Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért veszik az emberek az...

Miért veszik az emberek az Apple cuccokat?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból össze hasonlítottam a telefonomat és az iPhone 5-öt és nem sokkal tud többet, de jóval drágább. És nem értem, hogy az emberek miért vesznek még is Apple telefont? Ez a kérdés inkább olyan kíváncsiság, hogy nektek mi a véleményetek. [link]

2012. dec. 18. 21:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
mert ez egy presztizs márka, sokan azért veszik h villoghassanak vele és arra utaljanak vele, hogy ők pénzesek
2012. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Rengeteg divatmajom plázab@zi van, és azok veszik.
2012. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%

[link]


A legtöbb Almabarát EZ az embertípus.Nagyon kevés az a tényleges apple felhasználó, akinek jogosan van rá szüksége, mert otthon szinte minden elektronikai terméke apple, főleg a számítógép, vagy a laptop pl a munkája miatt, és az iPhone a legmegfelelőbb a szolgáltatások tekintetében is.


A konzumidiótának meg csak a presztízs a fontos, illetve az, hogy menjen egy kolompos vadbarom után, lépten-nyomon a marketing bullshitet zabálva, valamint az, hogy az almafon miatt Ő már valaki, és Ő már tartozik valamihez.


Ez persze erősen szubjektív vélemény, de nagyon közel áll az objektivitás világához.

2012. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Csak az iDiot réteg veszi hogy villoghasson vele.
2012. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Én nem általánosítanék, mert azzal nem lennék különb az appleb@zik táborától.


Sajnos sehol sincs olyan felmérés ami azt mutatná, hogy ki miért vesz iPhone-t így nem lehet objektív képet adni arról, hogy hány százalék veszi menőzésből és hány százalék nem azért.


Az ide beírásokból sem lesz objektív a kép.


-


Az az összehasonlító táblázat az kb semmit sem ér. Mivel főleg azok az apróságok plusz szoftveres megoldások adják azt a pluszt amivel többe kerülnek ezek a cuccok amik nincsenek ott a táblázatban.

Bár annyit nem ér az i5 amennyiért nálunk adják.


Egyébként meg előfizetéssel jóval olcsóbb és a többség még mindig előfizetéssel vesz telefont.


Csak egy kérdés a Sonyban van 3 mikrofonos zajszűrés, hogy normálisan lehessen vele bármikor telefonálni?

Az én telómban nincs és zúg is eléggé. Pedig azt is iPhone gyilkosnak "hirdették".


Összehasonlítottad már a két kijelzőt?

Az én telómnak majdnem akkora a felbontása, mint az i4/i4S-nek, de mégis fényévekre van tőle még az i4 is annyira látszik amikor egymás mellé teszem a kettőt a sebességről már nem is beszélve.


Aztán a Sonynál az alsó rész valami iszonyat gagyi meg az anyaghasználat és az összeszerelés sem a legjobb. Megnéztem elég részletesen, mert a barátnőm ilyen telót akart.


Aztán ugye, műanyag vs alu vagy i4S-nél fém és üveg.


A CPU, az nem jelent semmit sem, hogy 2 mag meg 1024Mhz ebből a két adatból nem derül ki semmi sem.

És még van egy rakat különbség. Amik egyébként nem indokolják azt, hogy ennyivel drágább az iphone, de pont ezek az apróságok amik nincsenek meg egy 50e Ft-os telefonban.


Amiben viszont még mindig nagyon gyenge az android az a többi cuccal való együttműködés az ökoszisztéma terén.

És ezt sajnos napi szinten tapasztalom.

2012. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%

http://www.youtube.com/watch?v=vc9bMY6lGw0


Utolsó...ezt kb. mindabban a 31 országban alapul veheted, ahol jelenleg árulnak iPhone-t, majd megsaccolhatod, hogy mekkora hányad konzumidióta.


Igazad van neked is, nem mondom, hogy nem, de illene belátni azt is, hogy az iPhone rendelkezik a legnagyobb konzumidióta táborral.

Elég ha megnézed a HVG videóját.A legtöbb baromságot beszél, vagy épp azt sem tudja, hogy mi a jó büdös francra fog költeni, hogy miért éri az meg neki a 4-4S után, csak úgy ott áll, mert új, és trendi.

Nem azt mondom, hogy nincs olyan, akinek tényleg szüksége van rá, mert van, írtam is, abból kifolyólag, amit te is említettél, az eszközök közti kommunikáció miatt elsősorban, vagy egyéb apple szolgáltatások miatt.

