Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Be lehet szerezni a mobiltelef...

Be lehet szerezni a mobiltelefonokban használt SMD LED-eket?

Figyelt kérdés
Én pl Galaxy S2 tulaj vagyok, és a telefonba épített LED majdnem jobban világít, mint a 15 darab fényes ledből álló izzó. Csak nem találtam sehol sem leírást, hogy milyen fényforrást tettek a telefonba, így rá sem tudtam keresni. Talán nem is publikus?

2012. dec. 15. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet venni sokféle ledet, ilyent is.

Nézd meg a WWW.LOMEX.HU címen a bolt kínálatát a bal szélén.


Keresd meg, Optoelektronika, Led, Lcd

Azon belül (a + jelre kattintva) SMD -t válaszd

Azon belül még a LED dióda.


Szerintem ha Bp-n laksz akkor menj el hozzájuk és segítenek.


A ledeknél van néhány dolog, amire nagyon oda kell figyelni. Pl az átfolyó áramot, amit megadnak gyárilag, azt nem szabad túllépni mert a led túlmelegszik és lassan elveszti a fényerejét, vagyis tönkre megy tőle.


A komolyabb teljesítmény ledeknél kell hűtő felület a led alá. Ha az kevés akkor is tökre mehet a led. Viszont ha régi halványabb ledeket akarsz kicserélni erősebb fényű ugyanolyan kivitelre, akkor nem lehet nagyon nagy gond, legfeljebb annyi, hogy a korszerűbb lednek alacsonyabb néháby zized volttal az üzemi áramhoz tartozó nyitó feszültsége. Ezért ha nem áram figyelő áramkörrel hajtod meg, akkor csak cserével lehet gondot okzni, mert nagyobb áram mehet át, hacsak nem úgynevezett áramgenerátoros a tápegysége. Röviden most ennyit, de ezt le kellett írnom, mielőtt valami tönkre megy helytelen üzemeltetési paraméterek miatt. A led elég kényes a tápellátására és nagyobb teljesítményű példány esetén a kielégítő hő elvonásra.

2012. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyébként attól függ a fényereje, hogy mennyire új gyártású a led, mert folyamatosan egyre nagyobb lesz a hatásfoka. Vagyis azonos teljesítményből egyre nagyobb fényt állít elő. persze ennek van egy elméleti korlátja, amit már erősen megközelítettek a legújabb teljesítmény led chipek.


Még amit kifelejtettem...

A ledek színtől függően eltérő feszültség mellett veszik fel a rájuk gyárilag megengedett áramot, vagyis csak azonos szín és ajánlott üzemi áram mellett, közel csereszabatosak.

2012. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!