Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » X8: SD csere 2GB-16GB problémá...

Wadmalac kérdése:

X8: SD csere 2GB-16GB problémák Jellybean alatt, van guru a láthatáron?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A telefon egy Xperia X8 (E15).

ROM: MiniCM10-4.0.2-shakira (Jellybean 4.1.2.)

Kernel: 2.6.29.6-nAa-jb-03


A rendszer tökéletesen fut, az összes letöltött app Link2SD-vel a kártyára mozgatva.

A kártyán (mindkettőn) FAT32 és egyetlen partíció van. Sdext2-t és -3-at az X8 nem kezel, tehát nincs az se.

A problémám, hogy szeretnék váltani a 2GB SD-kártyáról a frissen vásárolt 16GB-osra.

Utánaolvastam fórumokban, szinte mindenhol azt írták, ha az új kártya meg van formázva FAT32-re és egy az egyben (rejtett fájlokkal együtt) átmásolok mindent, akkor az új kártyával is futni fog minden. Hát sajnos nem.

Megpróbáltam, az eredmény, hogy a telefon az új kártyával boot után lefagy pirosan világító LED-del, vagy magától újrabootol és újra és újra....

Megpróbáltam az eredeti kártyával készült recovery backup-ból az új kártyával csinálni egy restore-t, az eredmény azonos, vagyis bukta.

Az új kártya kártyaolvasóban lett formázva és rá minden felmásolva, a recovery-ből formázást illetve a telefon kábelén fájlátvitel módban felmásolást (recoveryben mount SD alatt) még meg fogom próbálni, bebootolt telefonnal nem tudom megcsinálni, mert az üres kártyától is lefagy.

Ha visszarakom az eredeti 2GB kártyát, újra fut minden.

Gondolom a Link2SD sdext partíció vagy az android_secure kezelése a hunyó, tán ezek tárolnak valami adatot a kártyaméretről talán valahol egy fájlban egy parancssort kellene átírni és jó is, de nincs fix ötletem a megoldásra, nem szívesen indulnék SEUS-szal újra a 2.1-től és rootolni meg újratelepíteni mindent.

Please help!



2012. dec. 12. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pedig a megoldás az lesz. Többször csináltam hasonlót én is a HTC-mel, de soha nem vitte át az SD-t egy az egyben. Link2SD után pedig szinte csak a teljes újratelepítés maradt. Ma már inkább kerülöm a használatát.


A HTC-vel a memkártyára létrehoz magának viszont a telefonból egy EXT2 linux partíciót amit később használ un "swap" partíciónak.

A képek, zenék, videók. Ugyanúgy a fat32-es partíción maradnak, de ezt az elkülönítettet tudta használni mint "telefonmemóriát" magának. Ha ez vigasztal nekem ezt az anomáliát a Link2SD képes volt akár magától előidézni, később ez miatt hanyagoltam inkább. Beértem kevesebb appal :D

2012. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem nem volt semmi gondom, én is eg 2gigást cseréltem 16osra. Viszont nincs kizárva, hogy nekem akkor még új rendszer volt rajta... Igazából azt nem értem, hogy ha az eredeti kártyáraa csinálsz egy backupot, majd a másikkal restore, akkor miért nem megy a telefon. Nekem megcsinálja a mindenről, az ext4 is backupolva van.


hacsak... Milyen memkártyát vettél?? Legfőképpen a márka érdekelne!

2012. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Gyanítottam hogy a Link2SD a hunyó, azért még reménykedek hogy van megoldás.

ext2 és ext3 nincs, X8 hülye hozzá. Sőt FAT32-es második partíciót sem enged, tehát sima sdext alatt van minden adat, a Link2SD ott produkált valami partícióutánzatot magának.

A kártya egy Kingston SDHC. Olvastam néhány fórumot mindenféle class6 meg class10 kártyáról, de fogalmam sincs, honnan derül ki hogy ez milyen.


Ha nem lesz más megoldás, Titaniummal egyenként lementek minden appot, elindulok újra 2.1-gyel és ráépítkezek, de nagyon nem kívánom a vele járó sziszifuszi munkát.

A Link2SD nélkül az X8-on a 4.1.2 halott, az app2SD kiszámíthatatlanul működik alatta.

Még reménykedek, hogy mondtok nekem valamit, amivel megúszom adatvesztés és potyamunka nélkül.

2012. dec. 12. 15:28
 4/13 A kérdező kommentje:
Hoppá, most jutott eszembe, ahogy visszaolvasom a válaszokat, hogy a swap nálam is engedélyezve van. Még ott is lehet valami hunyóság.
2012. dec. 12. 15:53
 5/13 A kérdező kommentje:

Nos, copás van.

