mini pro-ra portolt utolsó verzió a 2.1, ezt soha nem fogják továbbfejleszteni hivatalosan (csak házi készítésű, nem hivatalos "custom" romokból találhatsz jobbat)

Az xperia mini pro-t pedig alapból 2.3-mal jött ki a boltokba és azt fejlesztik is tovább.


[link]

A fenti oldalon megtalálható a flashtool (beírtam gugliba és elvileg Mac-re is van flashtool) és ott vanak a gyári romok. Tehát ha neked gyárilag 2.3-ad volt, akkor az a sima mini pro (sk17i), a 2011-es modellek között megtalálhatóak a szoftverek szolgáltató szerint (ha más szolgáltatóét teszed fel, a telefon szolgáltatófüggőség nem változik)



Nem tudom, hogy melyik volt nálad vásárláskor (kéne a verziószám), de ha innen bármelyiket felteszed, tutira nem lesz vele baj. Előtte viszont minden adatot le kell menni (szinkronizálás vagy telefonkönyv exportálása sd kártyára, sms-ek, beállítások).


Bp-n szerintem bármelyik telefonszervíz/kereskedő megcsinálja, de az adatok ebben az esetben is törlődnek. Csak egy 2 perces munkáért elkér párezret...

2012. nov. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!