Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » X8: SD csere 2GB-16GB problémá...

Wadmalac kérdése:

X8: SD csere 2GB-16GB problémák Jellybean alatt, van guru a láthatáron?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A telefon egy Xperia X8 (E15).

ROM: MiniCM10-4.0.2-shakira (Jellybean 4.1.2.)

Kernel: 2.6.29.6-nAa-jb-03


A rendszer tökéletesen fut, az összes letöltött app Link2SD-vel a kártyára mozgatva.

A kártyán (mindkettőn) FAT32 és egyetlen partíció van. Sdext2-t és -3-at az X8 nem kezel, tehát nincs az se.

A problémám, hogy szeretnék váltani a 2GB SD-kártyáról a frissen vásárolt 16GB-osra.

Utánaolvastam fórumokban, szinte mindenhol azt írták, ha az új kártya meg van formázva FAT32-re és egy az egyben (rejtett fájlokkal együtt) átmásolok mindent, akkor az új kártyával is futni fog minden. Hát sajnos nem.

Megpróbáltam, az eredmény, hogy a telefon az új kártyával boot után lefagy pirosan világító LED-del, vagy magától újrabootol és újra és újra....

Megpróbáltam az eredeti kártyával készült recovery backup-ból az új kártyával csinálni egy restore-t, az eredmény azonos, vagyis bukta.

Az új kártya kártyaolvasóban lett formázva és rá minden felmásolva, a recovery-ből formázást illetve a telefon kábelén fájlátvitel módban felmásolást (recoveryben mount SD alatt) még meg fogom próbálni, bebootolt telefonnal nem tudom megcsinálni, mert az üres kártyától is lefagy.

Ha visszarakom az eredeti 2GB kártyát, újra fut minden.

Gondolom a Link2SD sdext partíció vagy az android_secure kezelése a hunyó, tán ezek tárolnak valami adatot a kártyaméretről talán valahol egy fájlban egy parancssort kellene átírni és jó is, de nincs fix ötletem a megoldásra, nem szívesen indulnék SEUS-szal újra a 2.1-től és rootolni meg újratelepíteni mindent.

Please help!



2012. dec. 12. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Más custom romot nem tudsz hozzá kipróbálni. Hátha mással nincs ez a gond. Az le is buktatná 100%osan a romot ha azzal van a probléma.


X8ra nem tudom de a HD2esre van már vagy 5 féle JB és egy tucat ICS.

2012. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A MiniProject van még, de nagyon lefagyós.
2012. dec. 17. 07:06
 13/13 A kérdező kommentje:
Pff, megvan a baj. A Kingston kártya nem Kingston. Valami hamisítvány. A class 10 se igaz, talán class 2. A Kingston feliratot ujjal le tudtam dörzsölni róla. Majd valami megbízhatóbb helyen veszek másikat. :(
2013. jan. 14. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!