Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonon ingyenes a gps?

Mobiltelefonon ingyenes a gps?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam hogy a gps ingyenes az eszközökről. Az én telefonom viszont a gps aktiválásakor kiírja hogy lehet hogy adatátviteli költségek merülhetnek fel. Mivel műholdas én is úgy gondolom hogy ingyenes lenne, de hátha többet tudtok. Vagy az is lehet hogy ez telefontól függő?

2012. dec. 18. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az internetről (a mobil internetről) veszi az adatokat a térképhez (ilyenek pl a google maps is, ahol nincs letöltve térképed) akkor adatátviteli költségeid lesznek ugye a letöltött térkép mérete után.
2012. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz GPS alatt. Maga a GPS jel szabadon fogható a megfelelő ezsközzel. A térképes helymeghatározás egy másik történet, az általában a netről veszi a térkép infót, ahogy az első kommentelő is írta.
2012. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az iGO8-as van feltelepítve, és annak a használata ingyenes, mivel nem igényel internetkapcsolatot.
2012. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az én telefonom viszont a gps aktiválásakor kiírja hogy lehet hogy adatátviteli költségek merülhetnek fel. "



A navigáció :

a pillanatnyi tartózkodási hely meghatározása,

a rendeltetési helyet megközelítő optimális útvonal meghatározása,

a jármű tervezett útvonalon való vezetése, irányítása.


Global Positioning System (GPS, Globális Helymeghatározó Rendszer)


A kettő nem ugyanaz.


A navigációs program használja a GPS által szolgáltatott adatokat.

A gps megmondja hol vagy: Pl éppen alszol a munkahelyeden 47.507077000 19.046800000


Gondolom ez nem mond neked semmit.

De ha a GPS paramétereket egy navigációs szoftvernek adjuk, akkor fel tudja rajzolni azt a térképrészletet amire ez az adat vonatkozik.

Feltéve ha rendelkezik a térképpel. Ha nem, akkor le kell hogy töltse, ez nyilván a lehetőségektől függően pénzes lehet (útközben a kocsiban nem jellemző a wifi).

Szóval a koordinátát a térképre vetítve:

[link]

kiderül hogy képviselő vagy :)

Igen, ha a program nem tartalmazza a térképet, akkor a letöltéssel kapcsolatosan valóban lehetnek költségeid.

Nem pedig a helymeghatározással, azt ne keverd össze.

A gps megállapítja hol vagy, az adatokat pedig a navigációs program használja arra hogy azt térképpel jelenítse meg.


Vannak olyan navigációs szoftverek, ahogy említették az IGo is ilyen, hogy a térképek el vannak mentve, így csupán a GPS-t kell működtetni és megmutja hol vagy.

2012. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Golan Trevize ***** válasza:

Maga a GPS ingyenes, de sokszor a mobiltelefonokban A-GPS van, aminek a használata internetforgalommal jár.

Ha kikapcsolható az A-GPS, és úgy is működik, akkor ingyenes lesz.

2012. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!