Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy telefont amit egy...

Vettem egy telefont amit egy hónap után IMEI alapján tiltottak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A vásárolt telefont természetesen azonnal vissza akartam cserélni az illetővel, de nem reagál a levelekre, és a telefonszám amin korábban beszéltünk, azonnal hangpostára dob. Olvastam, hogyha lopott telefont veszek, akkor orgazda vagyok. De én még rá is kérdeztem, hogy ugye nem előfizetésese vagy valami, és ők bizonygatták, hogy kártyás. De normálisnak tüntek. Most valóban még csak fel se jelenthetem őket? Vagy mit csináljak, csak szeretném vissza a pénzem, és megszabadulni a telefontól...

2012. dec. 4. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

1. attól hogy vett egy telefont még semmi se történt.

2. hogy eladta neked, az már gáz, hiszen nem az övé.

3. számlatartozást is halmozott, így a szankció a tiltás lett.


Hiába vetted jóhiszeműleg, te is ludas vagy.

Nem orgazda, hisz nem feltétlenül lopott a készülék.


Ha értékesebb a telefon, imei cserével üzembe állítható, de az totál rossz rád nézve a szándékosság miatt.

Ha olcsóbb, akkor felejtsd el inkább.

Régen foglakoztam telókkal, mikor még a hajléktalanok nevére vették.

Elég kellemetlen mikor hajnalban kirángatnak az ágyból a rendőrök, ezt tanúsíthatom.

2012. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be a rendőrségre, és mesélj el mindent. Azt is, hogy többszöri kérdésre sem világosítottak fel valósan, és így nem tudtad, hogy lopott, vagy nem fizetik a törlesztőt. A netes felhasználó alapján, és a telefonszám alapján azonosíthatóak elég hamar.
2012. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bp1985 ***** válasza:
Telefonszám alapján a legkevesebb az esélyed. Benzinkúton vesz egy kártyát, berakja, és kidobja. Ennyi. Senkinek a nevén nincs. Te orgazda vagy, mivel nem saját tulajdonú terméket vásároltál meg. Ha nem akarsz hosszú procedúrát, hajítsd el jó messze a telefont, és ne vegyél ilyen helyről többet telefont.
2012. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azóta kicsit kavarodott a dolog. Végre elértük az illetőt akitől vettük. Ő azt mondta, hogy GSM-ből vette ismerőstől. De az nem fér a fejembe, hogy ezt hogy csinálhatta. A GSM nem vesz át olyan telefont ami részletre van, vagy előfiziss és nem járt le a hűség. Szóval elképzelésem sincs, de elvileg ma kapjuk a választ... Mondjuk én vissza akarom cserélni az egészet akár hogy is lesz. Nem kell már ezek után ez a teló.
2012. dec. 5. 07:02
 5/5 anonim válasza:
mi lett a történet vége ?
2013. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!