De ez a réteg elenyésző része annak a tömegnek, aki iPhone-nal rohangál.

2012. dec. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
amit az 5. kommentelő leírt tényleg jogos és ebbe bele sem gondoltam. teljesen igaza van. de még annyi, hogy tényleg nem értek sok embert. én még elég fiatal vagyok és lehet hogy kicsik az igényeim vagy nem tom, de én a telót csak telefonálásra és wifi-n keresztül internetezésre használom, hogy este ne kelljen a gép előtt görnyedni. a másik meg az ilyen apróságok, én is szeretem ha valami felhasználóbarát vagy könnyen kezelhető és tény hogy általában ezért drágább mert azok a sok kis plusz amivel könnyebb és egyszerűbb az jó. a másik és amit tényleg nem tudok felfogni. hogy amikor még a gépemet vettem akkor is írta a sok sznobb, hogy full hd így megy úgy és én nem igénylem ezt, és nem értem hogy valakit miért zavar hogy nem retina kijelzős valami. szerintem az u-nak is szép képe van és persze lehet látni a különbséget, de aki nem elégszik meg egy olyannal ami az u-n vagy más telón van az sznobb, úgy sem látod a különbséget annyira, és régen még ennyi sem volt és tényleg nem értem miért kell már ennyire felturbózni mindent. ne érts félre a technológiai fejlődés jó de pár éve még érintőkijelzős mobil sem volt és megvoltunk, most meg lassan a telefonnak is full hd kijelzője lesz.
2012. dec. 18. 22:43
 8/26 Gugu Gabor ***** válasza:

Igen valóban státusz szimbólum, de ezen kívül az alma sem csinálja rosszul egy teljes barnd van felépítve az alma cuccuk köré. Optimalizált szoftver a telefonon ami ráadásul elégé bolondbiztos. A telefon tényleg minőségi hatást kelt, mondhatjuk hogy szép elegáns és "nincsenek kompromisszumok" vagyis nem gagyi semmi. Alapvetően tényleg nem egy rossz készülék és elég rendes support van mögötte. És persze sok sok marketing.

Sok sok apróság amitől kényelmesebb az élet szebb gyorsabb színesebb szagosabb és persze még menőnek is érezhetem magam. Az átlag vásárlót ez érdekli. És igen túl van árazva ez tény...


off nem igazán értem ezt a részt:"Amiben viszont még mindig nagyon gyenge az android az a többi cuccal való együttműködés az ökoszisztéma terén.

És ezt sajnos napi szinten tapasztalom."

2012. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

91621 válasza:


Erről van szó, az általánosítás. Köszönöm, hogy alátámasztottad amit írtam. Te is csak általánosítasz pár igyökér alapján.

2012. dec. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"de aki nem elégszik meg egy olyannal ami az u-n vagy más telón van az sznobb"


Bocs, de ha ezt komolyan gondolod akkor te is előítéletes vagy és nem vagy tisztában a sznob fogalmával. Neked megfelel egy alapfelfelszereltségű suzuki? Ha nem akkor már sznob vagy.

Na látod ez épp ugyanaz. Másnak mások az igényei, de attól még nem lesz sznob.


Javaslom olvasd el, hogy mi a sznob szó jelentése, mert nem az amire te gondolsz:

[link]


Viszont akik a videón vannak azok tuti azok.


off nem igazán értem ezt a részt:"Amiben viszont még mindig nagyon gyenge az android az a többi cuccal való együttműködés az ökoszisztéma terén.

És ezt sajnos napi szinten tapasztalom."


Nincs meg az az együttműködés az eszközök között, mint pl egy Mac meg egy iPhone vagy iPad között.

Egyszerűen nem tudnak olyan szinten együttműködni az androidos kütyük. Ennek egyik fő oka a fragmentáció, illetve, hogy egyes gyártók adott esetben más-más megoldást használnak ugyanarra.

A win, OSX vagy akár a Linux rendszerszintű integrációról meg már ne is beszéljünk. Mint pl az iCloud vagy a naptár és a többi együttműködése.

A google calendart nem tudom maximálisan úgy használni androidon és winen vagy OSX-en, mint az iCal-t OSX-en és iOS-en. Nincs meg az az együttműködés. És akinek nem vagyánykodni meg játszani hanem a munkához kell ez és fontos annak elég bosszantó tud lenni.


Ezzel a cikkel mostanában tele van az IT sajtó ezt még a Samu egyik igazgatója is elismerte.

[link]

2012. dec. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!