Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most már nyílt, vagy még...

Mikey1988 kérdése:

Most már nyílt, vagy még mindig zárt a Nokia S40-es operációs rendszer jelenlegi verziója, ami az érintős Asha mobilokon van? És akkor az új S40-el rendelkező mobilok akkor okosak vagy sem?

Figyelt kérdés

Mert az egyik cikk szerint (ami egy külföldi cikk magyarra fordított verziója) ezt írja az új S40-el rendelkező mobilokról: "Az új készülékek swipe ujjmozdulatokkal irányítható felhasználói felületet és a független alkalmazásfejlesztések számára nyílt környezetet kínálnak. Ezek miatt az egész Asha Touch sorozat kiérdemelte az okostelefon-besorolást az olyan nemzetközi piackutató cégektől és elemzőktől mint a GfK és az IDC." Más helyeken viszont még mindig azt írják, hogy ezek a telefonok márpedig mégsem okosak, csak sima feature telefonok!


Az említett cink linkje: [link]


Itt meg az egyik Nokiás interjú, ahol szintén okosnak nevezik az új S40-es mobilokat - de itt is amúgy a GfK-ra és a IDC-re történik a hivatkozás: [link] [bocsi... angol nyelvű a link!]


Most akkor ha mégsem okosak ezek a mobilok, akkor miért hazudja ez a Nokia és más nagyobb cégek!?



2012. dec. 28. 09:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Amúgy akiket érdekel az S40-re történő alkalmazás fejlesztés, azoknak érdemes ezt az oldalt megnéznie. Amúgy itt is azt írják, hogy érintős okostelefonokon is van S40.

[link]


"Series 40 is a software platform designed to enable affordable phones in a range of form factors, from those with traditional keypads through to touch-screens smartphones."

2012. dec. 28. 09:11
 2/10 Furjadék* ***** válasza:

nem okosak, leven nincs nyilt forraskodja a rendszernek.

az s60 as symbianok voltak az okosak.

fejleszteni meg lehet s40re, mint feature phone:JAVAval.

2012. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Közbe találtam egy kis összehasonlítást S40 és Android között és hogy milyen Android alkalmazást lehet csak portolni S40-re és miért.

[link]

2012. dec. 28. 09:42
 4/10 Golan Trevize ***** válasza:

Furjadék:

"nem okosak, leven nincs nyilt forraskodja a rendszernek. "


ez nettó hülyeség.

akkor az iPhone-ok meg a WP-s telefonok sem okosak, mert az iOS és a WP is zárt rendszer?


Kérdezőnek:

Az S40-es Nokiák, mint minden Symbianos telefon (kezdve az Ericsson R380-nal) okostelefonnak számít.

Az oprendszer zárt, de az oprendszer zártsága nem összekeverendő a "független alkalmazásfejlesztések számára nyílt környezet" marketingszöveggel.

2012. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A Symbian tudtommal az S60 volt és nem az S40.
2012. dec. 28. 10:03
 6/10 Golan Trevize ***** válasza:

Rosszul tudod.

A Symbian már 2000-ben volt. A Nokia később vette meg.


Viszont én is rosszul tudtam, mert az S40 valóban nem Symbianon fut, csak az S60, és egyikben sem a Symbian jelentése az S, hanem a "Series"-é.

2012. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De akkor miért ezt az S40-et fejleszti tovább a Nokia és miért nem inkább a Symbian-t!? Szerintem sokkal többet érne ez az Asha sorozat is, ha Symbian lenne rajtuk!

Meg azért 2012 végén én elvárom egy bonyolultabb mobiltól (mind például az Ashák), hogy tudja kezelni a 3G hálózatot, a WiFi-t, lehessen rajta egyszerre több programot is futtatni, valamint a dokumentumok megnézése is támogatva legyen. Na meg itt Magyarországon eléggé túl is vannak árazva az Ashák - pedig némelyiket egy kisebb bővítés után elfogadnám! 303, 309 és 311 - ezek tetszenek nekem külsőleg. Csak épp a tudásukban eléggé szegényesek, mégis 35-40 ezerbe kerülnek! Én inkább a dokumentum támogatás hiányát sajnálom - bár még azt meg tudnám oldani, hogy HTML formátummá alakítom át a dokumentumot és böngészőn megnyitnám. Meg nem tudom, hogy az internet-rádiózás mennyire megy ezeken a készülékeken!

2012. dec. 28. 11:53
 8/10 A kérdező kommentje:

Utána néztem. Van internet-rádió és nincsenek róla annyira rossz véleménnyel. [Na jó.... csak azt néztem inkább, hogy hány csillagot kapott! :D]

[link]

2012. dec. 28. 11:58
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben. Nemrég megtaláltam a választ erre a kérdésre is!

[link]


Vagyis NEM nyilvánította okos-telefonná ezeket a mobilokat az IDC, csak azt mondták, hogy okos-telefon-szerű élményt nyújt! És a Nokia sem tartja őket okosnak!

(Megjegyzés: De akkor ezt mivel magyarázza a Nokia!? :D

[link] - és nemcsak a magyar nyelvű résznél van ez így! ;D)

2012. dec. 30. 07:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Szöggezünk le valamit, mindjárt az elején. Az S40 platform NEM okostelefon platform. Ugyanakkor nyílt a forráskód, akárki elérheti és fejleszthet rá. Az S40 egy feature phone platform. Ennek lényege, hogy kifejezetten azok a szolgáltatások futnak rajta, amit a felhasználók 90%-a használ vagy használni szeretne. Nem akarnak appokkal bohóckodni. Az S40 azoknak készült,akik egy kiválóan működő telefont akarnak, de nem akarnak a jól bevált alkalmazásoktól megválni. Viszont ezen kívül semmi külső szoftver nem megy fel rá. Nem a guruknak készült, hanem azoknak, akik nem akarnak bajlódni az eszközzel, egyszerűen működjön és kész. Erről a platformról a Nokia nem mondott le, lévén, hogy 1,5 milliárd (!) S40 platformú telefont értékesített napjainkig. Elsősorban a fejlődő piacokon kedvelt, mi több, vezető operációs rendszer. Vagyis végkövetkeztetésként azt mondom, hogy felhasználói oldalról okosnak számít, mert tudja, amire a felhasználók 90%-ának szüksége van, de nem keverendő a klasszikus okos telefon kifejezéssel. Hozzá teszem, alig-alig akad olyan alkalmazás okos telefonon, amire annyira szükséged van, hogy létezni nem bírsz nélküle és ne lenne S40 alatt. Ezen érdemes azért elgondolkodni.
2013. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!