SEUS-szal visszaraktam a 2.1-et, 16GB kártya bele, megformáz, root+kernel flash+JB rom felrakva és máris újra hülyét kapott a kártya. Olvasási hiba, hibás kártya kiírás, formázási kísérletre lefagyás......

Attól tartok, hogy ez a MiniCM10 Jellybean egyszerűen képtelen kezelni a 16 gigás kártyát.

A Link2SD fel sem volt még rakva, tehát NEM az a hunyó.

Enyhén szólva el vagyok keseredve.

2012. dec. 13. 17:57
 6/13 A kérdező kommentje:
Kártya class 10-es.
2012. dec. 13. 18:02
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:

A kártyát azért kérdeztem, mert nekem pl volt egy amit hibáson írt és olvasott. Bár ez a zenében és a képekben is megmutatkozott. A romfelrakásról ne is beszéljünk... :D

Lecseréltem egy másik 16osra és azóta szépen fut...

Amúgy lehet, hogy a rommal van gond, másra nem tudok gondolni...


Gyors kérdés: minek rootolod?? Ugye nyitott a bootloadered, a kernelcseréhez nem kell root (flashtoollal 2 gombnyomás és kb 3 másodperc). A custom kernel alapból tartalmazza a cwm recoveryt, onnan meg telepítheted a romotm ami alapból rootolt...


próbálj ki egy olyat, hogy: hagyd a gyári romot. Csatlakoztasd a telót gépre, és másolj át 50 képet, meg pár zenét. Ha tökéletes minden, akkor rommal van gond, ha pedig a képek 1-1 része eltűnik, a zenék maguktól váltanak, illetve kihagy 1-1 másodpercet, akkor a kártya...


én samsung micro sdhc (class 6) jártam így. Öcsém telójában meg ment az ugyanolyan kártya. Kártyacsere, megint nálam szívózott. Csajomnak adtam a kártyát, a régi teló lazán vitte, vettem egy sandiscet (16gb, class 2) és azóta semmi gond!

2012. dec. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is a kártára gyanakodnék. A rom nem függ a kártya méretétől. Áh de végülis az utolsó válaszadó mindent leírt amit leírhatnék még én is :D Szóval...
2012. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog ez. A 2.1 simán formázta, kezelte a 16GB kártyát. Ráhúztam a 4.1-et és kezdődött újra a baromkodás. Mindenesetre az is gyanús, hogy az 5.5.0.4. CWM Recovery a kártya formázása közben lefagy. Megpróbáltam a Recoveryben mount storage alatt a kábelen át formázni és adattal feltölteni a kártyát, a formázás le is ment laza 1 óra (!) alatt, az adatírás (recovery backupot próbáltam felmásolni) viszont behalt, elindult nagy lendülettel, aztán az adatsebesség fokozatosan leesett 5 kb/s-ra, aztán "kapcsolat megszakadt" üzenettel leállt, annak ellenére, hogy a könyvtárfában továbbra is tudtam lépkedni. Képtelen voltam a backup kb. 0,5 GB-nyi adatát felmásolni.

Továbbra is gyanakszom a romra is, a 2GB kártyával tegnapelőtt ránéztem a partition info-ra, akkor sdext-re 5MB/481MB-ot írt ki, ma 0MB/0MB-ot, közben a rendszer meg fut vidáman és még reboot sem volt a két kiírás közt.

Mivel a recoverym nem képes létrehozni sdext partíciót (hibaüzenettel leáll), kellene egy progi, ami ugyanúgy tud particionálni, mint a recovery (már ha tudna). A MiniTool megvan, de azzal csak ext2 és ext3 hozható létre, ami láthatóan nem azonos azzal az ext partícióval, amit az X8 csinál (már amikor csinál).

Megpróbálom újra a MiniTool-os sima formázást, backup felmásolást és restore-t, hátha.

Most kábé úgy kísérletezek mint a mocsárba ragadt vándor, kapaszkodok erre-arra, hátha valami kihúz.

A végén bepöccenek, visszarakom a betonstabil 2.3.7-et és hagyom a fenébe a JB-t. :)

2012. dec. 15. 07:13
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja elnézést, még válasz.

Root: a Root Explorer nem fut nélküle, a Samba se, a Titanium Backup is csak azzal az igazi, a Link2SD is halott root nélkül.....sorolhatnám. Szóval kell. Egyébként tudtommal X8-nál a custom rom sem megy fel root nélkül.

Új kártya 2.1 alatt: tökéletesen működik. Formázható, törölhető, adatot is megőrzi, ott nincs vele semmi gond.

Ahogy felrakom az új romot, kezdődik a balhé. biztos hogy a custom rommal függ össze a dolog, de akkor a sima, még csak nem is HC 2 gigás SD miért fut? :S

2012. dec. 15. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!