Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Segítség! Alcatel ot 918d...

Segítség! Alcatel ot 918d típusú telefonomat szeretném a számítógépre telepített Alcatel Android Managerrel "összehozni", de mivel nincs a telefonomnak IP címe, így nem tudom, ötletek?

Figyelt kérdés

Szóval, megmondom őszintén, hogy sose volt még Androidos telefonom, néhány napja vettem meg az elsőt, és nem nagyon boldogulok vele. Van a telefonon ez az 'Android Manager', amit USB kábelen keresztül kellene használni, viszont nem tudom, mert ahogyan fentebb is írtam, a telefonomnak nincs elérhető IP címe. Találtam olyat a telefon menüjében, hogy statikus IP cím, aminek utána olvastam a neten, hogy fix IP címet jelent, ami nem tudom, hogy miért jó, de ha megadnám, beírnám a telefonba, akkor valószínű működne a dolog. Ehhez szeretnék segítséget kérni. Ez hogy működik? Honnan szedjek én ilyen statikus IP címet?

Már kezdek begolyózni ettől a telefontól, álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyire bonyolult :D Csak gondoltam haladni kell a korral! Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2013. jan. 1. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
USB kapcsolat esetén nem kell IP címet használni. ( Mivel nem is TCP/IP alapú a kommunikáció).
2013. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, értem.

Azóta is nyomkorászom a készüléket is, meg a gépen a programot is.

Az a lényeg, hogy a telefonom meg ez az Android Manager nem kommunikálnak egymással. Elindítod a gépen a programot, a telefonra rácsatlakoztatod az usb-t, kiírja, hogy usb csatlakoztatva, de a Manager nem látja a telefont. A súgót olvasgattam, hátha ott írnak valami értelmeset, de nem nagyon. Ott írták ezt az IP címes dolgot is. Hogy amikor megnyitom a Managert, ott a menübe be kell írni a Wifi kapcsolat pin kódját, meg a Wifi-s IP címet. Ezeket azóta megtaláltam a telefono, hogy hol kell átállítani, illetve megnézni, habár én se nagyon értettem, hogy az usb kapcsolatnak mi köze van a wifi-hez.

Tudom, hogy azt feltételezik mindenhol, hogy mindenki keni vágja ezeket a dolgokat, de sajna nem így van, szerintem senki nem úgy jött ki az anyjából, hogy tudja ezeket, ezért is nem szeretem azokat a pl fórumozókat, akik lerendezik ennyivel a válaszadást :/

Szóval, van valami ötleted, hogy mit nem csinálok jól? Az Az Android Managert az Alcatel honlapjáról töltöttem le, tehát azzal nem lehet baj. Vagy tudsz linkelni egy olyan oldalt, ahol leírják rendesen, lépésről lépésre, hogy mit kell csinálni? Köszi!

2013. jan. 1. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!